Неміал капс. №80

Інструкція вказана для Неміал капс. №80

Склад

екстракт смоли босвеллії - 200 мг
вітамін В1 - 10 мг
вітамін В3 - 10 мг
вітамін В5 - 10 мг
вітамін В6 - 10 мг
вітамін В2 - 5 мг
вітамін Н - 100 мкг
допоміжні речовини (лактоза, крохмаль) -154,9 мг

Перед застосуванням порадитися з лікарем

Фармакологічні властивості зумовлені властивостями вхідних в його склад екстракту смоли босвеллії і вітамінів групи В (тіаміну, рибофлавіну, нікотинаміду, пантотенової кислоти, піридоксину, біотину).

Дія всіх активних компонентів Неміала клінічно підтверджено.

Вітаміни групи В чинять прямий і опосередкований вплив на функціональний стан центральної і периферичної нервової системи.

Прийом вітамінів групи В заповнює їх дефіцит, що виникає через недостатнє надходження з їжею або збільшення потреби організму у вітамінах, пов'язаної з різними захворюваннями. Деякі вітаміни групи В (наприклад, біотин, тіамін і пантотенова кислота) є синергистами, тобто їх одночасне застосування підвищує ефективність кожного з них.

Вітамін В1 (тіамін) - позитивно впливає на проведення нервового імпульсу, грає важливу роль у вуглеводному, білковому і жировому обміні, захищає мембрани клітин від токсичного впливу продуктів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ). Вітамін В1 застосовують для лікування невритів, атонії кишечника, захворювань печінки, дистрофії міокарда, дерматозів неврогенного походження, а також при свербінні шкіри, піодермії, екземі, псоріазі, вугрової хвороби.

Вітамін В2 (рибофлавін) - у вигляді свого похідного - коферменту флавінаденіндінуклеотіда - бере участь, разом з моноаміноксидазою (МАО), в реакціях окислення аміногруп біогенних моноамінів (серотоніну, триптаміну, норадреналіну, дофаміну), надаючи, таким чином, опосередкований вплив на функції центральної і периферичної нервової системи.

Вітамін В3 (нікотинамід) - має виражену судинорозширювальну дію на периферичні судини, покращуючи забезпечення киснем і живильними речовинами органів, тканин і нервових закінчень. Впливає на синтез статевих гормонів, кортизону, тироксину, інсуліну.

Вітамін В5 (пантотенова кислота) - стимулює вироблення гормонів надниркових залоз (глюкокортикоїдів) і бере участь в синтезі нейромедіаторів, регулюючи, таким чином, діяльність центральної і периферичної нервової системи.

 Вітамін В6 (піридоксин) - потрапляючи в організм, перетворюється в піридоксаль-5-фосфат і входить до складу ферментів, що впливають на метаболізм амінокислот. Бере участь в процесах засвоєння нервовими клітинами глюкози, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи. Сприяє нормалізації ліпідного обміну. Необхідний при тривало протікаючих інфекціях (в тому числі шкірних), стресових станах. У складі комплексної терапії застосовується при неврозах, ураженнях печінки, дерматитах (в тому числі атопічному і себорейному), герпетичної інфекції, псоріазі, ексудативному діатезі, вугрової хвороби.

Вітамін Н (біотин) - бере участь як кофермент в синтезі вищих жирних кислот, впливаючи, таким чином, на ліпідний і вуглеводний обміни. Вітамін Н бере участь також в синтезі глюкокінази - ферменту, що регулює метаболізм глюкози, стабілізуючи вміст глюкози в крові, і сприяючи, таким чином, поліпшенню харчування головного мозку та функціонування нервової системи. Потреба у вітаміні Н зростає при зловживанні алкоголем, тривалому застосуванні протисудомних і сірковмісних препаратів, а також антибіотиків, що пригнічують кишкову мікрофлору, яка продукує ендогенний вітамін Н.

Екстракт смоли босвеллії видобувається з босвеллії пильчатої, званої також ладан деревом. Екстракти смоли босвеллії стандартизують за змістом пентаціклічних тритерпенових босвелліевих кислот (БК). БК інгібують фермент 5-ліпоксигеназу, пригнічуючи синтез лейкотрієнів і, відповідно, перешкоджають розвитку запального процесу. Останні дослідження довели здатність БК пригнічувати синтез простагландинів, інгібуючи мікросомальне E-простагландин-синтази-1, що також дозволяє застосовувати екстракт смоли босвеллії для профілактики запальних процесів.

Показання Неміал капс. №80

Екстракт смоли босвеллії і вітаміни групи В, що входять до складу Неміала, застосовуються для активної профілактики і в комплексному лікуванні:

  • патологічних станів, викликаних дефіцитом вітамінів групи В;
  • запальних процесів, що порушують діяльність периферичної нервової системи (парестезії, неврити, невралгії, міалгії та ін.);
  • захворювань кишечника і дихальних шляхів, обумовлених хронічними неспецифічними запальними процесами (хвороба Крона, бронхіальна астма і т.д.).

Протипоказання Неміал капс. №80

Індивідуальна чутливість до компонентів, діти до 12 років, вагітність, жінки в період лактації.

Спосіб застосування та дози Неміал капс. №80

Дорослим і дітям старше 12 років по 2 капсули три рази на день під час їжі, запити стаканом води.

Вміст капсули краще засвоюється при одночасному прийомі з жирною їжею. Курс прийому - 1-2 місяці; повторний курс - не раніше, ніж через місяць, або відповідно до рекомендацій лікаря.

Перед застосуванням рекомендується порадитися з лікарем.

Побічні реакції Неміал капс. №80

Алергічні реакції на окремі компоненти Неміала.

В окремих випадках, в перші дні застосування, можливі диспепсичні явища, коливання артеріального тиску, відчуття жару. При зниженні дози ці явища, як правило, швидко проходять.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

Недостатньо інформації про вплив Неміалана здатність керувати автомобілем і механізмами. Не слід перевищувати рекомендовані дози.

Передозування Неміал капс. №80

При застосуванні Неміала в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища (нудота, блювота, діарея). Показано симптоматичне лікування, промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

ВЗАЄМОДІЇ

Відсутні дослідження, що підтверджують взаємодію Неміал і компонентів, що входять до його складу, з лікарськими препаратами.

Умови зберігання Неміал капс. №80

Зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 18 ° С до 25 ° С і відносній вологості повітря не більше 75%, 24 місяці з дати виготовлення.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Дата оновлення информації: 23.11.2021 р.

© likiteka 2023

Аналоги по ATC 4 го рівня: Неміал капс. №80: