Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

ТОВ «НВК «Екофарм» (Україна)
Инструкция указана для Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Состав

діючі речовини: 100 мл сиропу містять Протефлазід® - рідкий екстракт (1:1), одержаний із суміші трави Щучки дернистої (Herba Deschampsia caespitosa L.) та трави Війника наземного (Herba Calamagrostis epigeios L.), який містить не менше 0,32 мг флавоноїдів у перерахунку на рутин та не менше 0,3 мг суми карбонових кислот у перерахунку на яблучну кислоту;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, етанол 96 %, сорбіт (Е 420), метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), натрію сульфіт (Е 221), вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Прозора солодка рідина жовто-зеленого кольору зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби прямої дії. Код АТС J05A X.

Цитокіни та імуномодулятори. Код АТС L03A X.

Флавоноїди, які входять до складу препарату, мають здатність пригнічувати реплікацію ДНК та РНК вірусів як in vitro, так і in vivo. При проведенні доклінічних та клінічних досліджень виявлено інгібуючу активність препарату щодо вірусів грипу та гострих респіраторних інфекцій, вірусів герпесу.

Доведено, що механізм прямої противірусної дії полягає в інгібуванні синтезу вірусоспецифічних ферментів – ДНК та РНК-полімераз, тимідинкінази та зворотної транскриптази, нейрамінідази та індукції синтезу ендогенного інтерферону.

Препарат захищає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, нормалізуючи показники місцевого імунітету (лактоферин,slgA та лізоцим).

Під час досліджень встановлено, що препарат нормалізує синтез ендогенних α- та γ-інтерферонів до фізіологічно активного рівня, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекції.

Клінічнідослідження показали,що за умови щоденного прийомупрепарату згідно з віковими дозами та схемами застосування не виникає рефрактерності імунної системи: не спостерігається пригнічення синтезу α- та γ-інтерферонів.Така властивість сиропу Імунофлазід® сприяє підтримці рівня інтерферонів, достатнього для адекватної імунної відповіді організму на інфекційний збудник. У свою чергу, це дає можливість уразі необхідності застосовувати препарат протягом тривалого часу.

Препарат має антиоксидантну активність, інгібує перебіг вільнорадикальних процесів, тим самим запобігає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів, посилюючи антиоксидантний статус клітин, зменшує інтоксикацію, сприяє відновленню організму після перенесеної інфекції та адаптації до несприятливих навколишніх умов.

Препарат є модулятором апоптозу: підсилює дію апоптозіндукуючих факторів, а саме, активуючи каспазу 9, що сприяє більш швидкій елімінації уражених вірусом клітин та первинній профілактиці виникнення хронічних захворювань на фоні латентних вірусних інфекцій.

Діючі речовини препарату швидко абсорбуються з травного тракту в кров, досягаючи максимальних концентрацій вже через 20 хв після введення (дослідження in vivo). За наявною динамікою, період напіввиведення із плазми крові становить близько 2,3 години.Біодоступність при пероральному введенні дорівнює 80%. Виведення з організму повільне. Рівень накопичення діючих речовин клітинами крові порівняно з плазмою крові значно вищий. Відповідні концентрації діючих речовин забезпечують пролонгацію дії препарату в організмі і накопичення в органах і тканинах внаслідок звільнення від них клітин крові. Така наявна фармакокінетична динаміка накопичення та вивільнення діючих речовин клітинами крові обумовлює необхідність дворазового прийому препарату протягом доби для досягнення ефективних концентрацій.

Показания Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

  • профілактика та лікування ГРВІ;
  • лікування та профілактика грипу, у тому числі пандемічних штамів;
  • у складі комплексної терапії бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ.

Противопоказания Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у стадії загострення. Аутоімунні захворювання.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Пацієнтам з хронічним гастродуоденітом, у разі загострення гастродуоденіту, при виникненні гастроезофагеального рефлюксу необхідно приймати сироп через 1,5-2 години після їди.

Способ применения и дозы Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Перед вживанням флакон із сиропом необхідно збовтати.

Сиропслід дозувати за допомогою дозуючої ємності та приймати за 20-30 хвилин до їди.

Для досягнення більшого терапевтичного ефекту при контакті з респіраторними вірусами, бажано затримувати сироп на 20-30 секунд в роті, прополоскавши горло перед проковтуванням.

Дози та тривалість лікування залежать від характеру захворювання та віку пацієнта.

Схема дозування (мл) та кратність прийому препарату

Вік пацієнта (роки)

Дозування (мл) та кратність прийому

з народження до року

по 0,5 мл 2 рази на добу

від 1 до 2 років

по 1 мл 2 рази на добу

від 2 до 4 років

по 3 мл 2 рази на добу

від 4 до 6 років

по 4 мл 2 рази на добу

від 6 до 9 років

по 5 мл 2 рази на добу

від 9 до 12 років

по 6 мл 2 рази на добу

старші 12 років та дорослі

по 9 мл 2 рази на добу

Для лікування грипу та ГРВІ (при неускладненому перебігу захворювання) сироп

застосовують протягом 5 днів. Для досягнення найбільшої ефективності терапії застосування сиропу необхіднопочинати при перших проявах захворювання або після контакту з

хворими. Залежно від перебігу захворювання курс лікування може бути продовжено до 2 тижнів.

Для профілактики грипу та ГРВІ сироп застосовують протягом від 1 до 4 тижнів в дозі, яка складає половину лікувальної дози.

Під час епідемії пандемічних штамів термін застосування сиропу в профілактичній дозі можна подовжити до 6 тижнів.

У разі виникнення бактеріальних ускладнень грипу та інших ГРВІ з метою нормалізації показників імунної системи сиропможназастосовувати протягом 4 тижнів і довше.

Побочные реакции Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Застосування сиропу, як правило, не викликає побічної дії. Спостерігалися поодинокі випадки шлунково-кишкових розладів – більв епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея (при наявності даних симптомів необхідно приймати сироп через 1,5-2 години після їди). Можливе транзиторне підвищення температури тіла до 38 оС на 3-10-й день терапії препаратом.

У пацієнтів з хронічним гастродуоденітом можливе загострення гастродуоденіту, виникнення гастроезофагеального рефлюксу (рефлюкс-езофагіту).

В окремих випадках можуть мати місце реакції гіперчутливості, алергічні реакції, головним чином у вигляді еритематозних висипань.

У поодиноких випадках можливий головний біль.Ці явища зникали після корекції дози та режиму прийому препарату.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій необхідно звертатися за консультацією до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Під час клінічного застосування встановлено можливість комбінації сиропу Імунофлазід® з антибіотиками та протигрибковими препаратами для лікування вірусно-бактеріальних і вірусно-грибкових захворювань. Негативних проявів унаслідок взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено.

Передозировка Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Випадки передозування невідомі. В разі виникнення передозування сиропу слід звернутися до лікаря.

Применение в период беременности или кормления грудью Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

При проведенні доклінічних досліджень тератогенного, мутагенного, ембріотоксичного, фетотоксичного та канцерогенного впливів не виявлено. Клінічний досвід застосування препарату у I таІII триместрах вагітності та в період годування груддю негативного впливу не виявив. Проте необхідно дотримуватись правил призначення лікарських засобів у період вагітності або годування груддю, оцінюючи співвідношення користь/ризик та проконсультуватись з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Негативного впливу на виконання потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують особливої уваги та швидкої реакції, не виявлено.

Діти

Імунофлазід® застосовують дітям від народження.

Условия хранения Иммунофлазид сироп фл. стекл. 125 мл, с дозир. емк.

Термін придатності

2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Після першого відкриття флакону зберігати його закритим у захищеному від світла місці не більше 30 діб.

Упаковка

По 30 мл, 50 мл, 60 мл або 125 мл у флаконах з темного скла або пластику. В упаковку вкладається дозуюча ємність.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата обновления информации: 23.11.2021 г.

© likiteka 2024