Мать-и-мачехи листья листья по 40 г в пач. с внут. пак.

Мати-й-мачуха звичайна
Инструкция указана для Мать-и-мачехи листья листья по 40 г в пач. с внут. пак.

Состав

основні фізико-хімічні властивості: шматочки листя різної форми; колір сірувато-зелений; запах відсутній; смак слабко-гіркуватий з відчуттям слизистості;

склад: листя мати-й-мачухи 100 г.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A20.

Фармакологічні властивості. Препарати з листя мати-й-мачухи мають відхаркувальний ефект, відновлюють активність миготливого епітелію трахеї і бронхів, виявляють протизапальну дію.

Листя мати-й-мачухи містять від 5 до 10 % слизових речовин, сапоніни, органічні кислоти, інулін, сито стерин. Завдяки великому вмісту слизу препарат виявляє обволікаючу дію на слизові оболонки дихальних шляхів. Крім того, слиз, органічні кислоти і сапоніни розріджують густе мокротиння, відновлюють природній рух війок миготливого епітелію дихальних шляхів, покращують відхаркування мокротиння. Дубильні речовини, каротиноїди і стерини виявляють виразну протизапальну дію.


 

Показания Мать-и-мачехи листья листья по 40 г в пач. с внут. пак.

Застосовують як відхаркувальний засіб при захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів, у тому числі ларингітах, трахеїтах, хронічних бронхітах, бронхіальній астмі.

 

Способ применения и дозы Мать-и-мачехи листья листья по 40 г в пач. с внут. пак.

5 г (1 столова ложка) сировини кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) при частому помішуванні протягом 15 хвилин, охолоджують протягом не менше як 45 хвилин при кімнатній температурі, проціджують, сировину, що залишилася, віджимають. Об’ємодержаного настою доводять перевареною водою до початкового об’єму 200 мл.

Приймають внутрішньо, у теплому вигляді, за 1 годину до їди. Дітям до 10 років призначають по 1 столовій ложці, 4-6 разів на день; дорослим та дітям старше 10 років - по 1/2-1/3 склянки, 2-3 рази на день. 

Побочные реакции Мать-и-мачехи листья листья по 40 г в пач. с внут. пак.

Можуть виникнути алергічні реакції при підвищеній індивідуальній чутливості до речовин, що містяться у листі.
 

Дата обновления информации: 07.09.2022 г.

© likiteka 2023