Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Состав
діюча речовина: piracetam;
1 таблетка містить пірацетаму 800 мг або 1200 мг;
допоміжні речовини: макрогол 6000, лактози моногідрат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, покриття Opadry II white: спирт полівініловий, титану діоксид (Е 171), макрогол 4000, тальк.
Лікарська форма
Таблетки, вкриті оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: довгасті двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою білого кольору, з гладенькою поверхнею, з лінією розлому з одного боку.
Фармакотерапевтична група
Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТХ N06B X03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Активним компонентом препарату є пірацетам, циклічне похідне гамма-аміномасляної кислоти.
Пірацетам є ноотропним засобом, що діє на мозок, покращуючи когнітивні (пізнавальні) функції, такі як здатність до навчання, пам’ять, увага, а також розумову працездатність. Механізмів впливу препарату на центральну нервову систему, імовірно, кілька: зміна швидкості поширення збудження в головному мозку; посилення метаболічних процесів у нервових клітинах; поліпшення мікроциркуляції шляхом впливу на реологічні характеристики крові, не спричиняючи при цьому судинорозширювальної дії. Покращує зв’язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах. Пірацетам пригнічує агрегацію тромбоцитів і відновлює еластичність мембрани еритроцитів, зменшує адгезію еритроцитів. Пірацетам чинить протекторну і відновлювальну дії при порушенні функції головного мозку внаслідок гіпоксії, інтоксикації та електрошокової терапії. Пірацетам знижує вираженість і тривалість вестибулярного ністагму.
Пірацетам застосовують як монопрепарат або у комплексному лікуванні кортикальної міоклонії, як засіб для зниження вираженності провокуючого фактора – вестибулярного нейроніту.
Фармакокінетика.
Після перорального застосування швидко та повністю всмоктується у травному тракті. Біодоступність становить майже 100 %.
Максимальна концентрація після введення 2 г препарату досягається у плазмі крові через 30 хвилин, а у спинномозковій рідині – протягом 2-8 годин і становить 40-60 мкг/мл. Об’єм розподілу пірацетаму – майже 0,6 л/кг. Період напіввиведення препарату з плазми крові становить 4-5 годин і відповідно 6-8 години зі спинномозкової рідини. Цей період може подовжуватися при нирковій недостатності. Не зв’язується з білками плазми крові, не метаболізується в організмі. 80-100 % пірацетаму виводиться нирками в незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації. Нирковий кліренс пірацетаму у здорових добровольців становить 86 мл/хв. Фармакокінетика пірацетаму не змінюється у хворих із печінковою недостатністю. Пірацетам проникає через гематоенцефалічний, плацентарний бар’єри і мембрани, що використовуються при гемодіалізі.
Показания Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Дорослі:
- симптоматичне лікування патологічних станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті, когнітивними розладами, за винятком діагностованої деменції (слабоумства);
- лікування кортикальної міоклонії: як монопрепарат або у складі комплексної терапії.
Противопоказания Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Підвищена чутливість до пірацетаму або похідних піролідону, а також до інших компонентів препарату. Гостре порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт).
Термінальна стадія ниркової недостатності. Хорея Хантінгтона.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Тиреоїдні гормони
При сумісному застосуванні з тиреоїдними гормонами (Т3+Т4) можлива підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну.
Аценокумарол.
Клінічні дослідження показали, що у хворих із тяжким перебігом рецидивуючого тромбозу застосування пірацетаму у високих дозах (9,6 г/добу) не впливало на дозування аценокумаролу для досягнення значення протромбінового часу (INR) 2,5-3,5, але при його одночасному застосуванні відзначалося значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллібрандта (VIII: C; VIII: vW: Ag; VIII: vW: Rco), в’язкості крові і плазми.
Фармакокінетичні взаємодії.
Імовірність зміни фармакодинаміки пірацетаму під дією інших лікарських засобів низька, оскільки 90 % препарату виводиться в незміненому вигляді з сечею.
In vitro пірацетам не пригнічує цитохром Р450 ізоформи CYP1A2, 2В6, 2С8, 2С9, 2С19, 2D6, 2Е1 і 4А9/11 у концентрації 142, 426, 1422 мкг/мл.
При концентрації 1422 мкг/мл відмічено незначне пригнічення CYP2A6 (21 %) і ЗА4/5 (11 %). Однак рівень Кі цих двох CYP-ізомерів достатній при перевищенні 1422 мкг/мл. Тому метаболічна взаємодія з препаратами, що піддаються біотрансформації цими ферментами, мало можлива.
Протиепілептичні лікарські засоби.
Застосування пірацетаму в дозі 20 мг/добу щоденно протягом 4 тижнів і більше не змінювало криву рівня концентрації і максимальну концентрацію протиепілептичних препаратів у сироватці крові (карбамазепін, фенітоїн, фенобарбітал, натрію вальпроат) у хворих на епілепсію.
Алкоголь.
Сумісний прийом з алкоголем не впливав на рівень концентрації пірацетаму в сироватці крові, і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась при застосуванні 1,6 г пірацетаму.
Особливості застосування
Вплив на агрегацію тромбоцитів.
У зв’язку з тим, що пірацетам знижує агрегацію тромбоцитів, необхідно з обережністю призначати препарат хворим з порушенням гемостазу, станами, що можуть супроводжуватися крововиливами (виразка шлунково-кишкового тракту), під час значних хірургічних операцій (включаючи стоматологічні втручання), хворим із симптомами тяжкої кровотечі або хворим, які мають в анамнезі геморагічний інсульт; пацієнтам, які застосовують антикоагулянти, тромбоцитарні антиагреганти, включаючи низькі дози ацетилсаліцилової кислоти. Препарат виводиться нирками, тому необхідно особливу увагу приділяти хворим із нирковою недостатністю.
Пацієнти літнього віку. При довготривалій терапії у хворих літнього віку рекомендується регулярний контроль показників функції нирок, у разі необхідності коригувати дозу залежно від результатів дослідження кліренсу креатиніну.
Переривання застосування.
При лікуванні хворих на кортикальну міоклонію слід уникати різкого переривання лікування у зв’язку з загрозою генералізації міоклонії або виникнення судом.
Попередження, пов’язані з вмістом допоміжних речовин.
Препарат містить 2 ммоль (46 мг) натрію в розрахунку на 24 г пірацетаму. Це необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з контролем споживання натрію.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Слід бути обережними під час керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.
Способ применения и дозы Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Препарат застосовують перорально, запиваючи невеликою кількістю води. Тривалість лікування і вибір індивідуальної дози залежить від тяжкості стану хворого і швидкості зворотної динаміки клінічної картини захворювання.
Дорослі.
Лікування станів, що супроводжуються погіршенням пам’яті, когнітивними розладами.
Початкова добова доза становить 4,8 г протягом першого тижня лікування. Зазвичай дозу розподіляють на 2-3 прийоми. Підтримувальна доза становить 2,4 г на добу, які розподіляють на 2-3 прийоми. У подальшому можливе поступове зниження дози на 1,2 г на добу.
Лікування кортикальної міоклонії.
Початкова добова доза становить 24 г протягом 3 днів. Якщо за цей час не досягнуто бажаного терапевтичного ефекту, продовжувати застосовувати препарат у тому ж дозуванні (24 г/добу) до 7 діб. Якщо на 7-му добу лікування не отримано бажаного терапевтичного ефекту, лікування слід припинити. Якщо терапевтичного ефекту було досягнуто, то починаючи з дня, коли досягнуте стійке покращення, починати знижувати дозу препарату на 1,2 г кожні 2 доби, поки знову не з’являться прояви кортикальної міоклонії. Це дасть можливість встановити середню ефективну дозу. Добову дозу розподіляють на 2-3 прийоми.
Лікування іншими антиміоклонічними засобами підтримується у попередньо призначених дозах. Лікування продовжувати до зникнення симптомів захворювання. Для попередження погіршення стану хворих не можна різко припиняти застосування препарату. Необхідно поступово знижувати дозу на 1,2 г кожні 2-3 дні. Необхідно кожні 6 місяців призначати повторні курси лікування препаратом, корегуючи при цьому дозу залежно від стану пацієнта, до зникнення або зменшення проявів хвороби.
Пацієнти літнього віку.
Корекція дози рекомендується пацієнтам літнього віку з діагностованими або підозрюваними розладами функції нирок. При довготривалому лікуванні у разі необхідності таким пацієнтам потрібно контролювати кліренс креатиніну з метою адекватної корекції дози.
Пацієнти з порушенням функції нирок. Оскільки препарат виводиться з організму нирками, слід виявляти обережність при лікуванні хворих із нирковою недостатністю.
Збільшення періоду напіввиведення безпосередньо пов’язане з погіршенням функції нирок і зниженням кліренсу креатиніну. Це також стосується пацієнтів літнього віку, у яких кліренс креатиніну залежить від віку. Інтервал між прийомами потрібно скоригувати на основі функції нирок.
Лікування таким хворим призначають залежно від ступеня тяжкості ниркової недостатності, дотримуючись таких рекомендацій:
Ступінь ниркової недостатності |
Кліренс креатиніну (мл/хв) |
Дозування |
Нормальна функція нирок |
> 80 |
Звичайна доза, розподілена на 2 або 4 прийоми |
Легкий |
50-79 |
? звичайної дози за 2-3 введення |
Помірний |
30-49 |
? звичайної дози за 2 введення |
Тяжкий |
< 30 |
? звичайної дози одноразово |
Термінальна стадія |
- |
Протипоказано |
Пацієнти з порушенням функції печінки
Коригування дози не потрібне тільки для хворих із порушенням функції печінки. У випадку діагностованих або підозрюваних розладів функції печінки та нирок, корекцію дози проводити так як вказано у розділі «Пацієнти з порушенням функції нирок».
Діти.
Не застосовують.
Побочные реакции Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
З боку нервової системи: гіперкінезія, сонливість, атаксія, порушення рівноваги, підвищення частоти нападів епілепсії, головний біль, безсоння, тремтіння.
З боку метаболізму та харчування: збільшення маси тіла.
З боку психіки: знервованість, депресія, підвищена збуджуваність, тривожність, збентеження, галюцинації.
З боку системи крові: геморагічні розлади.
З боку імунної системи: гіперчутливість, анафілактоїдні реакції.
З боку органів слуху: вертиго.
З боку травного тракту: абдомінальний біль, біль у верхній частині живота, діарея, нудота, блювання.
З боку шкіри та підшкірних тканин: ангіоневротичний набряк, дерматити, висипання, кропив’янка, свербіж.
З боку репродуктивної системи: підвищення статевої активності.
Загальні розлади та розлади у місці уведення: астенія.
Передозировка Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Симптоми: посилення проявів побічної дії препарату. Симптоми передозування спостерігалися при пероральному застосування препарату у дозі 75 г.
Лікування: симптоматична терапія: промивання шлунка, викликати блювання. Специфічного антидоту немає, можна застосовувати гемодіаліз (виведення 50-60 % пірацетаму).
Применение в период беременности или кормления грудью Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Не застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.
Условия хранения Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Термін придатності
4 роки.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
Таблетки по 800 мг: по 10 таблеток у блістері; по 1 або 3, або 6 блістерів у картонній упаковці.
Таблетки по 1200 мг: по 10 таблеток у блістері; по 2 або 3, або 6 блістерів у картонній упаковці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Регистрационные данные Биотропил табл. п / о 1200 мг №30
Производитель: Біофарм Лтд, Польща
Фарм. группа: Психостимулирующие и ноотропные средства. Пирацетам.
Регистрация: UA/10873/01/02
МНН: Пірацетам
Код АТХ:
(N) Средства, действующие на нервную систему
(N06) Психоаналептики (психостимуляторы)
(N06B) Психостимуляторы, средства, используемые для лечения СДВГ и ноотропные препараты
(N06BX) Другие психостимуляторы и ноотропные препараты
(N06BX03) Пирацетам
Дата обновления информации: 23.11.2021 г.
© likiteka 2024
- Пирацетам р-р д/ин. 200 мг/мл амп. 5 мл, пачка №10, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Пирацетам р-р д/ин. 200 мг/мл амп. 5 мл, пачка №100, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Пирацетам табл. п/плен. оболочкой 200 мг блистер, в пачке №60, Борщагівський ХФЗ, НВЦ, ПАТ, м.Київ, Україна
- Пирацетам раствор д / ин. 200 мг / мл по 5 мл в амп. №10, Галичфарм, ПАТ, м.Львів, Україна
- Пирацетам таблетки, в / о, по 200 мг №60 (10х6), Галичфарм, ПАТ, м.Львів, Україна
- Пирацетам-Дарница табл. п/о 200 мг контурной. ячейку. уп. №60, Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
- Пирацетам-Дарница табл. 400 мг контурной. ячейку. уп., пачка №30, Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
- Пирацетам-Дарница раствор д / ин. 20% по 5 мл в амп. №10, Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
- Луцетам таблетки, в / плел. обол., по 800 мг №30 (15х2), Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Луцетам таблетки, в / плел. обол., по 400 мг №60 в Флак., Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Луцетам таблетки, в / плел. обол., по 1200 мг №20 (10х2), Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Луцетам раствор д ин., 200 мг/мл по 5 мл (1 г) в амп. №10 (5х2), Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Луцетам раствор д / ин., 200 мг / мл по 15 мл (3 г) в амп. №4 (4х1), Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Луцетам раствор д/ин., 200 мг/мл по 15 мл (3 г) в амп. №20 (4х5), Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
- Ноотропил раствор д / ин. 20% по 5 мл в амп. №12 (6х2), Ейсіка Фармасьютикалз С.Р.Л. для "ЮСБ Фарма С.А.", Італія/Бельгія