Байкалис капс. №30

Инструкция указана для Байкалис капс. №30

Состав

Активні інгредієнти: Кількість
екстракт кореня шоломниці 200 мг
екстракт надземної частини пасифлори інкарната 100 мг
допоміжні речовини: лактоза, крохмаль 100 мг

 

Байкаліс є додатковим джерелом алкалоїдів (гармін, гармалін, гармолол), флавоноїдів (кризин, байкалін, байкалеїн, вогонін) та інших біологічно активних речовин, що містяться в екстрактах лікарських рослин пасифлори інкарната і шоломника.

Основними активними компонентами, що визначають біологічні ефекти пасифлори інкарната, є алкалоїди (гармін, гармалін, гармолол), які інгібують фермент моноаміноксидази, обумовлюючи підвищення вмісту серотоніну, норадреналіну і дофаміну в синаптичній щілині і поліпшення транспорту медіаторів між закінченнями нейронів (нервових клітин). Завдяки цьому, екстракт пасифлори інкарната має виражені антидепресивні властивоств. Найбільш біологічно активним флавоноїдом пасифлори інкарната вважається кризин, який є частковим агоністом бензодіазепінових рецепторів і виявляє седативну (заспокійливу), анксіолітичну (протитривожну) і м'яку снодійну дію.

Екстракт шоломниці має виражені адаптогенні властивості, тобто підвищує опірність організму до впливу несприятливих зовнішніх факторів. Крім того, активні речовини екстракту шоломниці - байкалін і вогонін - надають антидепресивну і анксіолітичну дію, а також володіють гіпотензивними і протисудомними властивостями. За седативним ефектом шоломник перевершує пустирник і валеріану, але, при цьому, не чинить снодійного дії.

Показания Байкалис капс. №30

Екстракти шоломниці і пасифлори інкарната, що входять до складу Байкаліса, застосовуються для активної профілактики і в комплексному лікуванні:

  • наслідків тривалих стресових ситуацій, підвищених психоемоційних навантажень;
  • нейроциркуляторна дистонія, депресивних станів, панічних атак;
  • астенії, синдрому хронічної втоми;
  • почуття тривоги у жінок в періоді менопаузи;
  • дерматологічних захворювань з нейрогенною етіологією (атопічний дерматит, нейродерміт, екзема, псоріаз, кропив'янка, дифузна і вогнищева алопеція, акне, розацеа, себорейний дерматит, вітіліго і ін.);
  • синдрому подразненого кишечника (СРК).

Екстракти шоломниці і пасифлори інкарната також можуть застосовуватися для підвищення адаптаційних можливостей організму і корекції «циркадних» (добових) ритмів.

Противопоказания Байкалис капс. №30

Індивідуальна чутливість до компонентів, діти до 12 років, вагітність, жінки в період лактації.

Рекомендується з обережністю застосовувати з антикоагулянтами - через можливе збільшення часу згортання крові під впливом екстракту пасифлори інкарната.

Під час застосування слід уникати вживання алкоголю.

Примітка: недостатньо інформації про вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Не слід перевищувати рекомендовані дози.

Способ применения и дозы Байкалис капс. №30

дорослим і дітям старше 12 років по 1 капсулі три рази на день або 1-2 капсули один раз в день (за 2-3 години до сну) - за годину до або через годину після їжі, або відповідно до рекомендацій лікаря. Запити невеликою кількістю води. Курс прийому - 2-3 тижні.

Перед застосуванням рекомендується порадитися з лікарем.

Побочные реакции Байкалис капс. №30

Алергічні реакції на окремі компоненти.

В окремих випадках, в перші дні застосування, можлива підвищена сонливість. При зниженні дози це явище, як правило, швидко проходить.

Передозировка Байкалис капс. №30

При застосуванні Байкаліса в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища (нудота, блювота, діарея), млявість, сонливість. Показано симптоматичне лікування, промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Условия хранения Байкалис капс. №30

Зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 18 °С до 25 °С і відносній вологості повітря не більше 75%, 24 місяці з дати виготовлення.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата обновления информации: 24.11.2022 г.

© likiteka 2023

Аналоги по ATC 4 го уровня: Байкалис капс. №30: