Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Инструкция указана для Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Состав

діюча речовина: thioctic acid.

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить тіоктової (α-ліпоєвої) кислоти 300 мг або 600 мг;

допоміжні речовини: гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, гідроксипропілцелюлоза, магнію стеарат, опадрай 20А зелений.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 300 мг − круглої форми, вкриті плівковою оболонкою жовто-зеленого кольору, з двоопуклою поверхнею;

таблетки по 600 мг – подовженої форми, вкриті плівковою оболонкою жовто-зеленого кольору, з двоопуклою поверхнею.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на травну систему і метаболічні процеси. Кислота тіоктова. Код АТХ A16A X01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Тіоктова кислота (α-ліпоєва кислота) відіграє роль коензиму в окиснювальному декарбоксилюванні α-кетокислот. Гіперглікемія, спричинена цукровим діабетом, призводить до накопичення глюкози на матричних білках кровоносних судин і до формування так званих «кінцевих продуктів надлишкового глікозилювання». Цей процес призводить до зниження ендоневрального кровотоку та ендоневральної гіпоксії/ішемії, що поєднується з підвищеною продукцією вільних радикалів кисню, які призводять до ушкодження периферичного нерва.

Дослідження на тваринах показали, що α-ліпоєва кислота впливає на біохімічні процеси, спричинені стрептозотоциніндукованим діабетом, що призводить до поліпшення ендоневрального кровотоку і до підвищення рівня фізіологічного антиоксиданту глютатіону, а також як антиоксидант знижує кількість вільних радикалів кисню в діабетично зміненому нерві.

Ефекти, що спостерігалися в ході експериментів, вказують на те, що функціонування периферичних нервів може бути поліпшене за допомогою α-ліпоєвої кислоти. Це стосується сенсорних порушень при діабетичній поліневропатії, що може проявитися в таких формах парестезії, як печіння, біль, оніміння та «повзання мурашок».

Фармакокінетика.

При пероральному застосуванні відбувається швидке всмоктування α-ліпоєвої кислоти. Завдяки значному ефекту «першого проходження» абсолютна біодоступність α-ліпоєвої кислоти (яка визначається як материнська субстанція) при прийомі таблеток становить приблизно 20 % порівняно з такою при внутрішньовенному введенні. Завдяки швидкому розподілу у тканинах період напіввиведення α-ліпоєвої кислоти становить приблизно 25 хвилин. Подібно розчину для перорального прийому, що є стандартом як лікарська форма з максимальним всмоктуванням, у таблеток профіль абсорбції характеризується швидким припливом активної речовини, що супроводжується зниженням міжіндивідуальної варіабельності. Відносна біодоступність (порівняно з розчином для перорального прийому) становить >60 %. Максимальна концентрація в плазмі на рівні 4 мкг/мл була відзначена приблизно через 0,5 години після прийому всередину 600 мг α-ліпоєвої кислоти. Експерименти на тваринах із використанням радіоактивних міток показали виведення лікарського засобу переважно нирками на 80−90 %, переважно у формі метаболітів. У людини лише незначна частина незміненої речовини залишається в сечі. Біотрансформація відбувається переважно за рахунок окисного скорочення бічних ланцюжків (β-окиснення) і/або за допомогою S-метилювання відповідних тіолів.

Показания Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Лікування симптомів периферичної (сенсомоторної) діабетичної полінейропатії

Противопоказания Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Підвищена чутливість до тіоктової кислоти або до будь-якого із компонентів лікарського засобу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Ефективність цисплатину понижується при одночасному застосуванні з тіоктовою кислотою. Тіоктова кислота є комплексоутворювачем металів і тому, за основними принципами фармакотерапії, її не слід застосовувати одночасно зі сполуками металів (наприклад з харчовими добавками, що містять залізо або магній, з молочними продуктами, оскільки вони містять кальцій). Якщо загальну добову дозу лікарського засобу застосовувати за 30 хвилин до сніданку, то харчові добавки, що містять залізо та магній, слід застосовувати у середині доби або ввечері. α-ліпоєва кислота утворює важкорозчинні комплекси з молекулами цукру (наприклад, розчином лавулози).

При застосуванні тіоктової кислоти хворим на цукровий діабет можливе підсилення цукрознижувальної дії інсуліну та пероральних протидіабетичних засобів, тому, особливо на початковій стадії лікування, рекомендується ретельний контроль рівня цукру в крові. Для уникнення симптомів гіпоглікемії в окремих випадках може бути потрібне зниження дози інсуліну або пероральних протидіабетичних засобів.

Увага. Регулярне вживання алкоголю є суттєвим фактором ризику розвитку і прогресування клінічної картини нейропатії і може, таким чином, негативно впливати на процес лікування Ліпоїкою. Тому пацієнтам із діабетичною полінейропатією зазвичай рекомендується у разі можливості утриматися від вживання алкоголю. Обмеження вживання алкоголю стосується також перерв між курсами лікування.

Особливості застосування

При застосуванні лікарського засобу може відчуватися незвичний запах сечі, що не має клінічного значення.

На початку лікування полінейропатії через регенераційні процеси можливе короткочасне посилення парестезій із відчуттям “повзання мурашок”.

Способ применения и дозы Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Добова доза становить 600 мг тіоктової кислоти, яку застосовують у вигляді 2 таблеток по 300 мг або 1 таблетки по 600 мг. Лікарський засіб приймають у вигляді одноразової добової дози за 30 хвилин до першого прийому їжі. Таблетки приймають натще, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю води. Одночасний прийом їжі утруднює всмоктування, тому хворим, для яких характерне тривале спорожнення шлунка, особливо важливо, щоб ліки застосовувалися до вживання їжі. При інтенсивних парестезіях можна розпочинати лікування із парентерального введення лікарського засобу Ліпоїка, застосовуючи відповідну лікарську форму.

Термін лікування визначає лікар індивідуально.

Діти

Оскільки даних щодо безпеки та ефективності застосування цього лікарського засобу дітям немає, його не рекомендується призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Побочные реакции Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Для оцінки частоти виникнення побічних реакцій використовують таку класифікацію: дуже часто: ≥1/10; часто: ≥1/100 і <1/10; іноді: ≥1/1000 і <1/100; рідко: ≥1/10000 і <1/1000; дуже рідко: < 1/10000, невідомо (оцінку не можна оцінити за наявними даними).

З боку нервової системи. Часто: запаморочення, дуже рідко: зміна або порушення смакових відчуттів, головний біль, гіпергідроз.

З боку органів зору. Дуже рідко: порушення зору.

З боку травного тракту. Часто: нудота, дуже рідко: блювання, біль у животі та гастроінтестинальний біль, діарея.

З боку метаболізму. Дуже рідко: зниження рівня цукру в крові. Були повідомлення про скарги, які свідчать про гіпоглікемічні стани, а саме: запаморочення, підвищене потовиділення, головний біль та порушення зору.

З боку імунної системи. Дуже рідко: алергічні реакції, у тому числі шкірні висипання, кропив’янка (уртикарні висипання), невідомо: аутоімунний інсуліновий синдром, свербіж, екзема, утруднене дихання.

Передозировка Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

При передозуванні можуть виникати нудота, блювання та головний біль. Після випадкового прийому або при спробі самогубства із пероральним застосуванням тіоктової кислоти у дозах від 10 г до 40 г у комбінації з алкоголем спостерігалися значні інтоксикації, у деяких випадках з летальним наслідком.

На початковому етапі клінічна картина інтоксикації може проявлятися психомоторним збудженням або затьмаренням свідомості. Надалі виникають генералізовані судоми та лактоацидоз. Крім цього, при інтоксикації високими дозами тіоктової кислоти були описані гіпоглікемія, шок, гострий некроз скелетних м’язів, гемоліз, синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, пригнічення функції кісткового мозку та поліорганна недостатність.

Лікування. При підозрі на сильну інтоксикацію лікарським засобом рекомендується негайна госпіталізація та вжиття заходів відповідно до загальних принципів при випадковому отруєнні (наприклад, викликати блювання, промити шлунок, застосувати активоване вугілля). Лікування генералізованих судом, лактоацидозу та інших наслідків інтоксикації, що загрожують життю, слід виконувати відповідно до принципів сучасної інтенсивної терапії. Лікування має бути симптоматичним. До цього часу не підтверджена користь від застосування гемодіалізу, гемоперфузії або методів фільтрації з примусовим виведенням тіоктової кислоти.

Применение в период беременности или кормления грудью Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Застосування тіоктової кислоти у період вагітності не рекомендується через відсутність відповідних клінічних даних.

Даних про проникнення тіоктової кислоти у грудне молоко немає, тому застосовувати її у період годування груддю не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності (через можливість появи таких побічних реакцій, як запаморочення та порушення зору) при керуванні автотранспортом і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Условия хранения Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності

1 рік.

Упаковка

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 3 контурні чарункові упаковки в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Дата обновления информации: 23.01.2023 г.

© likiteka 2024

Полный аналог: Липоика табл. п/плен. оболочкой 600 мг контурной. ячейку. уп. №30: