Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Склад
діюча речовина: кальцію фолінат;
1 флакон містить: кальцію фолінату 32,41 мг або 108,05 мг, що еквівалентно 30 мг або 100 мг фолінової кислоти;
допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Лікарська форма
Розчин для ін’єкцій.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин ледь жовтуватого кольору.
Фармакотерапевтична група
Засоби, що застосовуються для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії. Код АТХ V03A F03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Кальцію фолінат є кальцієвою сіллю 5-формілтетрагідрофолієвої кислоти. Він є активним метаболітом фолінової кислоти і важливим коферментом, необхідним для синтезу нуклеїнових кислот у цитотоксичній терапії.
Кальцію фолінат часто застосовують для зменшення токсичності або нейтралізації дії антагоністів фолатів, таких як метотрексат. Кальцію фолінат та антагоністи фолатів мають одного мембранного переносника і конкурують за внутрішньоклітинний транспорт, завдяки чому стимулюється відтік антагоністів фолатів. Кальцію фолінат також захищає клітини від дії антагоністів фолатів шляхом поповнення зменшеного резерву фолатів в організмі. Він є джерелом відновленого тетрагідрофолату, завдяки чому може обходити блокаду антагоністів фолатів і служити джерелом різних коферментних форм фолієвої кислоти.
Кальцію фолінат також часто застосовують як біохімічний модулятор для підвищення цитотоксичної активності фторпіридину (5-фторурацилу). 5?фторурацил інгібує тимідилатсинтазу (ключовий фермент, який бере участь у біосинтезі піримідину), а кальцію фолінат посилює інгібування тимідилатсинтази завдяки збільшенню внутрішньоклітинного запасу фолатів, унаслідок чого стабілізується комплекс 5-фторурацил-тимідилатсинтаза і підвищується цитотоксична активність.
Крім того, внутрішньовенне введення кальцію фолінату може здійснюватися з метою профілактики та лікування нестачі фолатів у разі неможливості профілактики або коригування шляхом перорального прийому фолієвої кислоти. Це може мати місце під час повного парентерального харчування та у разі синдрому тяжкої мальабсорбції. Цей засіб також показаний для лікування мегалобластної анемії, пов’язаної з дефіцитом фолієвої кислоти, в разі неможливості перорального застосування.
Фармакокінетика.
Абсорбція. Після внутрішньом’язового введення водного розчину системна доступність аналогічна до такої при внутрішньовенному введенні. Однак пікові рівні в сироватці крові (Cmax) є нижчими.
Розподіл. Об’єм розподілу фолінової кислоти невідомий. Пікові рівні вихідної сполуки (D/L-5-формілтетрагідрофолієвої кислоти, фолінової кислоти) в сироватці крові досягаються через 10 хвилин після внутрішньовенного введення. Після введення дози 25 мг площа під фармакокінетичною кривою (AUC) L?5?формілтетрагідрофолату і 5-метилтетрагідрофолату становить відповідно 28,4 ± 3,5 мг хв/л і 129 ± 112 мг хв/л. Неактивний D-ізомер присутній у вищій концентрації, ніж L-5-формілтетрагідрофолат.
Біотрансформація. Кальцію фолінат є рацематом, в якому L-форма (L?5?форміл?тетрагідрофолат) є активним енантіомером.
Основним продуктом метаболізму фолінової кислоти є 5?метил?тетрагідрофолієва кислота, яка переважно утворюється в печінці та в слизовій оболонці кишечнику.
Виведення. Період напіввиведення становить 32−35 хвилин для активної L?форми і 352–485 хвилин для неактивної D-форми.
Період напіввиведення активних метаболітів становить близько 6 годин (при внутрішньовенному і внутрішньом’язовому введенні).
Екскреція. 80–90 % дози виділяється із сечею (у формі неактивних метаболітів 5? та 10-формілтетрагідрофолату), 5–8 % дози виділяється з калом.
Показання Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
- Як захисний засіб для профілактики токсичної дії метотрексату при його застосуванні у середніх і високих дозах;
- як антидот при передозуванні та інтоксикації метотрексатом та іншими антагоністами фолієвої кислоти;
- у складі комбінованої терапії з 5-фторурацилом (як біохімічний модулятор активності 5-фторурацилу);
- для лікування мегалобластної анемії, обумовленої дефіцитом фолієвої кислоти, а також профілактики і лікування дефіциту фолатів при неможливості перорального прийому фолієвої кислоти.
Протипоказання Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
- Підвищена чутливість до кальцію фолінату або до будь-якої іншої речовини, що входить до складу препарату;
- перніціозна анемія та інші мегалобластні анемії, спричинені дефіцитом вітаміну В12.
Особливі заходи безпеки
Тільки кваліфікованому персоналу можна розводити розчин перед внутрішньовенним застосуванням. Необхідно застосовувати захисні засоби (рукавиці, халати, маски, захисні окуляри тощо), процедуру розведення треба проводити у спеціально відведеній зоні. Якщо розчин потрапив на шкіру або слизові оболонки, місце потрапляння необхідно ретельно промити водою.
Препарат не можна змішувати з іншими лікарськими засобами. Для розведення слід використовувати 5 % розчин глюкози або 0,9 % NaCl.
Забороняється вводити препарат інтратекально (можливий летальний наслідок).
Цей лікарський засіб призначений тільки для одноразового використання. Невикористаний розчин слід знищити. Перед застосуванням розчину для ін’єкцій слід провести його візуальну перевірку. Слід використовувати тільки прозорі розчини, вільні від часток. За наявності скаламучення або часток розчин слід знищити.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії
Якщо кальцію фолінат вводити у комбінації з антагоністом фолієвої кислоти (наприклад котримоксазолом, піриметаміном), ефект антагоніста фолієвої кислоти може бути зменшений або повністю нейтралізований.
Сумісне застосування Лейкофозину з протиепілептичними лікарськими засобами (фенобарбіталом, фенітоїном, примідоном і сукцинімідом) спричиняє зниження їх протиепілептичної активності та може збільшувати частоту судомних припадків (може відбуватися зменшення рівнів ферментних індукторів протисудомних препаратів у плазмі крові, оскільки печінковий метаболізм посилюється внаслідок того, що фолати є кофакторами).
Лейкофозин може посилити як терапевтичну, так і токсичну дію 5?фторурацилу, у зв’язку з чим може потребуватися корекція дози 5-фторурацилу, а також перерва у лікуванні, залежно від стану пацієнта, клінічної відповіді та дозолімітувальної токсичності, про що зазначено в інструкції для застосування 5-фторурацилу. Зменшувати дозу кальцію фолінату не потрібно.
Особливості щодо застосування
Лейкофозин можна вводити лише внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Забороняється інтратекальне застосування препарату. Повідомлялося про смертельні випадки в разі інтратекального введення фолінової кислоти, яке здійснювалося після інтратекального передозування метотрексату.
Лікування кальцію фолінатом у поєднанні з метотрексатом або 5-фторурацилом повинно проходити під контролем досвідченого лікаря, що має досвід роботи з хіміотерапевтичними протипухлинними лікарськими засобами.
Кальцію фолінат може маскувати симптоми перніціозної анемії та інших видів анемій, обумовлених дефіцитом вітаміну В12.
Багато цитотоксичних препаратів, які є прямими або непрямими інгібіторами синтезу ДНК, спричиняють макроцитоз (зокрема гідроксикарбамід, цитарабін, меркаптопурин, тіогуанін). Вважається, що такий макроцитоз не слід лікувати фоліновою кислотою.
Для пацієнтів, хворих на епілепсію, які приймають фенобарбітал, фенітоїн, примідон і сукциніміди, при терапії кальцію фолінатом може підвищуватися частота епілептичних нападів унаслідок зниження концентрації протиепілептичних препаратів у плазмі крові. Тому в таких випадках
необхідний пильний клінічний нагляд, а також, при необхідності, моніторинг концентрації протиепілептичних препаратів у плазмі крові і корекція їх доз на період лікування кальцію фолінатом та після його відміни.
Застосування кальцію фолінату у поєднанні з метотрексатом
Рекомендації по запобіганню токсичним ефектам при терапії метотрексатом наведені в інструкції для медичного застосування метотрексату.
Кальцію фолінат не впливає на негематологічну токсичність метотрексату, зокрема нефротоксичність, викликану преципітацією метотрексату та/або метаболітів у нирках. У пацієнтів із затримкою елімінації метотрексату в ранній фазі вища ймовірність розвитку оборотної ниркової недостатності та інших токсичних ефектів, пов’язаних із застосуванням метотрексату.
Ниркова недостатність, зокрема індукована застосуванням метотрексату, потенційно асоційована із затримкою виведення метотрексату та може потребувати введення вищих доз або більш тривалого застосування кальцію фолінату. Слід уникати застосування надмірних доз кальцію фолінату, оскільки це може спричинити зниження протипухлинної активності метотрексату, особливо у випадку пухлин центральної нервової системи, де спостерігається кумуляція кальцію фолінату після повторних курсів лікування.
При розвитку резистентності до метотрексату унаслідок погіршення мембранного транспорту також розвивається резистентність до кальцію фолінату, оскільки обидві речовини переносяться однією і тією ж транспортною системою.
При передозуванні антагоністів фолінової кислоти (наприклад метотрексату) необхідно якнайшвидше розпочинати введення кальцію фолінату. Зі збільшенням інтервалу часу між введенням метотрексату і кальцію фолінату ефективність останнього як антидоту знижується.
При виявленні відхилень лабораторних показників або клінічних симптомів токсичної дії слід враховувати можливість прийому пацієнтом інших лікарських засобів, які взаємодіють з метотрексатом (наприклад препарати, що впливають на елімінацію метотрексату або зв’язування з альбуміном плазми крові).
Застосування кальцію фолінату у поєднанні з 5-фторурацилом
Кальцію фолінат може посилювати токсичну дію 5-фторурацилу, особливо у пацієнтів літнього віку та ослаблених хворих. Найбільш поширеними проявами токсичної дії є лейкопенія, мукозит, стоматит та/або діарея. Ці побічні ефекти можуть бути дозолімітувальними. При необхідності зниження доз у разі розвитку токсичних ефектів при комбінованому застосуванні 5?фторурацилу і кальцію фолінату дози 5-фторурацилу треба знижувати більше, ніж при монотерапії 5?фторурацилом.
Лікування 5-фторурацилом у поєднанні з кальцію фолінатом не слід ані розпочинати, ані продовжувати пацієнтам з симптомами шлунково-кишкової токсичності до повного їх зникнення незалежно від тяжкості.
Оскільки діарея може бути ознакою шлунково-кишкової токсичності, пацієнти з діареєю мають перебувати під пильним клінічним наглядом до повного зникнення відповідних симптомів, через можливість швидкого погіршення стану аж до летального наслідку.
У разі виникнення діареї та/або стоматиту рекомендоване зниження дози 5?фторурацилу до повного зникнення вищевказаних симптомів. Особливо схильні до подібних проявів токсичності ослаблені хворі та пацієнти літнього віку, тому лікування таких пацієнтів вимагає особливої обережності.
Рекомендується призначати нижчі початкові дози 5-фторурацилу пацієнтам літнього віку і тим, хто раніше одержував променеву терапію.
Не слід змішувати кальцію фолінат із 5-фторурацилом в одній внутрішньовенній ін'єкції або інфузії.
При комбінованій терапії 5-фторурацилом і кальцію фолінатом слід контролювати рівні кальцію і, при необхідності, призначати препарати кальцію.
Цей лікарський засіб містить натрій. Це слід брати до уваги при лікуванні пацієнтів, які дотримуються дієти з контролем вмісту натрію.
Несумісність
Не можна змішувати препарат разом з іншими лікарськими засобами. Повідомлялось про утворення преципітату при змішуванні розчину кальцію фолінату з розчинами дроперидолу, фторурацилу, фоскарнету та метотрексату.
Спосіб застосування та дози Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Кальцію фолінат слід вводити парентерально у формі внутрішньом’язової або внутрішньовенної ін’єкції або інфузії. Не допускається інтратекальне введення препарату. Повідомлялося про смертельні випадки в разі інтратекального введення фолінової кислоти, яке здійснювалося після інтратекального передозування метотрексату.
У разі внутрішньовенного застосування слід вводити не більше 160 мг кальцію фолінату на хвилину через наявність в розчині кальцію.
Як правило, кальцію фолінат, як препарат швидкої допомоги, застосовується парентерально пацієнтам із синдромом мальабсорбції або іншими порушеннями з боку шлунково-кишкового тракту (блювання, діарея, часткова кишкова непрохідність і т. д.), коли ентеральна абсорбція не може бути гарантована. Дози, вищі за 25–50 мг, слід вводити парентерально, з врахуванням насичуваності шляхом ентеральної абсорбції кальцію фолінату.
Для проведення внутрішньовенних інфузій кальцію фолінат можна розводити 0,9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчином глюкози.
Хімічна та фізична стабільність після відкриття упаковки та розведення зберігалися протягом 24 годин при температурі від 15 до 25 °C при нормальному освітленні. З огляду на мікробіологічні властивості розведений препарат слід використати негайно. Якщо його не було використано негайно, відповідальність за зберігання після відкриття упаковки та за умови зберігання до використання буде нести користувач, але цей термін не повинен перевищувати 24 годин при дотриманні температури від 2 до 8 °C за умов, що розведення проводилось в контрольованих асептичних умовах.
Цей лікарський засіб призначений тільки для одноразового використання. Невикористаний розчин слід знищити. Перед використанням слід провести візуальну перевірку розчину для ін’єкцій. Можна застосовувати тільки прозорі розчини, вільні від часток. За наявності скаламучення або часток розчин підлягає знищенню.
Захисна терапія кальцію фолінатом при застосуванні метотрексату
Оскільки режим дозування кальцію фолінату, як препарату швидкої допомоги, великою мірою залежить від дозування та шляху введення метотрексату у середніх або високих дозах, дозування та спосіб введення кальцію фолінату слід визначати за протоколом прийому метотрексату.
Нижчезазначені вказівки можуть слугувати прикладом режиму дозування для дітей, дорослих та людей літнього віку.
У разі введення метотрексату у дозах більше 500 мг/м2 поверхні тіла терапія кальцію фолінатом, як препаратом швидкої допомоги, має проводитись у дозах 100−500 мг/м2 поверхні тіла.
Дозування та тривалість застосування кальцію фолінату залежить від дозування та шляху введення метотрексату і/або частоти виникнення токсичних ефектів та індивідуального обсягу екскреції метотрексату. Загалом першу дозу кальцію фолінату 15 мг (6−12 мг/м2) вводять протягом 12−24 годин (24 години як мінімум) після початку інфузії метотрексату. Таку саму дозу слід вводити кожні 6 годин протягом 72 годин. Після введення кількох парентеральних доз можна перейти на пероральний прийом препарату. Як доповнення до введення кальцію фолінату потрібно вжити заходів для забезпечення швидкої екскреції метотрексату (підтримання високого рівня діурезу та олужнення сечі) як невід’ємної частини захисної терапії кальцію фолінатом. Необхідно контролювати функцію нирок шляхом щоденного вимірювання рівня креатиніну у сироватці крові.
Через 48 годин після початку інфузії метотрексату потрібно вимірювати його залишковий рівень у плазмі крові. Якщо він більше 0,5 ммоль/л, дозу кальцію фолінату слід відкоригувати відповідно до таблиці:
Залишковий рівень метотрексату в крові через 48 годин після початку прийому |
Доза кальцію фолінату, яку потрібно приймати додатково кожні 6 годин протягом 48 годин чи поки рівні метотрексату нижче 0,05 µмоль/л |
≥ 0,5 ммоль/л |
15 мг/м2 |
> 1 ммоль/л |
100 мг/м2 |
> 2 ммоль/л |
200 мг/м2 |
У комбінації з 5-фторурацилом
Застосовувати різні режими та дозування; немає визначеного оптимального дозування.
Нижче, як приклад, наведені режими дозування, які застосовували дорослим, у т. ч. людям літнього віку, для лікування прогресуючого чи метастазуючого колоректального раку. Даних щодо застосування подібних комбінацій дітям немає.
Режим введення кожні 2 тижні: кальцію фолінату 200 мг/м2 методом внутрішньовенної інфузії протягом 2 годин, потім болюсно 5-фторурацилу 400 мг/м2 та методом інфузії протягом 22 годин 5-фторурацилу 600 мг/м2 протягом 2 послідовних днів, кожні 2 тижні на 1 та 2 день.
Режим введення щотижнево: кальцію фолінату 20 мг/м2 методом болюсної внутрішньовенної ін'єкції чи 200-500 мг/м2 як внутрішньовенна інфузія протягом більш ніж 2 годин, плюс 5-фторурацилу 500 мг/м2 як внутрішньовенна болюсна ін’єкція в середині чи в кінці інфузії кальцію фолінату.
Режим введення 1 раз на місяць: кальцію фолінату 20 мг/м2 методом болюсної внутрішньовенної ін’єкції чи 200-500 мг/м2 як внутрішньовенна інфузія протягом більш ніж 2 годин, після закінчення якої негайно ввести 5-фторурацилу 425 чи 370 мг/м2 як внутрішньовенну болюсну ін’єкцію протягом 5 послідовних днів.
Для комбінованої терапії 5-фторурацилом необхідні коригування доз 5?фторурацилу та періоду між введеннями препарату, які залежать від стану пацієнта, клінічної відповіді та дозолімітувальної токсичності, як вказано в інструкції для застосування 5-фторурацилу. Зменшення дозування кальцію фолінату не потрібне.
Кількість циклів повторення лікування встановлює лікар.
Застосування кальцію фолінату як антидоту антагоністів фолієвої кислоти, триметрексату, триметоприму і піриметаміну
Профілактика токсичних ефектів триметрексату: кальцію фолінат потрібно вводити щоденно протягом курсу лікування триметрексатом та ще протягом 72 годин після введення його останньої дози. Кальцію фолінат можна вводити внутрішньовенно у дозі 20 мг/м2 протягом 5-10 хвилин кожні 6 годин до загальної добової дози 80 мг/м2 чи перорально 4 рази на добу по 20 мг/м2 через рівні проміжки часу. Добову дозу кальцію фолінату потрібно коригувати залежно від гематологічної токсичності триметрексату.
Лікування передозування триметрексату: у разі передозування (яке можливе при дозах триметрексату понад 90 мг/м2 без супутнього застосування кальцію фолінату) терапію триметрексатом припинити і ввести внутрішньовенно кальцію фолінат у дозі 40 мг/м2 кожні 6 годин протягом 3 днів.
Профілактика токсичних ефектів триметоприму: після припинення терапії триметопримом ввести кальцію фолінат у дозі 3-10 мг/добу до нормалізації гематологічних показників.
Профілактика токсичних ефектів піриметаміну: при терапії високими дозами піриметаміну чи тривалому лікуванні низькими дозами призначати супутню терапію кальцію фолінатом у дозах 5-50 мг/добу, залежно від кількості формених елементів у периферичній крові.
Ін'єкційну форму кальцію фолінату застосовувати для лікування мегалобластної анемії, обумовленої дефіцитом фолієвої кислоти, а також для профілактики і лікування дефіциту фолатів, коли неможливий або неефективний пероральний прийом фолієвої кислоти (наприклад при парентеральному харчуванні або при наявності тяжкого синдрому мальабсорбції).
Діти.
Кальцію фолінат показаний для застосовування дітям як захисний засіб для профілактики токсичної дії метотрексату, а також як антидот при передозуванні та інтоксикації метотрексатом та іншими антагоністами фолієвої кислоти.
Побічні реакції Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи анафілактоїдні/анафілактичні реакції, кропив’янку.
Психічні розлади: безсоння, нервове збудження і депресія при застосуванні кальцію фолінату у високих дозах.
З боку нервової системи: збільшення частоти епілептичних нападів.
З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади при застосуванні кальцію фолінату у високих дозах.
Загальні розлади: спостерігалася лихоманка після прийому кальцію фолінату у вигляді розчину для ін’єкцій, мукозити.
Побічні ефекти при комбінованій терапії з 5-фторурацилом
Загалом профіль безпеки залежить від схеми лікування 5-фторурацилом, оскільки при такому комбінованому застосуванні посилюється токсичність 5?фторурацилу.
З боку обміну речовин: гіперамоніємія.
З боку системи крові та лімфатичної системи: недостатність кісткового мозку, іноді з летальним наслідком.
Загальні розлади: мукозити, в тому числі стоматити і хейліти. Повідомлялось про летальні випадки, спричинені мукозитом.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: долонно-підошовна еритродизестезія.
При застосуванні 1 раз на місяць:
З боку травного тракту: нудота і блювання.
5-фторурацил не посилює інші індуковані токсичні ефекти (такі як нейротоксичність).
При застосуванні 1 раз на тиждень:
З боку травного тракту: тяжка діарея і дегідратація, які вимагають госпіталізації пацієнта, у поодиноких випадках можуть призводити до летальних наслідків.
Передозування Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Не було повідомлень про ускладнення у пацієнтів, які отримали дози, значно більші за рекомендовані.
Надлишкова кількість кальцію фолінату може звести нанівець результат хіміотерапії антагоністами фолієвої кислоти. Кальцію фолінат є антидотом лікарських засобів – антагоністів фолієвої кислоти (триметрексату, триметоприму, піриметаміну).
При передозуванні 5-фторурацилу у поєднанні з кальцію фолінатом необхідно вживати заходів, рекомендованих при передозуванні 5-фторурацилу.
Застосування в період вагітності або годування груддю Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Вагітність
Контрольованих клінічних досліджень за участю вагітних жінок або жінок, які годують груддю, не проводилось. Досліджень репродуктивної токсичності на тваринах із застосуванням кальцію фолінату також не проводилось. Немає даних стосовно провокування шкідливих ефектів фоліновою кислотою у разі застосування в період вагітності.
У період вагітності метотрексат слід призначати тільки за суворими показаннями, при цьому слід враховувати співвідношення користі застосування препарату для матері та можливої шкоди для плода. Якщо лікування із застосуванням метотрексату або іншого антагоніста фолінату проводиться у період вагітності або годування груддю, обмежень щодо застосування кальцію фолінату для зменшення токсичного ефекту або для нейтралізації цих ефектів немає.
Застосування 5-фторурацилу у період вагітності або годування груддю протипоказане. Це також стосується і комбінованої терапії 5-фторурацилом у поєднанні з кальцію фолінатом. Детальніша інформація з цього приводу наведена в інструкціях для медичного застосування метотрексату, інших антагоністів фолатів і 5-фторурацилу.
Годування груддю
Невідомо, чи екскретується кальцію фолінат у грудне молоко. При необхідності кальцію фолінат можна застосовувати у період годування груддю відповідно до терапевтичних показань.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Немає відомостей про здатність кальцію фолінату впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.
Умови зберігання Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Термін придатності
3 роки.
Умови зберігання
Зберігати у холодильнику при температурі від 2 ºC до 8 ºC в оригінальній упаковці.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 3 мл (30 мг) або 10 мл (100 мг) у флаконі, по 1 флакону в картонній пачці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Реєстраційні дані Лейкофозин р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл
Виробник: Сіндан Фарма СРЛ для "Актавіс груп", Румунія/Ісландія
Фарм. група: Засоби, що застосовуються для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.
Реєстрація: UA/6749/01/01
МНН: Calcium folinate
Код АТХ:
(V03) Інші терапевтичні продукти
(V03A) Інші терапевтичні препарати
(V03AF) Засоби, що використовуються для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії
(V03AF03) Кальцію фолінат
Дата оновлення информації: 23.11.2021 р.
© likiteka 2025
- Кальцію Фолінат р-н д/ін. 10 мг/мл амп. 3 мл, у пачці №5, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Кальцію Фолінат р-н д/ін. 10 мг/мл амп. 3 мл, у пачці №100, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Кальцію Фолінат р-н д/ін. 10 мг/мл амп. 5 мл, у пачці №100, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Кальцію Фолінат р-н д/ін. 10 мг/мл амп. 5 мл, в блістері у пачці №5, АТ «Лекхім-Харків» (Україна)
- Кальціумфолінат Ебеве р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл №1, Ебеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- Кальціумфолінат Ебеве р-н д/ін. 200 мг фл. 20 мл №1, Ебеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- Кальціумфолінат Ебеве р-н д/ін. 30 мг амп. 3 мл №5, Ебеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- Кальціумфолінат Ебеве р-н д/ін. 100 мг амп. 10 мл №5, Ебеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- Кальціумфолінат Ебеве р-н д/ін. 50 мг амп. 5 мл №5, Ебеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- Лейковорин Амакса розчин д/ін. 10 мг/мл по 50 мл у флак., Стадафарм для Амакса Фарма Лтд (Німеччина, Великобританія)
- Лейковорин Амакса розчин д/ін. 10 мг/мл по 20 мл у флак., Стадафарм для Амакса Фарма Лтд (Німеччина, Великобританія)
- Лейковорин-Тева розчин д/ін. 10 мг/мл по 10 мл №1 у флак., ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина/Ізраїль
- Лейковорин-Тева розчин д/ін. 10 мг/мл по 5 мл №1 у флак., ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина/Ізраїль
- Кальцію Фолінат-Віста р-н д/ін. 50 мл фл. 5 мл №1, Хаупт Фарма Вольфратсхаузен ГмбХ для "Містрал Кепітал Менеджмент Лтд", Німеччина/Великобританія
- Кальцію Фолінат-Віста р-н д/ін. 100 мг фл. 10 мл №1, Хаупт Фарма Вольфратсхаузен ГмбХ для "Містрал Кепітал Менеджмент Лтд", Німеччина/Великобританія