Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Склад
діючі речовини: betamethasone, gentamycin;
1 г крему містить 1 мг бетаметазону (у формі 17-валерату) та 1 мг гентаміцину (у формі сульфату);
допоміжні речовини: хлоркрезол, натрію дигідрофосфат дигідрат, кислота фосфорна розведена, олія мінеральна, спирт цетостеариловий, поліетиленгліколю цетостеариловий ефір, парафін білий м’який, натрію гідроксид, вода очищена.
Лікарська форма
Крем.
Основні фізико-хімічні властивості: однорідний крем білого кольору без сторонніх включень.
Фармакотерапевтична група
Кортикостероїди для застосування у дерматології. Кортикостероїди, комбінації з антибіотиками. Бетаметазон і антибіотики.
Код АТХ D07С C01.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. Целестодерм-В® з Гараміцином поєднує в собі тривалу протизапальну, протисвербіжну та судинозвужувальну дію бетаметазону валерату з широким спектром антибактеріальної активності гентаміцину сульфату. Активний стосовно Staphylococcus aureus(коагулазопозитивні, коагулазонегативні і деякі штами, які продукують пеніциліназу) та грамнегативних бактерій: Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes, Escherichia coli, Proteus vulgaris і Klebsiella pneumoniae.
Фармакокінетика. Дані про фармакокінетику препарату Целестодерм-В® з Гараміцином відсутні.
Показання Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Дерматози, які піддаються лікуванню глюкокортикостероїдами, при ускладненні або при підозрі на ускладнення вторинною інфекцією, викликаною чутливими до гентаміцину мікроорганізмами: екзема (атопічна, дитяча, монетоподібна), аногенітальний та старечий свербіж, контактний дерматит, себорейний дерматит, нейродерміт, інтертригінозний дерматит, сонячний дерматит, ексфоліативний дерматит, стаз-дерматит та псоріаз.
Протипоказання Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Препарат протипоказаний пацієнтам із підвищенною чутливістю до активних речовин або до будь-якого іншого компонента препарату.
Препарат протипоказаний при туберкульозі шкіри, шкірних проявах сифілісу, шкірних реакціях після вакцинації, поширеному бляшковому псоріазі, варикозному розширенні вен, періоральному дерматиті, рожевих вуграх, вітряній віспі, вірусних інфекціях, інших бактеріальних та грибкових інфекціях шкіри без належної антибактеріальної та антигрибкової терапії.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
У зв’язку з присутністю парафіну білого м’якого і олії мінеральної застосування крему Целестодерм-В® з Гараміцином на аногенітальну ділянку може пошкодити структуру латексних презервативів та знизити їх безпеку при використанні під час лікування.
Особливості застосування
Целестодерм-В® з Гараміцином, крем, не призначений для застосування в офтальмології.
Не рекомендується застосування крему під оклюзійні пов’язки (гіпс тощо).
Слід дотримуватися особливої обережності при нанесенні крему на обличчя. Не допускати потрапляння препарату в очі або на слизові оболонки.
При розвитку подразнення шкіри або проявів підвищеної чутливості на фоні лікування кремом Целестодерм-В® з Гараміцином застосування препарату слід припинити і підібрати хворому адекватну терапію.
Будь-які побічні ефекти, що спостерігалися при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів, особливо у дітей (зокрема у немовлят).
Спостерігалися перехресні алергічні реакції з антибіотиками групи аміноглікозидів.
Системне всмоктування місцевих кортикостероїдів, як правило, збільшується зі збільшенням дозування кортикостероїду, збільшенням тривалості лікування та величини оброблюваної поверхні тіла. Слід вжити відповідних застережних заходів у таких випадках, оскільки кортикостероїди можуть спричинити пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної (ГГНЗ) системи. У разі розвитку пригнічення лікарський засіб слід відмінити або зменшити частоту нанесення, або перевести пацієнта на кортикостероїдний препарат слабшої дії.
Функція ГГНЗ системи, як правило, відновлюється при відміні препарату. В окремих випадках можуть розвиватися симптоми відміни, які вимагають додавання системного кортикостероїду.
Системна абсорбція гентаміцину при місцевому застосуванні може бути вищою при лікуванні великих поверхонь тіла, особливо при довготривалому застосуванні або при наявності пошкоджень шкіри. У таких випадках можливе виникнення небажаних ефектів, пов’язаних із системною абсорбцією гентаміцину, тому рекомендуються відповідні застережні заходи.
Довготривале місцеве застосування антибіотиків іноді може призводити до росту резистентної мікрофлори, включаючи гриби. У цьому випадку, а також при розвитку подразнення, сенсибілізації або суперінфекції терапію препаратом слід припинити та призначити відповідне лікування.
Спосіб застосування та дози Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Крем наносять тонким шаром на всю уражену ділянку шкіри 2 рази на добу – вранці та ввечері.
Частоту нанесення препарату визначає лікар індивідуально, залежно від тяжкості захворювання. У легких випадках застосовують 1 раз на добу, при більш тяжких ураженнях може виникнути необхідність у частішому застосуванні.
Тривалість лікування залежить від розміру та локалізації захворювання, а також від відповіді хворого на лікування. Проте якщо клінічне поліпшення не спостерігається протягом 3 – 4 тижнів, діагноз потрібно переглянути.
Діти
Немає клінічних даних щодо застосування препарату дітям, тому небажано застосовувати його пацієнтам цієї вікової категорії.
Оскільки у дітей співвідношення площі поверхні та маси тіла більше, ніж у дорослих, то спостерігається активніше поглинання препарату. Тому діти більш схильні до розвитку пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної (ГГНЗ) системи внаслідок застосування кортикостероїдів і розвитку екзогенних ефектів кортикостероїдів.
У дітей, які отримували кортикостероїди для місцевого застосування, відзначалося пригнічення функції надниркових залоз, синдром Кушинга, затримка росту, недостатнє збільшення маси тіла, підвищення внутрішньочерепного тиску.
Прояви пригнічення функції кори надниркових залоз: низький рівень кортизолу у плазмі крові та відсутність реакції на пробу зі стимуляції надниркових залоз із застосуванням препаратів адренокортикотропного гормону (АКТГ). Підвищення внутрішньочерепного тиску виявляється випинанням тім’ячка, головним болем, двобічним набряком диска зорового нерва.
Побічні реакції Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
При лікуванні препаратом побічні реакції спостерігаються дуже рідко та включають підвищення чутливості, висип та пігментацію шкіри, поколювання шкіри, ущільнення шкіри, розтріскування шкіри, відчуття тепла, пластинчасте лущення шкіри, вогнищеве лущення шкіри, фолікулярний висип, еритему, телеангіектазії, відчуття печіння, свербіж, подразнення, сухість шкіри, фолікуліт, гіпертрихоз, акнеподібні висипання, гіпопігментацію, періоральний дерматит і алергічний контактний дерматит, мацерацію шкіри, вторинну інфекцію, атрофію шкіри, стриї та пітницю.
В осіб з індивідуальною непереносимістю до будь-якого компонента препарату можливі реакції гіперчутливості.
Хлоркрезол може спричинити алергічні реакції.
Лікування гентаміцином може супроводжуватись тимчасовим подразненням шкіри (еритема та свербіж), що зазвичай не потребує відміни лікування.
При застосуванні препарату на великі поверхні або з оклюзійною пов’язкою, особливо протягом тривалого періоду, необхідно мати на увазі можливість розвитку системної дії препарату. Будь-які побічні явища, що спостерігаються при системному застосуванні глюкокортикоїдів, включаючи супресію кори надниркових залоз, можуть виникати і при їх місцевому застосуванні.
Передозування Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
При довготривалому або надмірному застосуванні місцевих глюкокортикостероїдів можливе пригнічення гіпофізарно-адреналової функції з розвитком вторинної адреналової недостатності і появою симптомів гіперкортицизму, у тому числі хвороби Кушинга. Однократне передозування гентаміцином не призводило до появи симптомів передозування. Надмірне або довготривале застосування гентаміцину може призвести до надмірного росту нечутливих до антибіотика мікроорганізмів.
Лікування. Призначають відповідну симптоматичну терапію. Симптоми гострого гіперкортицизму зазвичай оборотні. Якщо необхідно, проводять корекцію електролітного балансу. У випадку хронічної токсичної дії рекомендується поступова відміна кортикостероїдів. У разі надлишкового росту резистентних мікроорганізмів рекомендують припинити лікування препаратом і призначають необхідну терапію.
Застосування в період вагітності або годування груддю Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Оскільки безпека застосування місцевих кортикостероїдів вагітним не встановлена, не слід застосовувати препарат у І триместрі вагітності. Призначення препарату можливе тільки на пізніших термінах вагітності, якщо очікувана користь для майбутньої матері перевищує потенційну загрозу для плода. Препарати даної групи не слід застосовувати вагітним на великі ділянки, у великих кількостях або протягом тривалих періодів, а також під оклюзійні пов’язки.
На даний час не з’ясовано, чи можуть кортикостероїди при місцевому застосуванні внаслідок системної абсорбції проникати у грудне молоко, тому при прийнятті рішення щодо припинення годування груддю або припинення застосування препарату необхідно враховувати важливість лікування для матері.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами
Зазвичай препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Умови зберігання Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.
Упаковка
По 30 г в алюмінієвих тубах. По 1 тубі у картонній коробці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Реєстраційні дані Целестодерм-В З Гараміцином крем туба 15 г №1
Виробник: Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія
Фарм. група: Кортикостероїди для застосування у дерматології. Бетаметазон і антибіотики.
Реєстрація: UA/3403/01/01
МНН: Betamethasone and antibiotics
Код АТХ:
(D) Лікарські засоби для лікування захворювань шкіри
(D07) Кортикостероїди для лікування захворювань шкіри для зовнішнього застосування
(D07C) Кортикостероїди в комбінації з антибіотиками
(D07CC) Кортикостероїди високоактивні в комбінації з антибіотиками
(D07CC01) Бетаметазон в комбінації з антибіотиками
Дата оновлення информації: 17.02.2023 р.
© likiteka 2024
- Белогент мазь туба 30 г, Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія
- Белогент крем туба 15 г, Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія
- Белогент крем туба 30 г, Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія
- Белогент мазь туба 15 г, Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія
- Бетазон Плюс крем д/зовн. заст. по 15 г у тубах, Здоров`я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна
- Бетазон Плюс крем д/зовн. заст. по 30 г у тубах, Здоров`я, ФК, ТОВ, м.Харків, Україна
- Триакутан крем по 15 г у тубах, Київмедпрепарат, ПАТ, м.Київ, Україна
- Триакутан мазь по 15 г у тубах, Київмедпрепарат, ПАТ, м.Київ, Україна
- Дермокас крем туба 10 г, Лаб. Касаско А.П.Т.Т., Аргентина
- Дермокас крем туба 20 г, Лаб. Касаско А.П.Т.Т., Аргентина
- Тридерм мазь по 15 г у тубах, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія
- Тридерм крем туба 15 г №1, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія
- Тридерм крем туба 30 г №1, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія
- Тридерм мазь по 30 г у тубах, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія