Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Табук Фармасьютікал Манюфекчурінг Ко, Королівство Саудівської Аравії
Форма выпуска:
Инструкция указана для Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Состав

діюча речовина: simvastatin;

1 таблетка містить 10 мг, 20 мг, 40 мг або 80 мг симвастатину;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, бутилгідроксіанізол (E 320), кислота аскорбінова, кислота лимонна, моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, гіпромелоза, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), триетилцитрат, титану діоксид (Е 171), повідон КЗ0.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Гіполіпідемічні препарати, монокомпонентні. Інгібітори ГМГ КоА-редуктази.

Код АТС С10А А01.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодія з інгібіторами CYP3A4.

Симвастатин є субстратом цитохрому P4503A4. Сильні інгібітори цитохрому P4503A4 підвищують ризик розвитку міопатії шляхом посилення активності інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази. До таких інгібіторів належать ітраконазол, кетоконазол, еритроміцин, кларитроміцин, телітроміцин, інгібітори протеази ВІЛ та нефазодон. Одночасне застосування з ітраконазолом призводить до посилення впливу кислоти симвастатину (активний бета-гідроксикислотний метаболіт) більше ніж у 10 разів. Телітроміцин підвищує вплив симвастатинової кислоти більше ніж в 11 разів. Тому одночасне застосування з ітраконазолом, кетоконазолом, інгібіторами протеази ВІЛ, еритроміцином, кларитроміцином, телітроміцином і нефазодоном протипоказане. Якщо лікування вищевказаними препаратами є необхідним, то застосування симвастатину на час прийому цих препаратів слід припинити.

Циклоспорин, даназол, гемфіброзил, ніацин (≥ 1 г на добу), інші фібрати (за винятком фенофібрату)

Ризик розвитку міопатії/рабдоміолізу підвищується при одночасному застосуванні з симвастатином (особливо при його призначенні у високих дозах). Тому доза симвастатину не повинна перевищувати 10 мг на добу для пацієнтів, які отримують вищевказані препарати.

Аміодарон та верапаміл

Існує ризик виникнення міопатії та рабдоміолізу при одночасному застосуванні з симвастатином, призначеним у високих дозах. У ході клінічних досліджень повідомлялось про розвиток міопатії у 6 % пацієнтів, які отримували одночасно симвастатин у дозі 80 мг і аміодарон, а також в 1 % випадків при комбінованому лікуванні симвастатином у дозі 40 мг або 80 мг і верапамілом. У ході дослідження фармакокінетики встановлено, що одночасне застосування з верапамілом підвищує вплив симвастатинової кислоти в 2,3 рази, ймовірно, частково з причини інгібіції CYP3A4. Тому доза симвастатину не повинна перевищувати 20 мг на добу у пацієнтів, які отримують одночасне лікування аміодароном чи верапамілом, якщо користь перевищує потенційний ризик розвитку міопатії та рабдоміолізу.

Дилтіазем

Аналіз даних клінічних досліджень показав, що в 1 % розвитку міопатії пацієнти отримували симвастатин у дозі 80 мг та дилтіазем; ризик розвитку міопатії не підвищувався у пацієнтів, які отримували одночасно симвастатин у дозі 40 мг та дилтіазем. У ході досліджень фармакокінетики виявлено, що дилтіазем підвищує вплив симвастатинових кислот в 2,7 рази, ймовірно з причини інгібіції CYP3A4. Тому доза симвастатину не повинна перевищувати 40 мг на добу при одночасному призначенні з дилтіаземом за умови, якщо користь перевищує потенційний ризик розвитку міопатії та рабдоміолізу.

Фузидинова кислота

Ризик розвитку міопатії підвищується при одночасному призначенні з симвастатином, тому слід тимчасово припинити прийом симвастатину. Якщо доведена необхідність призначення такої комбінації, слід постійно контролювати стан пацієнта.

Грейпфрутовий сік

Грейпфрутовий сік інгібує цитохром P4503A4. Одночасне вживання великої кількості грейпфрутового соку (більше 1 л на день) та симвастатину призводить до посилення впливу симвастатинової кислоти в 7 разів. Вживання 240 мл грейпфрутового соку зранку та прийом симвастатину ввечері призводить до посилення впливу симвастатинової кислоти в 1,9 рази. Тому не слід вживати грейпфрутовий сік під час лікування симвастатином.

Пероральні антикоагулянти

У двох клінічних дослідженнях, за участю здорових добровольців та пацієнтів з гіперхолестеринемією, симвастатин, призначений у дозах 20 - 40 мг/добу, помірно потенціював ефекти антикоагулянтів кумаринового ряду: протромбіновий час, виражений у міжнародному нормалізованому співвідношенні (МНС), підвищувався над початковим рівнем на 1,7 - 1,8 та

2,6 - 3,4 у здорових добровольців та пацієнтів відповідно. Дуже рідко повідомлялось про підвищення МНС. У пацієнтів, які приймають кумаринові антикоагулянти, протромбіновий час потрібно визначати перед початком прийому симвастатину і достатньо часто протягом початку лікування. Якщо встановлено, що показник протромбінового часу є стабільним, подальший моніторинг можна проводити згідно з звичайними рекомендаціями для пацієнтів, які застосовують кумаринові антикоагулянти. Якщо дозу симвастатину змінено чи препарат відмінено, слід повторити процедуру. Лікування симвастатином не асоційоване з розвитком кровотеч або зміною протромбінового часу у пацієнтів, які не приймають антикоагулянти.

Вплив симвастатину на фармакокінетику інших препаратів.

Симвастатин не інгібує цитохром P4503A4, тому препарат не впливає на концентрації в плазмі крові тих препаратів, які метаболізуються цією системою цитохрому.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Симвастатин – гіполіпідемічний засіб, синтезований з продукту ферментації Aspergillus terreus. Після перорального прийому симвастатин, що являє собою неактивний лактон, гідролізується в печінці і перетворюється в бета-гідроксильну форму – основний метаболіт та інгібітор ГМГ-КоА-редуктази (3-гідрокси-3 метилглутарил-КоА-редуктаза). Цей ензим каталізує КоА-редуктазу в мевалонат на ранніх стадіях біосинтезу холестерину. 

Симвастатин знижує як нормальні, так і підвищені рівні ЛПНЩ, ліпопротеїдів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), а також загального холестерину в плазмі крові. ЛПНЩ утворені ЛПДНЩ і катаболізуються переважно високоспорідненими ЛПНЩ-рецепторами. Механізм ефекту зниження рівня ЛПНЩ відбувається шляхом зменшення концентрації ЛПНЩ та індукцією ЛПНЩ-рецепторів, що призводить до зниження продукування та зростання катаболізму ЛПНЩ. Рівень аліпопротеїну В також значно знижується при прийомі препарату Васта. Препарат помірно підвищує рівні ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) і знижує рівні тригліцеридів. Як результат, всі ці ефекти призводять до зниження співвідношення ЛПНЩ/ЛПВЩ та загальний ХС/ЛПВЩ.

Фармакокінетика. Симвастатин представляє собою неактивний лактон, що повністю гідролізується in vivoз утворенням бета-гідроксиду, ефективного інгібітора HMG-КоА-редуктази.

Абсорбція

Симвастатин добре абсорбується і піддається екстенсивній екстракції при первинному проходженні через печінку. Всмоктування в печінці залежить від об’єму крові, що проходить через печінку; в цьому органі проявляється первинна дія активної форми симвастатину. Системна біодоступність

β-гідроксиду при пероральному прийомі симвастатину становить менше ніж 5 % від перорально прийнятої дози. Максимальні концентрації активних інгібіторів досягаються приблизно через 1 - 2 години після прийому симвастатину. Прийом їжі не впливає на абсорбцію препарату. Кумуляції препарату не спостерігається.

Розподіл

Значна частина (приблизно 95 %) симвастатину та його активного метаболіту β-гідроксиду зв'язуються з білками плазми крові.

Виведення

Симвастатин є субстратом CYP3A4, основними його метаболітами в плазмі крові є β-гідроксид та

4 додаткових активних метаболіти. Після перорального прийому симвастатину, міченого радіоізотопом, 13 % препарату виводилось із сечею та 60 % – з калом протягом 96 годин.

Основні фізико-хімічні властивості

таблетки по 10 мг: таблетки овальної форми, вкриті плівковою оболонкою бежевого кольору, з відтиском «RC 10» з одного боку і гладенькі з іншого;

таблетки по 20 мг: таблетки овальної форми, вкриті плівковою оболонкою світло-рожево-оранжевого кольору, з відтиском «RD20» з одного боку і гладенькі з іншого;

таблетки по 40 мг: злегка двоопуклі продовгуваті таблетки, вкриті плівковою оболонкою коричневого кольору, з відтиском «SY40» з одного боку і гладенькі з іншого;

таблетки по 80 мг: злегка двоопуклі продовгуваті таблетки, вкриті плівковою оболонкою коричневого кольору, з відтиском «SX80» з одного боку і гладенькі з іншого.

Показания Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Лікування:

  • первинної гіперхолестеринемії або змішаної дисліпідемії, як доповнення до дієтотерапії, якщо дієта чи немедикаментозне лікування (наприклад, фізичні вправи, зменшення маси тіла) не дають необхідного ефекту;
  • гомозиготної форми сімейної гіперхолестеринемії, як доповнення до дієтотерапії та інших видів гіполіпідемічного лікування (наприклад, аферез ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ)) або при недостатній ефективності такого лікування.

Профілактика ішемічної хвороби серця (ІХС):

  • ІХС та високий ризик розвитку серцево-судинних ускладнень (інфаркт або транзиторний ішемічний напад). Препарат знижує рівень загального холестерину та холестерину ЛПНЩ у хворих на ІХС і, таким чином, уповільнює прогресування коронарного атеросклерозу, зменшує ризик розвитку інфаркту міокарда та летальних випадків. Знижує ризик ускладнень після проведення коронарної реваскуляризації (аортокоронарне шунтування і черезшкірна транслюмінальна ангіопластика).

Противопоказания Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Підвищена чутливість до симвастатину або до будь-якого іншого компонента препарату; гострі захворювання печінки або стійке підвищення рівня трансаміназ у сироватці крові невідомої етіології; одночасне застосування потужних інгібіторів цитохрому CYP3A4 (таких як ітраконазол, кетоконазол, інгібітори протеази ВІЛ, еритроміцин, кларитроміцин, телітроміцин, нефазодон); період вагітності та годування груддю; дитячий вік.

Оскільки препарат містить лактозу, пацієнтам з рідкісними формами спадкової непереносимості галактози, недостатністю лактази Лаппа чи глюкозо-галактозною мальабсорбцією застосування препарату протипоказане.

Діти

Безпека та ефективність застосування препарату Васта у дітей не встановлені, тому призначення препарату в педіатричній практиці не рекомендоване.

Особливості застосування

Міопатія/рабдоміоліз

Симвастатин, як і інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази, може викликати розвиток міопатії, що проявляється болем у м’язах, в’ялістю, загальної слабкістю, підвищенням рівня креатинкінази в

10 разів вище норми. Іноді міопатія починається з рабдоміолізу з/без гострої ниркової недостатності, що є вторинною при міоглобінурії, рідко – з летальним наслідком. Ризик розвитку міопатії/рабдоміолізу підвищується при посиленні інгібіторної активності ГМГ-КоА-редуктази в плазмі крові і є дозозалежним.

Визначення рівня креатинкінази (КК)

Якщо рівні КК значно підвищені відносно базових показників (>5 x ULN), не слід починати лікування препаратом. Визначення рівня КК не слід проводити після фізичного навантаження та за наявності будь-якої ймовірної причини, що може викликати підвищення рівня КК, оскільки це впливає на інтерпретацію результатів аналізу. Якщо рівні КК значно підвищені відносно базових показників (>5 x ULN), через 5–7 днів треба провести повторний аналіз для підтвердження отриманих результатів.

Період до початку лікування

Всіх пацієнтів, які починають лікування симвастатином, та тих, кому підвищують дозу, слід поінформувати про ризик виникнення міопатії та важливість негайного повідомлення про появу м’язового болю нез’ясованої етіології, в’ялості, загальної слабкості.

З обережністю призначають препарат пацієнтам зі схильністю до рабдоміолізу та якщо раніше спостерігались порушення функцій м’язової системи при застосуванні фібратів чи статинів. У таких випадках потрібно розглянути співвідношення ризику та переваг, пов'язаних із застосуванням препарату.

У ході лікування

Якщо у пацієнта виникають біль у м’язах, слабкість, судоми під час лікування статинами, слід перевірити рівень КК. Якщо визначені рівні, при відсутності факту інтенсивних фізичних навантажень, значно підвищені (> 5 x ULN), потрібно припинити лікування препаратом. Якщо симптоми порушення м’язових функцій є тяжкими і щоденно спричиняють відчуття дискомфорту, то навіть за рівнів КК < 5 x ULN, слід розглянути питання про припинення лікування. Якщо підозрюється розвиток міопатії за наявності інших ознак, лікування слід припинити.

Після зникнення симптомів і нормалізації рівнів КК можна розглянути питання про відновлення лікування статинами чи альтернативними статинами в нижчих дозах і при постійному моніторингу стану хворого.

Застосування симвастатину потрібно тимчасово припинити за кілька днів до проведення планових оперативних втручань та після медичних чи хірургічних процедур.

Вплив на функцію печінки

У клінічних дослідженнях спостерігалось стійке підвищення ( > 3 x ULN) рівня трансаміназ у кількох пацієнтів, які отримували симвастатин. Коли прийом симвастатину було перервано чи припинено, рівні трансаміназ зазвичай повільно повертались до рівнів, що спостерігались перед лікуванням.

Рекомендовано визначати показники функції печінки перед початком лікування та у випадках, коли це клінічно необхідно. Пацієнтам, які приймають титровану дозу 80 мг на добу, слід проводити додаткові визначення показників перед застосуванням титрованої дози, через 3 місяці після та потім періодично (наприклад, 1 раз на півроку) протягом першого року лікування. Пацієнтам, у яких рівні трансаміназ у сироватці крові підвищені, слід негайно повторити аналіз і надалі виконувати цей тест частіше. Якщо рівні трансаміназ зростають, особливо до 3xULN, або мають стійкий характер, прийом симвастатину слід припинити.

Препарат з обережністю повинен застосовуватися для лікування пацієнтів, які зловживають алкоголем.

Як і для інших засобів, що знижують рівень ліпідів, про помірне підвищення рівнів трансаміназ у сироватці крові (< 3 x ULN) повідомлялось при застосуванні симвастатину. Ці зміни з’являлись невдовзі після початку застосування симвастатину, часто носили швидкоплинний характер, не супроводжувались жодними симптомами і не потребували лікування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат Васта не впливає або може впливати незначною мірою на здатність керувати автотранспортом або іншими потенційно небезпечними механізмами. Перед тим, як керувати автотранспортом або іншими потенційно небезпечними механізмами, слід брати до уваги, що в ході постмаркетингових спостережень повідомлялось про рідкісні випадки виникнення запаморочення.

Способ применения и дозы Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Препарат призначають перорально. Приймають 1 раз на добу ввечері, у дозі від 5 до 80 мг.

За необхідності дозу слід підбирати з інтервалом не менше 4 тижнів до максимальної дози

80 мг 1 раз на добу, ввечері. Максимальна доза 80 мг/добу рекомендована лише при тяжкій формі гіперліпідемії та високому ризику розвитку ускладнень ІХС.

Гіперхолестеринемія. Перед початком прийому препарату слід призначити стандартну гіполіпідемічну дієту, яку необхідно дотримуватись протягом усього курсу лікування. Звичайна початкова доза становить 10 - 20 мг 1 раз на добу, ввечері. Пацієнтам, які потребують значного зниження рівня холестерину ЛПНЩ (більше ніж на 45 %), початкова доза може становити

20 - 40 мг 1 раз на добу, ввечері.

Гомозиготна сімейна гіперхолестеринемія. Рекомендована доза препарату Васта – 40 мг/добу, ввечері або 80 мг/добу, розділених на 3 прийоми: вранці та вдень по 20 мг та 40 мг ввечері. Препарат Васта слід призначати як доповнення до інших видів гіполіпідемічного лікування (наприклад, аферез ЛПНЩ) тим пацієнтам, у яких таке лікування недостатньо ефективне.

Профілактика ІХС. Звичайна доза препарату Васта – 20 - 40 мг 1 раз на добу, ввечері, для пацієнтів з високим рівнем розвитку коронарних захворювань серця (з/без гіперліпідемії). Лікування препаратом слід призначати одночасно з дієтотерапією та фізичними вправами. Підбір дози, за необхідності, проводять як описано вище.

Супутня терапія. Препарат Васта є ефективним як при монотерапії, так і при одночасному застосуванні з секвестрантами жовчних кислот. Препарат слід приймати за 2 години до прийому секвестрантів жовчних кислот або через 4 години після. Якщо пацієнт одночасно з препаратом Васта приймає циклоспорини, даназол, гемфіброзил чи інші фібрати (за винятком фенофібрату) або ніацин (у дозі ≥1 г/добу) для зниження рівня ліпідів у крові, доза препарату Васта не повинна перевищувати 10 мг/добу. При одночасному застосуванні препарату Васта та аміодарону чи верапамілу доза препарату Васта не повинна перевищувати 20 мг/добу.

Дозування препарату при нирковій недостатності. Корекція дози при помірній нирковій недостатності не потрібна. Для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) призначення дози вище 10 мг/добу слід ретельно проаналізувати.

Літні люди. Корекція дози не потрібна.

Побочные реакции Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Зазвичай препарат Васта переноситься добре.

Частота виникнення побічних ефектів характеризується відповідно до наступної класифікації: дуже часто (>1/10), часто (≥1/100, <1/10), нечасто (≥1/1 000, <1/100), рідко (≥1/10 000, <1/1 000), дуже рідко (<1/10 000), включаючи поодинокі випадки.

З боку системи крові та лімфатичної системи: рідко – анемія.

З боку нервової системи: рідко – головний біль, парестезія, запаморочення, периферична нейропатія, порушення пам’яті, безсоння.

З боку травного тракту: рідко – запор, абдомінальний біль, метеоризм, диспепсія, діарея, нудота, блювання, панкреатит.

З боку гепатобіліарної системи: рідко – гепатит/жовтяниц; дуже рідко – печінкова недостатність.

З боку шкіри: рідко – висипання, свербіж, алопеція.

З боку кістково-м’язової системи: рідко – міопатія, рабдоміоліз, міалгія, судоми м’язів.

Загальні порушення: рідко – астенія.

Рідко повідомлялося про розвиток підвищеної чутливості, що включала наступні симптоми: ангіоневротичний набряк, вовчакоподібний синдром, ревматичну поліміалгію, дерматоміозит, васкуліт, тромбоцитопенію, еозинофілію, підвищення ШОЕ, артрит та артралгію, фоточутливість, підвищення температури тіла, гіперемію, диспное, нездужання.

Лабораторні показники

Рідко: підвищення рівнів трансаміназ (АЛТ, АСТ, гамма-глутамілтранспептидаза), лужної фосфатази, креатинкінази в сироватці крові.

Передозировка Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Відомі кілька випадків передозування препарату, при цьому у жодного з хворих не відзначено специфічних симптомів і його наслідків. Максимальна застосована доза становила 3,6 г.

Всі пацієнти видужали без ускладнень. Специфічного лікування при передозуванні немає. Рекомендовано проведення симптоматичної та підтримуючої терапії.

Применение в период беременности или кормления грудью Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Препарат Васта протипоказаний у період вагітності, а також пацієнткам, які планують чи підозрюють вагітність. Прийом препарату слід припинити в період вагітності чи до встановлення факту, що жінка не вагітна.

Не відомо, чи проникає симвастатин або його метаболіти в грудне молоко. Оскільки багато препаратів екскретуються в грудне молоко і існує потенційний ризик розвитку побічних ефектів, жінки, які приймають препарат Васта, повинні припинити годування груддю.

Условия хранения Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Дата обновления информации: 23.11.2021 г.

© likiteka 2024

Полный аналог: Васта табл. п / плен. оболочкой 40 мг блистер №10: