Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

Інструкція вказана для Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

Склад

1 капсула містить: активний інгредієнт: мастику Хіос (Pistacia lentiscus), порошкоподібну - 350 мг (mg); допоміжні речовини: наповнювач: мальтодекстрин, антизлежувач: кремнію діоксид; оболонка капсули: желатин, барвник: титану двоокис.

Властивості

Функціональні властивості дієтичної добавки «Мастикозин» обумовлені компонентом, що входить до її складу.

Мастика Хіос - це натуральний продукт, отриманий з мастикового дерева Pistacia lentiscus грецького острова Хіос розташованого в північній частині Егейського моря. Її терапевтичні властивості були відомі ще з античних часів Греції. Традиційно у Греції її використовують для покращення травлення, а віднедавна встановлено, що компоненти мастики можуть бути корисними для знищення бактерії Helicobacter рylori та для захисту слизової оболонки шлунка. Так підтверджено, що компоненти ефірної олії мастики α-терпінеол та (E)-метилізоевгенол виявляють активність щодо чотирьох різних штамів Helicobacter рylori, які були виявлені у пацієнтів з гастритом, виразкою шлунка та новоутвореннями шлунка. Механізм її дії в такому випадку полягає в тому, що тритерпенові кислоти викликають морфологічні відхилення в клітинах Helicobacter рylori та порушують клітинну фрагментацію.

В одному рандомізованому клінічному дослідженні було встановлено, що мастика хоч і не замінює традиційне протокольне лікування із використанням таких засобів як пантопразол, амоксицилін, кларитроміцин, проте, у ряді випадків, також повністю знешкоджує Helicobacter рylori.

Дослідники також виявили, що в учасників, які приймали мастику на додаток до антибіотиків, рівень ерадикації був вищим ніж у пацієнтів, що отримували лише стандартну антибактеріальну терапію. Причому Helicobacter рylori розвивала стійкість до антибіотиків, тоді як мастика не змінювала свою антибактеріальну ефективність.

Тому мастику Хіос рекомендовано застосовувати до раціону харчування в період захворювань зумовлених інфікуванням Helicobacter рylori, як додаткове джерело терпенів та антрахінонів, рослинних олій з антихелікобактерною активністю. Використання в комплексній терапії хвороб шлунково-кишкового тракту (виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриту), спричинених Helicobacter pylori, можливе тільки за рекомендацією лікаря.

Показання Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

До раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприятливо впливають на функціональний стан шлунка та мають обволікаючі властивості.

Не є лікарським засобом.

Протипоказання Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

Вагітність та період лактації, діти віком до 12 років, підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів.

Спосіб застосування та дози Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

Дорослим та дітям віком від 12 років вживати по 1 капсулі 2-3 рази на добу за 20-30 хвилин до прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю питної води. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Термін застосування: 10-14 днів. Подальше застосування та можливість повторного курсу рекомендовано узгоджувати з лікарем.

Застереження

Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Умови зберігання Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1)

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від прямих сонячних променів і недоступному для дітей місці.

Дата оновлення информації: 26.09.2023 р.

© likiteka 2023

Аналоги по ATC 5 го рівня: Мастикозин капсули по 400 мг №10 (10х1):