Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Склад
міжнародна непатентована назва: Human coagulation factor IX
основні властивості лікарської форми: препарат являє собою ліофілізат білого або блідо-жовтого кольору, після приготування - прозорий або злегка опалесціюючий безбарвний або світло-жовтого кольору розчин.
Склад:
1 флакон містить
Діючі речовини
Фактор коагуляції крові людини IX 500 MO або 1 000 MO (активність фактора IX за Міжнародним стандартом ВООЗ для концентратів фактора IX). Специфічна активність приблизно 100 MO / мг білка у готовому препараті
Допоміжні речовини
Натрію хлорид |
76,0 мг |
Натрію цитрат |
29,4 мг |
Гліцин |
92,6 мг |
Гепарин |
≤ 100 МО |
Антитромбін III |
≤ 1,25 МО |
|
|
Розчинник Вода для ін'єкцій |
10 мл |
Форма випуску:
Ліофілізат для розчину для інфузій по 500 MO або 1 000 MO у флаконі №1 у комплекті з розчинником (вода для ін'єкцій) по 10 мл у флаконі №1 та набором для розчинення і введення
Код за АТС: В02ВD04
Імунологічні і біологічні властивості:
Аімафікс - фактор коагуляції крові людини отримують з плазми крові людини. Фактор IX являє собою один ланцюг глікопротеїну молекулярною масою близько 68 000 Да. Фактор IX - це вітамін К-залежний фактор згортання, який синтезується у печінці. Фактор IX активується фактором ІХа шляхом внутрішнього механізму коагуляції і комплексом фактор VII + тканевий фактор шляхом зовнішнього механізму коагуляції. Активований фактор IX у комбінації з активованим фактором VIII активують фактор X, у результаті чого відбувається перетворення протромбіна у тромбін. Потім тромбін перетворює фібриноген у фібрин і, таким чином, формується згусток. Гемофілія В - спадкова хвороба, якій властиве порушення коагуляції крові у зв'язку із зменшеним рівнем фактору IX та яка проявляється великими кровотечами в суглобах, м'язах, внутрішніх органах, як спонтанно, так і у результаті хірургічного втручання. За допомогою замісної терапії рівень фактора IX збільшується, на певний період корегується недостатність фактора та зменшується тенденція до кровотеч.
Введення концентрату фактора IX пацієнтам з гемофілією В приводить до відновлення 30 - 60% активності фактора IX у крові. Період напіввиведення фактора IX складає від 16 до 30 годин, у середньому - 24 години. Фактор коагуляції, отриманий з плазми крові людини (із концентрата), є звичайною складовою частиною плазми людини і діє як ендогенний фактор IX.
Визначення токсичності однократного введення препарату - неможливе, в той час як більш високі дози приводять до передозування.
Визначення токсичності повторних доз у тварин у дослідженні на токсичність - неможливе, у зв'язку з появою антитіл до чужорідного білка.
Показання Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Лікування і профілактика кровотеч, спричинених уродженою (гемофілія В) і набутою недостатністю фактора IX.
Протипоказання Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Несумісність:
Заборонено змішувати АІМАФІКС з іншими лікарськими засобами. Слід використовувати тільки ті набори для ін'єкції/інфузії, що надаються виробником в упаковці, оскільки може мати місце неефективність лікування в результаті адсорбції фактора коагуляції крові людини IX на внутрішніх поверхнях деяких видів обладнання для інфузій.
Особливості застосування:
Як у випадку будь-яких інфузійних білкових препаратів, можливим є розвиток реакції гіперчутливості на введення.
Окрім фактору IX продукт містить слідові кількості інших людських білків. Пацієнти повинні бути проінформовані про такі реакції гіперчутливості як: кропивниця, набряк Квінке, стиснення у грудній клітці, дихання з присвистом, гіпотензія і анафілаксія, які відмічалися раніше при введенні препарату. При розвитку таких реакцій введення препарату слід відмінити негайно та поінформувати лікаря.
У випадку виникнення алергічних або анафілактичних реакцій введення препарату необхідно негайно припинити і розпочати за необхідності протишокову терапію.
Вірусна безпека
З метою зменшення ризику передачі збудників інфекційних хвороб в результаті використання препаратів, виготовлених з людської крові або плазми, проводиться ретельний відбір донорів, скринінг окремих донацій і пулів плазми на специфічні маркери інфекцій, а також підбираються відповідні стадії виробничого процесу щодо інактивації / видалення вірусів.
Тестують на відсутність маркерів ВІЛ, вірусу гепатиту В, гепатиту С і НАV. Крім того, проводиться тестування на відсутність парвовірусу В19, інфікування яким є критично для вагітних жінок (ембріональна інфекція) та осіб з імунодефіцитами або підвищеним еритропоезом.
Незважаючи на вищевикладене, при введенні препаратів, виготовлених з крові або плазми людини, не можна повністю виключати вірогідність виникнення інфекційних захворювань у результаті передачі відомих і поки невідомих збудників інфекційних хвороб.
Пацієнтам, яким регулярно вводиться фактор коагуляції крові людини IX, рекомендовано зробити щеплення проти гепатитів А та В. Для збереженням зв'язку між пацієнтом та препаратом рекомендовано щоразу при введенні препарату АІМАФІКС фіксувати номер серії та дані пацієнта. Після повторного лікування препаратами фактора коагуляції крові людини IX, у пацієнтів слід контролювати появу нейтралізуючих антитіл (інгібітори), які вимірюють у одиницях Веthesda.
У літературі зустрічаються дані, що вказують на зв'язок між появою інгібіторів фактора IX та розвитком алергічних реакцій. Таким чином, пацієнтів з алергічними реакціями слід контролювати на наявність інгібіторів. Слід мати на увазі можливість розвитку анафілактичної реакції на введення препарату у пацієнтів з інгібіторами фактора IX.
Враховуючи можливість розвитку алергічних реакцій на введення концентратів фактора IX, перше введення препарату слід проводити під медичним наглядом та за наявності засобів протишокової терапії. Враховуючи досвід застосування препаратів із низькою чистотою фактора IX (концентрат протромбінового комплексу), існує потенційний ризик розвитку тромбозу або дисемінованого внутрішньосудинного згортання при лікуванні концентратом фактора IX із плазми крові людини.
Хворі, що приймають концентрат фактора IX, потребують спостереження для своєчасного виявлення дисемінованого внутрішньосудинного згортання або тромбозу. Враховуючи можливість виникнення тромбогенних ускладнень, необхідно вживати запобіжні заходи при застосуванні концентрату фактора IX пацієнтам з захворюваннями печінки, пацієнтам в післяопераційний період або пацієнтам з ризиком виникнення тромбоемболій або ДВЗ-синдрому. В усіх цих випадках потенційна перевага лікування концентратом фактора IX повинна бути виважена із урахуванням можливих вказаних ускладнень.
Спосіб застосування та дози Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Лікування слід проводити під наглядом лікаря, що має досвід у лікуванні гемофілії.
Доза і тривалість замісної терапії залежать від тяжкості порушень гемостатичної функції, локалізації і інтенсивності кровотечі та клінічних проявів захворювання.
Кількість введених одиниць фактора IX виражається в міжнародних одиницях (МО), що відповідає діючому стандарту ВООЗ щодо препаратів фактора IX. Активність фактора IX у плазмі виражається у відсотках (відносно нормальної плазми людини) або у Міжнародних одиницях (відносно міжнародного стандарту для фактора IX у плазмі).
Активність однієї міжнародної одиниці фактора IX відповідає кількості фактора IX у 1 мл нормальної плазми крові людини.
Розрахунок дози фактора IX базується на даних, які отримані емпіричним шляхом:
1 МО фактора IX на 1 кг маси тіла підвищує активність фактора IX у плазмі пацієнта на 0,8% від норми.
Необхідна доза розраховується за наступною формулою:
Доза Аімафікс (МО) = маса тіла (кг) х бажане збільшення фактора IX (%) х 1,2
Важливо:
Кількість препарату, що вводиться і частота введення повинні завжди бути орієнтовані на клінічну ефективність у кожному індивідуальному випадку. Препарати фактора IX рідко вводять частіше одного разу на добу. У нижченаведених випадках кровотеч рівень фактора IX не повинен бути нижчим наведеного рівня активності у плазмі крові (в % від норми у відповідний період):
Ступінь кровотечі / тип хірургічної процедури |
Терапевтично необхідний рівень фактора IX у плазмі крові (%) |
Частота (години) введення / Тривалість (днів) лікування |
Кровотеча |
||
Ранній гемартроз, кровотеча у м'язах або кровотеча в ротовій порожнині |
20-40 |
Повторювати введення кожні 24 години. Щонайменше протягом 1 доби, до припинення кровотечі, за відчуттям болю або загоєння. |
Більш розповсюджений гемартроз, кровотеча у м'язах або гематома |
30-60 |
Повторювати введення кожні 24 години протягом 3-4 діб або більше, доки не пройдуть біль та гострий стан непрацездатності. |
Кровотеча, що загрожує життю |
60-100 |
Повторювати введення кожні 8-24 години до зникнення загрози життю. |
Оперативні втручання |
||
Незначні, у тому числі видалення зуба |
30-60 |
Кожні 24 години, щонайменше протягом 1 доби, до повного загоєння. |
Тяжкі оперативні втручання |
80-100 (до/після втручання) |
Повторювати введення кожні 8-24 години до адекватного загоєння рани, потім продовжити терапію протягом, щонайменше, 7 діб, підтримуючи рівень активності фактора IX 30% - 60% (МО/дл). |
Протягом курсу лікування рекомендується визначати рівень фактора IX для встановлення потрібної дози та частоти введення. У випадках тяжких хірургічних втручань необхідно проводити точне моніторингове спостереження за замісною терапією за допомогою коагуляційного аналізу (активність фактора IX у плазмі крові пацієнта). Окремі пацієнти можуть мати різну відповідь на фактор IX, при чому досягаються різні рівні регенерації in vivo та спостерігаються різні періоди напіввиведення.
Профілактика
У випадках тривалої профілактики кровотеч у пацієнтів із тяжкою формою гемофілії В, дози 20 - 40 МО фактора IX на 1 кг маси тіла слід приймати з інтервалами 3-4 дні. В окремих випадках, особливо у молодих пацієнтів, можуть знадобитися коротші інтервали між введеннями або вищі дози.
Достатні дані щодо застосування Аімафіксу для дітей, молодше 6 років, відсутні.
Спеціальної терапії потребують хворі, у яких наявні антитіла до фактору IX (інгібітори). У пацієнтів слід контролювати появу інгібіторів фактора IX. Якщо очікувані рівні активності фактора IX у плазмі не досягаються, або якщо відповідна доза не лікує кровотечі, слід провести аналіз для встановлення наявності інгібіторів фактора IX. У пацієнтів з високим рівнем інгібіторів терапія фактором IX може виявитися неефективною і тоді слід розглянути інші можливості лікування. Лікування таких пацієнтів повинен проводити лікар з досвідом лікування хворих на гемофілію.
Введення препарату
Рекомендовано вводити не більше 100 МО на 1 кг маси тіла на добу. Розчинений препарат вводять повільно внутрішньовенно.
Приготування розчину для внутрішньовенного введення
Препарат та розчинник слід витримати до кімнатної температури. Зніміть ковпачки з флаконів з ліофілізатом та розчинником, протріть спиртовим тампоном поверхні кришок обох флаконів. Відкрийте упаковку з безголковим пристроєм, не торкаючись внутрішньої частини упаковки.
Не виймаючи пристрій з упаковки, переверніть упаковку з пристроєм та проколіть його гострим кінцем кришку флакону з розчинником, видаліть упаковку з пристрою. Залишаючи пристрій під'єднаним до флакону з розчинником, переверніть дном догори флакон з розчинником, щоб флакон був над пристроєм, та другим гострим кінцем пристрою проколіть кришку флакону з ліофілізатом. За рахунок вакууму у флаконі з ліофілізатом розчинник через пристрій перетікатиме до ліофілізату. Обережно перемішайте вміст до повного розчинення ліофілізату. Переконайтеся у повному розчиненні препарату, у тому випадку якщо ліофілізований порошок розчинився не повністю, фільтрація розчину через фільтр пристрою буде утруднена.
Процедура розчинення може бути прискорена, якщо попередньо нагріти розчинник на водяній бані (при температурі не вище 37°С). Якщо ліофілізат розчинився не повністю можлива втрата активності препарату через його фільтрацію.
Щоб уникнути утворення піни необхідно повільно переливати розчинник на стінки флакону із ліофілізованим порошком.
Тривалість приготування концентрату не повинна перевищувати 3 хвилини.
Утворений розчин повинен бути прозорим або ледь опалесціюючим.
Перед введенням розчин необхідно візуально оглянути на відсутність сторонніх часток або зміни кольору.
Опустіть клапан пристрою по направленню до флакону з розчиненим препаратом та зніміть ковпачок з отвору пристрою (рис. 1).
Наберіть повітря у шприц, під'єднайте шприц до пристрою та введіть повітря із шприца до флакону з розчиненим препаратом (рис. 2).
Переверніть систему таким чином, щоб флакон з розчиненим препаратом був над пристроєм та, повільно відтягуючи поршень, наберіть концентрат у шприц (рис. 3).
Повільно поверніть клапан пристрою у його початкове положення та від'єднайте шприц.
Використовуючи стерильний набір для введення з комплекту, повільно введіть розчин внутрішньовенно.
Відновлений розчин препарату необхідно використовувати одразу. Вміст флакону необхідно використовувати повністю за одне введення. Заборонене застосування препарату після закінчення його терміну придатності.
Розчин, що залишився невикористаним, підлягає знищенню в установленому порядку.
Побічні реакції Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Гіперчутливість або алергічні реакції (до яких входять ангіоневротичний набряк, печіння або поколювання в місці введення, озноб, припливи жару, набряк Квінке, головний біль, кропивниця, гіпотензія, летаргія, нудота, неспокій, тахікардія, стиснення в грудях, дзвін у вухах, парестезія, блювота, дихання з присвистом) нечасто спостерігаються у пацієнтів, які приймають препарати, що містять фактор IX. У деяких випадках ці реакції прогресують до тяжкої анафілаксії та за часом виникають близько до моменту появи інгібіторів фактора IX.
Повідомлялося про виникнення нефротичного синдрому після невдалих спроб індукції імунної толерантності у пацієнтів з гемофілією В та інгібіторами фактора IX, а також алергічними реакціями в анамнезі.
Рідко спостерігалося підвищення температури тіла.
У пацієнтів з гемофілією В можуть утворюватися нейтралізуючі антитіла (інгібітори) до фактора IX. Якщо такі інгібітори виникають, такий стан приймають за незадовільну клінічну відповідь. У таких випадках рекомендується звернутися до спеціалізованого центру гемофілії.
Відсутні дані щодо появи інгібіторів у пацієнтів, що лікувалися Аімафіксом.
Існує потенційний ризик тромбоемболії у разі введення погано очищених препаратів фактора IX. У результаті використання таких препаратів також можуть спостерігатися окремі випадки інфаркту міокарда, дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові, тромбозу вен та легеневої емболії. У разі застосування високоочищених препаратів фактора IX, такі небажані ефекти виникають дуже рідко.
За результатами проведених клінічних досліджень дані щодо частоти розвитку побічних реакцій відсутні. Перелік зафіксованих побічних реакцій приведений у таблиці:
Серцеві розлади |
Інфаркт міокарда, тахікардія |
Розлади з боку кровоносної та лімфатичної систем |
Дисеміноване внутрішньосудинне зсідання крові; поява інгібіторів фактора IX |
Розлади з боку нервової системи |
Летаргія, парестезія, головний біль |
Розлади дихання та грудної клітини, медіастинальні розлади |
Легенева емболія, дихання з присвистом (утруднене дихання) |
Шлунково-кишкові розлади |
Нудота, блювання |
Сечові та ниркові розлади |
Нефротичний синдром |
Розлади шкіри та підшкірних тканин |
Ангіоневротичний набряк (набряк Квінке), кропивниця |
Судинні розлади |
Припливи крові (припливи жару), гіпотензія, венозний тромбоз |
Загальні розлади |
Стиснення (дискомфорт) у грудях, озноб, печіння або поколювання в місці введення, підвищення температури |
Імунні розлади |
Гіперчутливість або алергічна реакція, анафілактична реакція |
Психічні розлади |
Неспокій |
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату (діючих і допоміжних речовин). Високий ризик тромбозу або ДВЗ-синдрому.
Передозування Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Дані відсутні.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами:
Дані відсутні.
Заборонено змішувати AIM АФІКС з іншими лікарськими засобами.
Застосування в період вагітності або годування груддю Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Експериментальні дослідження на тваринах для оцінки безпеки впливу препарату на репродуктивну функцію не проводились. Враховуючи, що випадки гемофілії В у жінок зустрічаються досить рідко, досвіду застосування фактору IX при вагітності та у період годування груддю немає. Тому препарат може застосовуватися при вагітності та годуванні груддю тільки у випадках гострої необхідності, коли очікувана користь для жінки перевищує можливий ризик для плоду і грудної дитини.
Умови зберігання Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Умови зберігання:
При температурі від 2 до 8°С, у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Не заморожувати!
Термін придатності:
3 роки з дати виготовлення, якщо упаковка не була порушеною і умови зберігання повністю дотримувалися.
Приготовлений розчин слід використовувати негайно!
Заборонено застосовувати розчин при помутнінні або при наявності у ньому осаду у вигляді пластівців!
Умови відпуску: за рецептом лікаря.
Пакування:
Упаковка, що містить: флакон скляний з ліофілізатом для розчину для інфузій по 500 MO або 1 000 MO фактора IX, флакон з розчинником (вода для ін'єкцій) по 10 мл, набір для розчинення і введення (шприц, набір (метелик) для вливання, безголковий пристрій для перенесення (безголковий інжектор), асептичний лейкопластир).
Реєстраційні дані Аімафікс пор. ліофіл. д/п р-ну д/ін. 500 МО фл., з розч. у фл. 10 мл
Виробник: Кедріон С.п.А, lталія
Реєстрація: UA/13024/01/01
Код АТХ:
(B) Лікарські засоби, що впливають на кровотворення та кров
(B02) Протигеморагічні засоби
(B02B) Вітамін K та інші гемостатики
(B02BD) Фактор зсідання крові
(B02BD04) Фактор зсідання крові IX
Дата оновлення информації: 23.11.2021 р.
© likiteka 2024
- Бенефікс пор. д/р-ну д/ін. 250 МО фл., +розч. шприц 5 мл , ст. набір №1, Ваєт Фарма С.А. для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Іспанія/США
- Бенефікс пор. д/р-ну д/ін. 500 МО фл., +розч. шприц 5 мл , ст. набір №1, Ваєт Фарма С.А. для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Іспанія/США
- Бенефікс пор. д/р-ну д/ін. 1000 МО фл., +розч. шприц 5 мл , ст. набір №1, Ваєт Фарма С.А. для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Іспанія/США
- Бенефікс пор. д/р-ну д/ін. 2000 МО фл., +розч. шприц 5 мл , ст. набір №1, Ваєт Фарма С.А. для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Іспанія/США
- Імунін пор. д/р-ну д/ін. або інф. 200 МО, з розч. (вода д/ін.) фл. 5 мл, Бакстер АГ, Австрія
- Імунін желе контейнер пластик. 250 г, у карт. коробці №1, Сурія Хербел Лтд (Індія)
- Імунін желе контейнер пластик. 500 г, у карт. коробці №1, Сурія Хербел Лтд (Індія)
- Імунін пор. та розч. д/р-ну д/ін. 1200 МО, Бакстер АГ, Австрія
- Імунін пор. та розч. д/р-ну д/ін. 600 МО, Бакстер АГ, Австрія
- Октанін Ф 250 Мо пор. д/р-ну д/ін. 250 МО фл., розч. та набір д/розчн. та введ. №1, Октафарма Фармацевтика Продуктіонсгес м.б.Х , Австрія
- Октанін Ф 500 Мо пор. д/р-ну д/ін. 500 МО фл., розч. та набір д/розчн. та введ.. №1, Октафарма Фармацевтика Продуктіонсгес м.б.Х , Австрія
- Октанін Ф 1000 Мо пор. д/р-ну д/ін. 1000 МО фл., розч. та набір д/розчн. та введ. №1, Октафарма Фармацевтика Продуктіонсгес м.б.Х , Австрія
- Ріксубіс пор. ліофіл. д/р-ну д/інф. 250 МО фл., з розч. (вода д/ін.) фл. 5 мл №1, Бакстер Хелскеа Корпорейшн, США
- Ріксубіс пор. ліофіл. д/р-ну д/інф. 500 МО фл., з розч. (вода д/ін.) фл. 5 мл №1, Бакстер Хелскеа Корпорейшн, США
- Ріксубіс пор. ліофіл. д/р-ну д/інф. 1000 МО фл., з розч.(вода д/ін.) фл. 5 мл №1, Бакстер Хелскеа Корпорейшн, США