Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

КРКА, д.д., Ново место, Словенія
Инструкция указана для Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Состав

діюча речовина: доксиламіну гідросукцинат;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 15 мг доксиламіну гідросукцинату;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат;

плівкова оболонка: гіпромелоза, титану діоксид, макрогол 400, заліза оксид чорний, заліза оксид червоний.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: від блідого пурпурово-сірого до пурпурово-сірого кольору овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою з одного боку.

Таблетку можна поділити навпіл на рівні дози.

Фармакотерапевтична група

Антигістамінні засоби для системного застосування. Код ATХ R06A A09. Снодійні та седативні засоби. Код ATХ N05C M.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії та фармакодинамічні ефекти.

Доксиламіну сукцинат є блокатором Н1-гістамінових рецепторів класу етаноламінів, що виявляє седативний та атропіноподібний ефекти. Зафіксовано, що він зменшує час, необхідний для засинання, а також покращує тривалість і якість сну.

Фармакокінетика.

Абсорбція

Максимальна концентрація у плазмі крові (Сmax) досягається у середньому через 2 години (Тmax) після прийому доксиламіну сукцинату.

Біотрансформація та виведення

Середній період напіввиведення з плазми крові (Т½) становить 10 годин.

Доксиламіну сукцинат частково метаболізується у печінці шляхом деметилювання та N-ацетилювання. Період напіввиведення може значно збільшитися в осіб літнього віку або у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю. Різні метаболіти, що утворюються при розпаді молекули, не є кількісно значущими, оскільки 60 % застосованої дози виявляється у сечі у формі незміненого доксиламіну.

Показания Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Періодичне та транзиторне безсоння у дорослих.

Противопоказания Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Підвищена чутливість до активної речовини або до інших антигістамінних препаратів, або до інших інгредієнтів.

Закритокутова глаукома в анамнезі пацієнта або в сімейному анамнезі. Уретропростатичні розлади з ризиком затримки сечі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Комбінації, які не рекомендуються

Алкоголь як напій та допоміжна речовина

Алкоголь посилює седативний ефект більшості Н1-антигістамінних засобів. Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним. Слід уникати вживання алкогольних напоїв та прийому лікарських засобів, що містять етанол.

Натрію оксибат зумовлює пригнічення центральної нервової системи (ЦНС). Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним.

Комбінації, які слід враховувати

Атропін та інші атропіноподібні лікарські засоби (іміпрамінові антидепресанти, більшість атропінових Н1-антигістамінів, антихолінергічні протипаркінсонічні препарати, атропінові спазмолітичні лікарські засоби, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики та клозапін) внаслідок виникнення додаткових атропінових побічних ефектів, таких як затримка сечі, запор, сухість у роті.

Інші антидепресанти, що впливають на ЦНС

Похідні морфіну (знеболювальні засоби, що застосовуються для лікування кашлю і замісної терапії), нейролептики; барбітурати; бензодіазепіни; анксіолітики, крім бензодіазепінів (мепробамат); снодійні, седативні антидепресанти (амітриптилін, доксепін, міансерин, міртазапін, триміпрамін); седативні Н1-антигістамінні засоби; антигіпертензивні засоби центральної дії; інші: баклофен, пізотифен, талідомід) посилюють пригнічення ЦНС. Зниження пильності може зробити керування автомобілем і використання механізмів небезпечним.

Інші снодійні засоби зумовлюють пригнічення ЦНС.

Особливості застосування

Особливі застереження

Безсоння може мати різні причини, які не вимагають обов’язкового прийому ліків.

Як і всі снодійні або седативні засоби, доксиламіну сукцинат може загострювати синдром нічного апное (збільшення кількості і тривалості зупинок дихання).

Ризик накопичення

Як і всі препарати, доксиламіну сукцинат зберігається в організмі протягом приблизно 5 періодів напіввиведення (див. розділ «Фармакокінетика»).

У пацієнтів літнього віку або у людей із порушеннями функції нирок або печінки період напіввиведення може бути значно подовжений. При багаторазовому застосуванні препарат або його метаболіти досягають рівноважного стану значно пізніше і на набагато вищому рівні. Лише після досягнення рівноважного стану можна оцінити ефективність та безпеку препарату.

Можливо, може знадобитися зміна дози (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Пацієнти літнього віку

Н1-антигістамінні засоби слід з обережністю застосовувати пацієнтам літнього віку через ризик виникнення когнітивних порушень, в’ялості, затримки реакції та/або запаморочення, що може збільшити ризик падінь (наприклад, коли люди встають вночі) з наслідками, які часто є серйозними для даної категорії пацієнтів.

Особливі заходи безпеки

Пацієнти літнього віку, пацієнти з порушеннями функції нирок або печінки

Спостерігався підвищений рівень концентрації у плазмі крові та знижений плазмовий кліренс. Рекомендовано зменшити дозу.

Для запобігання сонливості протягом дня необхідно пам’ятати, що тривалість сну після прийому препарату повинна бути не менше 7 годин.

Сліпзон® містить лактозу. Пацієнтам із рідкісними спадковими станами непереносимості галактози, дефіциту лактази Лаппа або глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати цей засіб.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Пацієнтів, які керують автотранспортом або працюють з іншими механізмами, слід проінформувати про ризик виникнення денної сонливості. Їм слід рекомендувати не застосовувати заспокійливі засоби, натрію оксибат, алкогольні напої або лікарські засоби, які містять алкоголь, як супутню терапію, або ж при застосуванні таких комбінацій враховувати седативний ефект антигістамінних препаратів. При недостатній тривалості сну ризик зменшення концентрації уваги збільшується.

Способ применения и дозы Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Дозування

Рекомендована доза становить 7,5-15 мг на добу (½-1 таблетка на добу). За необхідності дозу можна збільшити до 30 мг на добу (2 таблетки на добу).

Пацієнти літнього віку, пацієнти з порушеннями функції нирок або печінки

Рекомендується зменшити дозу даній категорії пацієнтів.

Спосіб застосування

Для перорального застосування. Застосовувати 1 раз на добу за 15-30 хвилин до сну. Таблетку слід проковтнути та запити необхідною кількістю води.

Тривалість лікування

Тривалість курсу лікування становить 2-5 днів. Якщо безсоння зберігається довше 5 днів, необхідно переглянути доцільність подальшого застосування препарату.

Діти.

Препарат не застосовувати дітям віком до 18 років.

Побочные реакции Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Антихолінергічні ефекти: запор, затримка сечовипускання, сухість у роті, порушення зору (порушення акомодації, розмитість зору, галюцинації, порушення гостроти зору), прискорене серцебиття, сплутаність свідомості).

Рабдоміоліз, підвищення рівня КФК в крові.

Денна сонливість, що вимагає знизити дозу.

Можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж.

Крім того, H1-антигістамінні засоби першого покоління, як відомо, викликають в’ялість, когнітивні розлади та порушення психомоторної діяльності.

Звіт про очікувані побічні реакції

Звітність про передбачувані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення. Це дає змогу продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Інформацію про будь-які передбачувані побічні реакції слід подавати відповідно до вимог законодавства.

Передозировка Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Симптоми

Першими симптомами гострого отруєння є сонливість і ознаки антихолінергічних ефектів: збудження, розширення зіниць, параліч акомодації, сухість у роті, почервоніння обличчя і шиї, гіпертермія, синусова тахікардія. Делірій, галюцинації та атетозні рухи частіше спостерігаються у дітей, іноді вони є передвісниками судом – рідкісних ускладнень тяжкого отруєння або навіть коми. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді викликає рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Таке м’язове порушення є поширеним і вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази (КФК).

Лікування

Лікування симптоматичне. При ранньому початку лікування рекомендується застосовувати активоване вугілля (50 г – дорослим, 1 г/кг – дітям).

Применение в период беременности или кормления грудью Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Вагітність

На підставі наявних даних доксиламін можна застосовувати у період вагітності після консультації з лікарем. Якщо препарат застосовувати у кінці вагітності, атропіноподібні та седативні властивості цієї молекули слід брати до уваги при спостереженні за новонародженим.

Період годування груддю

Невідомо, чи проникає доксиламін у грудне молоко. Враховуючи можливість спричинення в’ялості або парадоксального збудження немовляти, не рекомендується застосовувати препарат у період годування груддю.

Условия хранения Слипзон табл. п/плен. оболочкой 15 мг блистер №30

Для лікарського засобу не потрібні особливі умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності

2 роки.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 1 або по 2, або по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

№ 10 – без рецепта;

№ 20 – за рецептом;

№ 30 – за рецептом.

Дата обновления информации: 12.12.2022 г.

© likiteka 2024