Сертовіт табл. №30
Склад
основні речовини: фосфор (у формі заліза пірофосфату) — 120 мг, калій (у формі калію йодиду) — 80 мг, хлор (у формі калію хлориду) — 70 мг, вітамін С (аскорбінова кислота) — 60 мг, вітамін К1 (фітоменадіон) — 30 мкг, вітамін Е (dl-альфа-токоферолу ацетат) — 25 мг, вітамін РР (нікотинамід) — 20 мг, залізо (у формі заліза пірофосфату) — 10 мг, вітамін B5 (кальцію-D-пантотенат) — 10 мг, марганець (у формі марганцю сульфату) — 4 мг, вітамін B6 (піридоксину гідрохлорид) — 2 мг, провітамін А (бета-каротин) — 2 мг, вітамін B2 (рибофлавін) — 1,6 мг, вітамін B1 (тіаміну мононітрат) — 1,5 мг, мідь (у формі міді оксиду) — 1 мг, вітамін A (ретинолу ацетат) — 750 мкг, вітамін В9 (фолієва кислота) — 400 мкг, йод (у формі калію йодиду) — 150 мкг, вітамін Н (біотин) — 50 мкг, молібден (у формі натрію молібдату) — 25 мкг, селен (у формі натрію селеніту) — 25 мкг, хром (у формі хрому хлориду) — 25 мкг, цинк (у формі цинку оксиду) — 15 мг, вітамін D3 (холекальциферол) — 7,5 мкг, вітамін B12 (ціанокобаламін) — 3 мкг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (наповнювач), полівінілпіролідон (загущувач), магнію стеарат (наповнювач), гіпромелоза (загущувач), полідекстроза (наповнювач), титану двоокис (барвник), тальк (розпушувач), мальтодекстрин, тригліцериди середнього ланцюга, заліза оксид жовтий (барвник).
СЕРТОВІТ — комплексна дієтична добавка, до складу якої входять вітаміни та мінеральні речовини. Ці складові необхідні організму людини для нормального функціонування обмінних процесів, посилення захисних функцій, опірності та протидії організму різноманітним захворюванням і шкідливим факторам зовнішнього середовища.
Вітамін А (ретинолу ацетат) необхідний для росту нових клітин. Сповільнює процеси старіння, бере участь в окисно-відновних процесах, регуляції синтезу білків, функціонуванні клітинних і субклітинних мембран, сприяє нормальному обміну речовин.
Провітамін А (бета-каротин), як біологічний антиоксидант, захищає ліпіди та інші речовини мембрани від окиснення вільними радикалами в клітині.
Вітамін В1 (тіаміну мононітрат) — клітинний енергетик. Сприяє росту і розвитку організму, підвищує розумову та фізичну працездатність, має детоксикаційну дію. Покращує метаболізм нервової тканини. Тіамін бере участь у побудові коферментів ряду ферментів, що відіграють важливу роль у вуглеводному та енергетичному обмінах, особливо в нервових і м’язових тканинах.
Вітамін B2 (рибофлавін) є найважливішим каталізатором процесів клітинного дихання та зорового сприйняття. Рибофлавін, регулюючи окисно-відновні процеси, бере участь у білковому, жировому та вуглеводному обмінах, відіграє важливу роль у формуванні ДНК, приймає участь у синтезі гемоглобіну, сприяє процесам регенерації тканин (у т. ч. клітин шкіри), корекції трофічних порушень в клітинах.
Вітамін В5 (кальцію-D-пантотенат) входить до складу коферменту А — органічної сполуки небілкової природи, необхідної для прояву активності ферментів. Відіграє важливу роль в процесах ацетилювання та окиснення. Бере участь у вуглеводному, жировому обмінах та в синтезі ацетилхоліну.
Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) підвищує розумову і фізичну працездатність, регулює рівень глюкози в крові, нормалізує роботу щитовидної залози, надниркових і статевих залоз, поліпшує обмін речовин в тканинах мозку, зміцнює нервову систему, є антидепресантом.
Вітамін В9 (фолієва кислота) необхідний для нормального перебігу процесів росту, розвитку та проліферації тканин, зокрема для кровотворення і ембріогенезу, підвищує розумову і фізичну працездатність, стимулює вироблення соляної кислоти в шлунку.
Вітамін В12 (ціанокобаламін) проявляє імуномодулюючу, протиалергічну, антиатеросклеротичну дії, сприяє нормалізації артеріального тиску, відновленню структури нервової тканини, поліпшенню репродуктивної функції, підвищенню апетиту. Бере участь у синтезі різних амінокислот, впливає на функціонування печінки, нервової системи, активізує процеси згортання крові, обмін вуглеводів і ліпідів.
Вітамін С (аскорбінова кислота) відіграє важливу роль в регулюванні окисно-відновних процесів, забезпечує синтез колагену, бере участь у метаболізмі фолієвої кислоти та заліза, а також у синтезі стероїдних гормонів та катехоламінів.
Вітамін D3 (холекальциферол) підвищує всмоктування кальцію в тонкому кишківнику, стимулюючи синтез кальційзв'язуючих білків. Підвищує реабсорбцію кальцію в ниркових канальцях. Активує процеси ремоделювання кісткової тканини шляхом підвищення синтезу колагену I типу та білків матриці, за допомогою активації синтезу остеобластів. Впливає на функціональний стан щитовидної, паращитовидної, статевих залоз, забезпечуючи кальцифікацію кісток скелету.
Вітамін E (dl-альфа-токоферолу ацетат) є антиоксидантною речовиною, яка захищає клітини від пошкодження та старіння, перешкоджає утворенню вільних радикалів, стимулює м’язеву діяльність і функцію статевих залоз, бере участь у формуванні міжклітинної речовини, волокон сполучної тканини, гладкої мускулатури судин, травного тракту.
Вітамін Н (біотин) входить до складу ферментів, які регулюють обмін амінокислот і жирних кислот.
Вітамін К1 (фітоменадіон) необхідний для утворення білків, які беруть участь в регуляції згортання крові.
Залізо — мікроелемент, що стимулює еритропоез. Входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, різних ферментів, зворотно зв’язує кисень і бере участь в окисно-відновних реакціях; відіграє важливу роль в процесах кровотворення.
Вітамін PP (нікотинамід) входить до складу ферментів, які беруть участь у клітинному диханні та обміні білків, і регулюють вищу нервову діяльність і функції органів травлення.
Йод необхідний для синтезу гормонів щитовидної залози.
Калій регулює кислотно-лужну рівновагу крові. Бере участь в передачі нервових імпульсів, активізує роботу ряду ферментів, м’язову роботу серця, сприятливо впливає на роботу нирок. Калій має захисну дію проти небажаного впливу надлишку натрію та нормалізує тиск крові.
Марганець необхідний для нормального метаболізму жиру, для побудови кісток і сполучних тканин, для синтезу холестерину і нуклеотидів (ДНК).
Мідь сприяє процесам анаболізму в організмі, бере участь у функціонуванні деяких ферментів (цитохромоксидази, тирозинази та інших), синтезі пігментів шкіри, волосся і очей, гемоглобіну, проявляє вплив на функціонування залоз внутрішньої секреції.
Молібден бере участь в окисно-відновних реакціях, може діяти як ферментний кофактор.
Селен бере участь у регуляції еластичності тканин, має виражену антиоксидантну дію.
Фосфор — найважливіший елемент, що входить до складу білків, нуклеїнових кислот, кісткової тканини. Сполуки фосфору беруть участь в обміні енергії (аденозинтрифосфорна кислота і креатин-фосфат є акумуляторами енергії), з їх перетвореннями пов’язані м’язова і розумова діяльність, життєзабезпечення організму. Фосфор впливає на діяльність серця та нирок.
Хлор відіграє важливу роль у процесах травлення, у підтриманні нормального електролітного обміну і кислотно-лужного балансу.
Хром бере участь у процесах регуляції рівня глюкози в крові і гормонального стану організму, сприяє зниженню рівня холестерину в крові, перешкоджає накопиченню жиру в клітинах організму.
Цинк є складовою частиною більш ніж 80 ферментів організму людини. Необхідний для утворення еритроцитів та інших формених елементів крові. Бере участь у фотохімічних реакціях процесу зору та діяльності залоз внутрішньої секреції.
Показання Сертовіт табл. №30
Рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело жиро- та водорозчинних вітамінів, макро- та мікроелементів з метою поповнення їх дефіциту при незбалансованому харчуванні; при порушенні травлення і засвоєння вітамінів та мінеральних речовин (втраті апетиту, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються діареєю; тютюнокурінні); в період підвищеної потреби при розумових та фізичних навантаженнях, синдромі хронічної втоми; для покращення загального стану при захворюваннях та в період реконвалесценції.
Протипоказання Сертовіт табл. №30
Індивідуальна чутливість до складових компонентів.
Спосіб застосування та дози Сертовіт табл. №30
Вживати дорослим та дітям віком від 11 років і старше по 1 таблетці на добу під час або після їди, запивати 1 склянкою (200 мл) питної води. Курс споживання становить 1 місяць, для подальшого застосування необхідна консультація лікаря.
Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.
Умови зберігання Сертовіт табл. №30
Зберігати за температури не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.
Термін придатності
3 роки.
Реєстраційні дані Сертовіт табл. №30
Виробник: Кенді Лтд для "Др. Сертус Ілач Санаї Ве Тідж. Лтд", Болгарія/Туреччина
Реєстрація: 05.03.02-03/56727
МНН: Comb drug
Дата оновлення информації: 14.01.2022 р.
© likiteka 2024