Агвантар Комплекс капсулы №20

Ерсель Фарма Україна, ТОВ, м.Вінниця, Україна
Инструкция указана для Агвантар Комплекс капсулы №20

Состав

1 капсула містить L-карнітину (у формі тартрату) – 150 мг; L-лізину гідрохлориду –75 мг; міо-інозитол – 50 мг; L?глутамін – 50 мг; коензим Q10 – 10 мг; вітамін В6 – 2,7 мг; вітамін В1 – 1,95 мг; вітамін В12 – 4,5 мкг;

допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза, кальцію карбонат, кальцію гідрофосфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Матеріал капсули: гідроксипропілметилцелюлоза (рослинного походження).

Властивості

АГВАНТАР КОМПЛЕКС покращує енергетичний метаболізм клітин. Цей засіб застосовується для відновлення та підтримання функцій організму під час захворювань, в період видужання, при дії несприятливих факторів зовнішнього середовища, а також для підвищення витривалості при значних фізичних та психоемоційних навантаженнях. Його дія зумовлена компонентами, які входять до складу.

L-карнітин є головним активатором обміну жирних кислот у серці, печінці та скелетних м’язах, відіграє роль єдиного їх переносника у мітохондрії, де відбувається окиснення з утворенням енергії.

Сприяє виведенню з клітин метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси, підвищує працездатність, прискорює ріст, спричиняє збільшення м’язової маси й зниження кількості жиру в адипоцитах, сприяє нормалізації основного обміну.

Зменшує симптоми фізичного і психічного перенапруження, чинить захисну дію на нервову систему, печінку та серце, стимулює клітинний імунітет, підвищує концентрацію уваги[1].

Дослідження доводять, що при інтенсивному фізичному навантаженні й заняттях спортом L?карнітин збільшує витривалість, підвищує поріг больової чутливості м’язів, оптимізує роботу скелетної мускулатури та серцевого м’яза, полегшує період відновлення[2].

Застосування L-карнітину та коензиму Q10 дозволяє стабілізувати та зберегти нормальну функцію мембран мітохондрій, а отже відновити транспорт жирних кислот, їх повне окислення та утворення енергії в усіх клітинах організму[3].

L-лізин – це незамінна амінокислота, яка є складовою частиною всіх білків організму людини[4].

Лізин необхідний для багатьох надважливих процесів в організмі, особливо таких, як нормальний ріст, відновлення тканин, утворення колагену, всмоктування кальцію, утворення ферментів, гормонів, а також захисних антитіл (імуноглобулінів)[5].

L-лізин чинить пряму противірусну дію при герпетичній інфекції, сприяє зменшенню запалення слизової оболонки та загоєнню виразок в порожнині рота[6],[7].

Прийом лізину також покращує функцію та збільшує силу м’язів, зменшує відчуття тривожності[8],[9].

L-ГЛУТАМІН – це найбільш поширена потенційно незамінна амінокислота, яка також є складовою частиною всіх білків організму людини.

Потреба організму у глутаміні значно перевищує можливості її утворення, особливо під час несприятливих впливів (різні захворювання, травми, операції, значні фізичні навантаження тощо)[10].

L-глутамін є критично важливим джерелом енергії для клітин імунної системи – лейкоцитів, тому він посилює імунну відповідь організму[11],[12].

Дослідження доводять, що глутамін зменшує частоту інфекційних ускладнень і сприяє скороченню кількості днів перебування в стаціонарі після хірургічних втручань[13],[14], а також зменшує системну запальну реакцію організму[15].

Глутамін також покращує функції кишківника, оскільки є джерелом енергії для його клітин[16].

Як джерело для білкового синтезу, L-глутамін збільшує масу та силу м’язів, а також зменшує біль і полегшує відновлення після значних фізичних навантажень[17].

З амінокислоти глутаміну в головному мозку синтезується один з головних нейромедіаторів – глутамат, без якого неможливе нормальне функціонування нервової системи[18].

МІО-ІНОЗИТОЛ (також відомий як вітамін В8) – це карбоциклічний сахарид, який входить до складу і відіграє надзвичайно важливу роль у структурі та забезпечує нормальну функцію мембран усіх клітин нашого організму[19].

Особливо велика кількість інозитолу міститься в мембранах клітин головного мозку. Він сприяє передачі клітинних сигналів у відповідь на дію гормонів, трансмітерів (серотонін та дофамін)[20], факторів росту, а також бере безпосередню участь в осморегуляції[21].

Це покращує психічні функції, увагу, настрій, зменшує симптоми депресії та тривоги[22],[23]. Міо-інозитол посилює чутливість тканин до інсуліну, чим зменшує прояви метаболічного синдрому, сприяє нормалізації рівня глюкози в крові, в тому числі у хворих на цукровий діабет 2 типу[24],[25].

Завдяки цьому може покращуватися стан у жінок із синдромом полікістозних яєчників, який зазвичай проявляється нерегулярним менструальним періодом, тазовим болем, посиленим ростом волосся на обличчі, тулубі та кінцівках, акне, надлишковою масою тіла та безпліддям[26].

Інозитол може покращувати фертильність завдяки стимуляції овуляції у жінок та сперматогенезу у чоловіків[27],[28].

КОЕНЗИМ Q10 (УБІХІНОН) – вітаміноподібна речовина, яка є ключовим коферментом у процесах тканинного дихання та утворення енергії в процесі окислення жирів та вуглеводів у мітохондріях кожної клітини організму.

Сприяє покращенню енергетичного обміну, ефективно знешкоджує вільні радикали, які можуть бути причиною пошкодження клітин.

ВІТАМІН В1 (ТІАМІН) є головним кофактором засвоєння глюкози, а отже й утворення енергії всіма клітинами організму, тому він життєво важливий для нормального їх росту і функціонування.

Запасів вітаміну В1 в організмі людини немає, отже щоденний його прийом є критично важливим. Тіамін особливо важливий для нормальної роботи нервової системи, м’язів та серця.

ВІТАМІН В6 (ПІРИДОКСИН) є кофактором близько 200 біохімічних реакцій в організмі людини, тому він особливо важливий в енергометаболізмі білків, жирів та вуглеводів, утворенні гемоглобіну і транспортуванні кисню та синтезі нейромедіаторів (наприклад серотоніну).

Вітамін В6 покращує функцію нервової системи, зменшує депресивні та астенічні симптоми[29], полегшує нудоту[30], а також може знижувати ризик тромбозів шляхом зменшення рівня гомоцистеїну у крові[31].

Піридоксин також важливий для нормальної роботи імунної системи.

ВІТАМІН В12 (ЦІАНОКОБАЛАМІН) критично важливий для утворення гемоглобіну, а отже транспортування кисню до органів, синтезу ДНК, нормальної роботи нервової системи.

Також його активні форми є коферментами у двох надзвичайно важливих реакціях організму – метилювання та ізомеризації. За участі коферменту вітаміну В12 із токсичного для організму гомоцистеїну утворюється амінокислота метіонін, яка згодом перетворюється у глутатіон – головний внутрішньоклітинний антиоксидант, який забезпечує захист та нормальне функціонування клітин печінки[32].

Противопоказания Агвантар Комплекс капсулы №20

Застереження

Не слід застосовувати при індивідуальній підвищеній чутливості до будь-якого компонента цього засобу.

Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Цей засіб не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Не перевищувати рекомендовану добову дозу.

Способ применения и дозы Агвантар Комплекс капсулы №20

Дорослим та дітям від 12 років призначають по 2 капсули на добу за один прийом чи по 1 капсулі двічі на добу під час або після прийому їжі протягом місяця або за призначенням лікаря. При необхідності курси застосування АГВАНТАР КОМПЛЕКС можна повторювати.

Рекомендована добова доза 2 капсули препарату містить:

L-карнітин

300 мг

L-лізин

150 мг

Міо-інозитол

100 мг

L-глутамін

100 мг

Коензим Q10

20 мг

Вітамін В6

5,4 мг

Вітамін В1

3,9 мг

Вітамін В12

9 мкг

Условия хранения Агвантар Комплекс капсулы №20

Форма випуску

По 20 капсул у банці та картонній пачці

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Строк придатності становить 2 роки. Не слід застосовувати цей засіб після закінчення строку придатності, який вказаний на упаковці.

Номер серії вказаний на упаковці.

Дата обновления информации: 01.05.2024 г.

© likiteka 2024

Аналоги по ATC 4 го уровня: Агвантар Комплекс капсулы №20: