Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Состав
діюча речовина: 1 таблетка містить осеїн-гідроксиапатитової сполуки 830 мг, яка включає: осеїну 291 мг, до складу якого входять неколагенові пептиди і протеїни (75 мг) та колагени (216 мг);
гідроксиапатиту 444 мг, до складу якого входять кальцій (178 мг) та фосфор (82 мг);
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, крохмаль картопляний, гіпромелоза, титану діоксид (Е171), поліетиленгліколь, тальк, заліза оксид жовтий (Е172).
Лікарська форма
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: довгасті двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, рівномірно забарвлені у світло-жовтий колір.
Фармакотерапевтична група
Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток. Код АТХ М05В Х.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Регулятор кальцієво-фосфорного обміну, що застосовується при системному остеопорозі. Препарат проявляє подвійну дію на метаболізм кісткової тканини: стимулюючу на остеобласти та інгібуючу на остеокласти. Ці різні дії фізіологічно доповнюють одна одну та регулюють рівновагу між резорбцією кісток і відновленням кісткової тканини. Кальцій, що входить до складу препарату, міститься у вигляді гідроксиапатиту, що сприяє повнішій абсорбції кальцію зі шлунково-кишкового тракту. Фосфор, який бере участь у кристалізації гідроксиапатиту, сприяє фіксації кальцію у кістках і гальмує його виведення нирками.
Дослідження на тваринах продемонстрували, що при пероральному застосуванні органічний компонент препарату (осеїн, який містить колаген I типу, остеокальцин, фактори росту та інші протеїни) забезпечує більш виражений остеогенний ефект, ніж одна мінеральна складова (гідроксиапатит).
Клінічні дослідження підтвердили, що осеїн-гідроксиапатитний комплекс зумовлює анаболічний ефект на кістковий метаболізм, який перевищує той, що спостерігається при застосуванні одного кальцію.
Фармакокінетика.
Дослідження з використанням поміченого ізотопом (47Са) препарату продемонстрували, що абсорбція відбувається у кишковому тракті.
Повільне вивільнення кальцію з осеїн-гідроксиапатитової сполуки забезпечує тривалу абсорбцію у шлунково-кишковому тракті та зумовлює відсутність піку гіперкальціємії (на відміну від препаратів, які містять тільки солі кальцію).
Показания Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
- Профілактика остеопорозу.
- Лікування остеопорозу.
- Профілактика або лікування дефіциту кальцію в організмі.
- Допоміжна терапія для покращення зростання кісток при переломах.
Противопоказания Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
- Гіперчутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.
- Тяжкі порушення функції нирок; пацієнти, які перебувають на гемодіалізі.
- Гіперкальціємія, гіперкальціурія, сечокам'яна хвороба, кальциноз тканин.
- Тривала іммобілізація, що супроводжується гіперкальціурією та/або гіперкальціємією.
- Дитячий вік (див. розділ "Діти").
-
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Небажані комбінації
Тіазидні діуретики: можуть знижувати виведення кальцію із сечею і спричиняти гіперкальціємію.
Комбінації, які вимагають особливих запобіжних заходів
Вітамін D: при комбінованому застосуванні Остеогенону з вітаміном D необхідна обережність, оскільки вітамін D підвищує абсорбцію кальцію і може спричинити гіперкальціємію.
Серцеві глікозиди: ризик розвитку аритмій. Такі пацієнти мають перебувати під пильним наглядом і у них рекомендується регулярно контролювати ЕКГ та рівень кальцію у сироватці крові.
Цикліни: ризик зменшення абсорбції циклінів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та цикліни рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 годин.
Препарати, що містять солі заліза та цинку: ризик зменшення абсорбції заліза та цинку у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та зазначені препарати рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 годин.
Біфосфонати: ризик зменшення абсорбції біфосфонатів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та біфосфонати рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 годин.
Хінолони: ризик зменшення абсорбції хінолонів у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію внаслідок утворення нерозчинних хелатів, тому Остеогенон та хінолони рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 годин.
Глюкокортикостероїди: при одночасному застосуванні глюкокортикостероїди можуть знижувати абсорбцію кальцію у кишковому тракті.
Препарати стронцію: ризик зменшення абсорбції стронцію у кишковому тракті при одночасному застосуванні препаратів кальцію, тому Остеогенон та препарати стронцію рекомендується приймати з інтервалом не менше 2 годин.
Гормони щитовидної залози: ризик зменшення абсорбції левотироксину у кишковому тракті.
Естрамустин: ризик зменшення абсорбції естрамустину при одночасному застосуванні препаратів кальцію.
Особливості застосування
Кальцій
При комбінованому застосуванні з вітаміном D необхідно систематично контролювати рівні кальцію у сироватці крові та сечі, а у разі їх підвищення – відповідним чином коригувати дози.
При тривалому застосуванні препарату та/або при наявності порушень функції нирок необхідно регулярно контролювати рівні кальцію у сечі і знижувати дози або тимчасово призупиняти лікування при перевищенні рівнів 7,5 ммоль за 24 години (300 мг за 24 години) у дорослих і 0,12-0,15 ммоль/кг маси тіла за 24 години (5-6 мг/кг маси тіла за 24 години) у дітей.
Перед початком лікування хворих із сечокам'яною хворобою в анамнезі необхідно ретельно оцінювати співвідношення користі від терапії та ризику.
У хворих із помірними порушеннями функції нирок рекомендується систематично контролювати рівні кальцію у сироватці крові та сечі, а також уникати призначення високих доз препарату та/або тривалого застосування.
Фосфор
У хворих із помірними порушеннями функції нирок рекомендується періодично контролювати рівні фосфору у сироватці крові.
Способ применения и дозы Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Таблетки приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води, бажано під час приймання їжі.
Дорослим та пацієнтам літнього віку призначати по 2-4 таблетки на добу (у розділених дозах в 2 прийоми). У разі вираженого остеопорозу доза може бути збільшена за рішенням лікаря.
Курс лікування визначає лікар індивідуально залежно від характеру та перебігу захворювання.
Діти
Оскільки досвід застосування осеїн-гідроксиапатитової сполуки дітям обмежений, рекомендації щодо доз та схем лікування дітей ще не розроблені.
Побочные реакции Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Залежно від частоти побічні реакції розподілені на такі категорії: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, < 1/1000), поодинокі (< 1/10000), з невідомою частотою (наявні дані не дозволяють оцінити частоту цих реакцій).
З боку метаболізму та харчування
З невідомою частотою: гіперкальціємія (при тривалому застосуванні у високих дозах).
З боку шлунково-кишкового тракту
З невідомою частотою: шлунково-кишкові розлади, зокрема нудота, біль у животі, запор.
З боку шкіри і підшкірних тканин
З невідомою частотою: реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, висипання.
З боку нирок та сечовидільної системи
З невідомою частотою: гіперкальціурія (при тривалому застосуванні у високих дозах).
Передозировка Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Передозування Остеогенону малоймовірне.
Наведені нижче дані стосуються передозування солей кальцію (2000-2500 мг кальцію на добу).
Симптоми передозування: клінічні симптоми переважно пов'язані з гіперкальціємією і не є специфічними, зокрема спрага, поліурія, полідипсія, нудота, блювання, зневоднення організму, підвищення артеріального тиску, вазомоторні розлади, запор, втрата апетиту, аритмії, слабкість, нефрокальциноз, нефролітіаз, біль у кістках, психічні зміни.
У дітей відсутність збільшення маси тіла/відставання у фізичному розвитку може передувати усім зазначеним симптомам.
Лікування при передозуванні: відміна препарату і відновлення водно-електролітного балансу; залежно від тяжкості гіперкальціємії слід застосовувати діуретики та/або кортикостероїди, біфосфонати, кальцитонін. Деякі пацієнти можуть потребувати перитонеального діалізу або гемодіалізу.
Применение в период беременности или кормления грудью Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Наявні дані щодо застосування препарату вагітним (від 300 до 1000 пацієнток) свідчать про відсутність розвитку мальформацій або фето/неонатальної токсичності Остеогенону.
Дослідження на тваринах не виявили репродуктивної токсичності препарату.
При необхідності Остеогенон можна застосовувати у період вагітності.
Екскрецію осеїн-гідроксиапатитової сполуки в молоко тварин не вивчали.
Дослідження біоактивних харчових добавок продемонстрували, що екскреція кальцію у грудне молоко не змінюється при збільшенні вживання кальцію у період лактації, навіть у жінок, які раніше отримували мало кальцію.
Осеїн-гідроксиапатитова сполука, зокрема кальцій, потенційно екскретується у грудне молоко в невеликій кількості, однак при застосуванні препарату в терапевтичних дозах її вплив на дитину не очікується.
Остеогенон можна застосовувати в період годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не впливає.
Условия хранения Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Термін придатності
4 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.
Упаковка
По 10 таблеток у блістері, по 4 блістери в картонній упаковці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Регистрационные данные Остеогенон таблетки, в / плел. обол., №40 (10х4)
Производитель: П'єр Фабр Медікамент Продакшн, Франція
Фарм. группа: Средства, влияющие на опорно-двигательный аппарат. Средства, влияющие на структуру и минерализацию костей
Регистрация: № UA/2977/01/01 від 17.11.2014. Наказ № 846 від 17.11.2014
Код АТХ:
(M) Лекарственные средства для лечения заболеваний костно-мышечной системы
(M05) Препараты для лечения заболеваний костей
Дата обновления информации: 23.11.2021 г.
© likiteka 2024