Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Состав
діючі речовини: 1 таблетка містить: антитіла до гамма інтерферону людини афінно очищені: суміш гомеопатичних розведень С12, СЗ0 та С50 – 6 мг; антитіла до гістаміну афінно очищені: суміш гомеопатичних розведень С12, СЗ0 та С50 – 6 мг; антитіла до CD4 афінно очищені: суміш гомеопатичних розведень С12, СЗ0 та С50 – 6 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоскоциліндричної форми, з рискою та фаскою, від білого до майже білого кольору.
На одному плоскому боці з рискою нанесено напис MATERIA MEDICA, на іншому плоскому боці нанесено напис ERGOFERON.
Фармакотерапевтична група
Гомеопатичний препарат.
Фармакологічні властивості
Противірусний засіб, антигістамінний засіб.
Спектр фармакологічної активності препарату включає в себе противірусну, імуномодулюючу, антигістамінну, протизапальну дії.
Експериментально та клінічно доведено ефективність застосування компонентів препарату при лікуванні вірусних інфекційних захворювань: грип А та грип В, гострі респіраторні вірусні інфекції (спричинені вірусами парагрипу, аденовірусами, респіраторно-синцитіальними вірусами, коронавірусами), герпесвірусні інфекції (лабіальний герпес, офтальмогерпес, генітальний герпес, оперізувальний герпес, вітряна віспа, інфекційний мононуклеоз), гострі кишкові інфекції вірусної етіології (викликані каліцивірусами, коронавірусами, ротавірусами, ентеровірусами), ентеровірусний та менінгококовий менінгіти, геморагічна лихоманка з нирковим синдромом, кліщовий енцефаліт.
Препарат застосовується у складі комплексної терапії бактеріальних інфекцій (псевдотуберкульоз, коклюш, ієрсиніоз, пневмонія різноманітної етіології, включаючи атипових збудників (M. pneumoniae, C. pneumoniae, Legionella spp.), використовується для профілактики бактеріальних ускладнень вірусних інфекцій, попереджує розвиток суперінфекцій. Застосування препарату в пре- та поствакцинальний період підвищує ефективність вакцинації, забезпечує неспецифічну профілактику ГРВІ та грипу в момент становлення поствакцинального імунітету. Препарат має профілактичну ефективність відносно ГРВІ негрипозної етіології, попереджує розвиток інтеркурентних захворювань у поствакцинальний період.
Компоненти, що входять до складу препарату, мають єдиний механізм дії у вигляді підвищення функціональної активності CD4-рецептора, рецепторів до гамма інтерферону (ІФН-γ) та гістаміну відповідно, що супроводжується вираженою імунотропною дією.
Експериментально доведено, що: антитіла до інтерферону гамма підвищують експресію ІФН-γ, ІФН-α/β, та пов’язаних з ними інтерлейкінів (ІЛ-2, ІЛ-4, ІЛ-10 та ін.), поліпшують ліганд-рецепторну взаємодію ІФН, відновлюють цитокіновий статус; нормалізують концентрацію та функціональну активність природних антитіл до ІФН-γ, що є важливим фактором природної противірусної толерантності організму; стимулюють інтерферонозалежні біологічні процеси: індукцію експресії антигенів головного комплексу гістосумісності І, ІІ типів і Fc-рецепторів, активацію моноцитів, стимуляцію функціональної активності NK-клітин, регуляцію синтезу імуноглобулінів, активуючи змішану Th1 та Th2 імунну відповідь.
Антитіла до CD4, імовірно будучи алостеричними модуляторами даного рецептора, регулюють функціональну активність CD4-рецептора, що призводить до підвищення функціональної активності CD4 лімфоцитів, нормалізації імунорегуляторного індексу CD4/CD8, а також субпопуляційного складу імунокомпетентних клітин (CD3, CD4, CD8, CD16, CD20).
Антитіла до гістаміну модифікують гістамін-залежну активацію периферичних та центральних Н1-рецепторів і таким чином знижують тонус гладкої мускулатури бронхів, зменшують проникність капілярів, що призводить до скорочення тривалості та виразності ринореї, набряку слизової оболонки носа, кашлю та чхання, а також зменшенню виразності супутніх інфекційному процесу алергічних реакцій за рахунок пригнічення вивільнення гістаміну з опасистих клітин і базофілів, продукції лейкотриєнів, синтезу молекул адгезії, зниження хемотаксису еозинофілів та агрегації тромбоцитів у реакціях на контакт з алергеном.
Сумісне застосування компонентів, що входять у склад комплексного препарату, супроводжується посиленням їх противірусної активності.
Показания Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Профілактика та лікування:
- грипу А і В;
- гострих респіраторних вірусних інфекцій, спричинених вірусом парагрипу, аденовірусом, респіраторно-синцитіальним вірусом, коронавірусом;
- герпесвірусних інфекцій (лабіальний герпес, офтальмогерпес, генітальний герпес, вітряна віспа, оперізувальний герпес, інфекційний мононуклеоз);
- гострих кишкових інфекцій вірусної етіології (викликаних каліцивірусом, аденовірусом, коронавірусом, ротавірусом, ентеровірусами);
- ентеровірусного та менінгококового менінгіту, геморагічної лихоманки з нирковим синдромом, кліщового енцефаліту.
Застосування у складі комплексної терапії бактеріальних інфекцій (псевдотуберкульоз, коклюш, ієрсиніоз, пневмонія різної етіології, у тому числі викликана атиповими збудниками (M. pneumoniae, C. pneumoniae, Legionella spp.)); профілактика бактеріальних ускладнень вірусних інфекцій, попередження суперінфекцій.
Противопоказания Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Випадків взаємодії з іншими лікарськими засобами не виявлено.
Особливості застосування
До складу препарату входить лактоза, у зв’язку з чим його не рекомендується призначати пацієнтам із вродженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози та при
вродженій лактазній недостатності.
Способ применения и дозы Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Застосовують дорослим та дітям віком від 6 місяців. Препарат приймають внутрішньо, по 1 таблетці на прийом (не застосовувати препарат разом з їжею). Таблетку тримають у роті (бажано не розжовуючи та не ковтаючи) до повного розчинення.
Дітям з 6 місяців. При призначенні препарату дітям молодшого віку (від 6 місяців до 3 років) рекомендовано розчиняти таблетку у невеликій кількості (1 столова ложка) кип’яченої води кімнатної температури.
Лікування потрібно починати як можна раніше при появі перших ознак гострої вірусної інфекції за такою схемою: перші 2 години препарат приймають кожні 30 хв, потім протягом першої доби – ще 3 таблетки через рівні проміжки часу. Починаючи з 2–ї доби й надалі препарат приймають по 1 таблетці 3 рази на добу до повного одужання.
Для профілактики вірусних інфекційних захворювань – по 1-2 таблетки на добу. Рекомендований термін профілактичного курсу визначається індивідуально і може становити 1-6 місяців.
За необхідності, препарат можна поєднувати з іншими противірусними та симптоматичними засобами.
Діти
Препарат застосовують дітям віком від 6 місяців.
Побочные реакции Эргоферон таблетки №20 (20х1)
При застосуванні за вказаними показаннями та в зазначених дозах побічної дії не виявлено.
Можливі реакції підвищеної індивідуальної чутливості до компонентів препарату.
Передозировка Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Випадки передозування не спостерігалися.
При випадковому передозуванні можливі диспептичні прояви, обумовлені наповнювачами, що входять до складу препарату.
Применение в период беременности или кормления грудью Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Немає даних щодо ефективності й безпеки застосування препарату пацієнткам цієї категорії, тому його не слід призначати вагітним або жінкам, які годують груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими потенційно небезпечними механізмами.
Условия хранения Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Термін придатності
3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 20 таблеток у блістері; по 1, 2 або 5 блістерів у картонній коробці.
Регистрационные данные Эргоферон таблетки №20 (20х1)
Производитель: Сантоніка (Литва)
Фарм. группа: Гомеопатический препарат. Противовирусное средство, антигистаминное средство.
Регистрация: № UA/12931/01/01 від 24.05.2013. Наказ № 426 від 24.05.2013
Код АТХ:
(J) Противомикробные лекарственные средства для системного использования
(J05) Антивирусные препараты для системного применения
(J05A) Антивирусные препараты прямого действия
(J05AX) Другие антивирусные препараты
(J05AX20) Другие
Дата обновления информации: 09.09.2022 г.
© likiteka 2024