Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Здоров'я народу, ХФП, ТОВ, м.Харків, Україна
Инструкция указана для Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Состав

діючі речовини: 5 мл сиропу містять псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг, трипролідину гідрохлориду 1,25 мг, гуайфенезину 100 мг;

допоміжні речовини: амонію гліциризат, сорбіт (Е 420), сахароза (цукроза), натрію бензоат  (Е 211), сахарин натрію, натрію цитрат, гліцерин, ароматизатор «Малина», жовтий захід FCF (Е 110), вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби у комбінації з препаратами інших груп. Код АТС R05С А50.

Фармакологічні властивості

Трайфемол – це комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого обумовлена фармакологічно активними речовинами, що входять до його складу.

Фармакодинаміка. Трипролідин є антагоністом Н1-рецепторів, забезпечує симптоматичне лікування алергічних станів, спричинених виділенням надлишкової кількості гістаміну. Псевдоефедрин – протинабряковий засіб, який проявляє пряму та опосередковану симпатоміметичну активність.

Гуайфенезин – це експекторант (відхаркувальний засіб), який полегшує відходження мокротиння.

Фармакокінетика. Препарат швидко та майже повністю всмоктується з травного тракту. Виділяється у вигляді метаболітів через кишечник. Період напіввиведення – від 4 до 6 годин.

Основні фізико-хімічні властивості

прозора в’язка рідина оранжевого кольору з характерним фруктовим запахом. Допускається утворення незначного осаду, який зникає при витримуванні препарату при температурі 25 °С.

Показания Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Симптоматичне лікування захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, асоційованих із продуктивним кашлем.

Противопоказания Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Гіперчутливість до будь-якого з інгредієнтів, що входять до складу препарату. Тяжка форма артеріальної гіпертензії або тяжкі захворювання коронарних судин; прийом протягом останніх 2 тижнів інгібіторів моноаміноксидази.

Способ применения и дозы Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Дорослим і дітям віком більше 12 років – по 10 мл сиропу 3 рази на добу.

Дітям від 6 місяців до 2 років – по 1,25 мл сиропу 3 рази на добу; 2-5 років – по 2,5 мл сиропу 3 рази на добу; 6-12 років – по 5 мл сиропу 3 рази на добу.

Дозування та тривалість лікування для дітей визначає лікар.

Побочные реакции Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Сонливість, іноді – свербіж, тахікардія, сухість у роті, носі, глотці.

Передозировка Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Симптоми: мідріаз, тахікардія, артеріальна гіпертензія, серцева аритмія, збуджений стан, галюцинації (частіше у дітей), нудота та блювання, гіпертонічний криз, безсоння, м’язовий тремор, зміна психічного стану.

Лікування: рекомендується підтримка дихання та серцево-судинної системи, протисудомна терапія. Після отруєння слід промити шлунок. Прискорити виведення псевдоефедрину можна шляхом ацид-діурезу або діалізу.

Применение в период беременности или кормления грудью Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Діти

Призначають дітям віком більше 6 місяців.

З обережністю застосовувати дітям віком до 12 років зі стійким або хронічним кашлем, який спостерігається, наприклад, при астмі, або якщо кашель супроводжується великим виділенням слизу.

Особливості застосування

З обережністю слід призначати пацієнтам, які застосовують антигіпертензивні препарати, трициклічні антидепресанти або інші симпатоміметики. З обережністю застосовувати пацієнтам, які страждають на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертиреоїдизм, підвищений внутрішньоочний тиск, гіпертрофію простати, а також пацієнтам із тяжкими порушеннями функції печінки та нирок.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Трайфемол може спричиняти сонливість, що впливає на здатність керувати автотранспортом та виконувати іншу потенційну небезпечну роботу, яка вимагає швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Трайфемол з обережністю застосовують хворим, які одночасно приймають антигіпертензивні препарати, трициклічні антидепресанти чи інші симпатоміметичні засоби. Можливі наслідки взаємодії: шлуночкова екстрасистолія, серцева аритмія, артеріальна гіпертензія, роздратованість, безсоння, головний біль, раптовий та сильний гіпертонічний чи гіпертермічний криз, фотосенсибілізація.

Условия хранения Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

3 роки.

Упаковка

Сироп по 100 мл у флаконі з мірною ложечкою або стаканчиком у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Дата обновления информации: 23.11.2021 г.

© likiteka 2024

Аналоги по ATC 5 го уровня: Трайфемол сироп фл. 100 мл, с Мернье. ложки. или стаканчиком №1: