Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
-
Стрептоцид лінімент 5% по 30 г у тубах
Лубнифарм, ПАТ, м.Лубни, Полтавська обл., Україна -
Стрептоцид табл. 300 мг блистер №10
Лубнифарм, ПАТ, м.Лубни, Полтавська обл., Україна -
Стрептоцид табл. 0,5 г стрип №10
Монфарм, ПАТ, м.Монастирище, Черкаська обл., Україна -
Стрептоцид табл. 0,5 г блистер №10
Тернофарм, ТОВ, м.Тернопіль, Україна -
Стрептоцид табл. 0,3 г блістер №10
Тернофарм, ТОВ, м.Тернопіль, Україна -
Стрептоцид табл. 300 мг блистер, в пачке №10
Галичфарм, ПАТ, м.Львів, Україна -
Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №100
Монфарм, ПАТ, м.Монастирище, Черкаська обл., Україна -
Стрептоцид мазь 10% по 25 г у тубах
Лубнифарм, ПАТ, м.Лубни, Полтавська обл., Україна -
Стрептоцид табл. 300 мг контурн. безъячейк. уп., №10
ТОВ Агрофарм для Борщагівський ХФЗ, НВЦ, ПАТ (Україна) -
Стрептоцид порошок 15 г
Істок Плюс, ТОВ, Запоріжжя, Україна -
Стрептоцид порошок 5 г №20
Істок Плюс, ТОВ, Запоріжжя, Україна -
Стрептоцид мазь 10% по 25 г у бан.
Лубнифарм, ПАТ, м.Лубни, Полтавська обл., Україна -
Стрептоцид табл. 300 мг блістер №100
Лубнифарм, ПАТ, м.Лубни, Полтавська обл., Україна
Склад
діюча речовина: стрептоцид;
1 таблетка містить стрептоциду (сульфаніламіду) 500 мг (0,5 г);
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.
Лікарська форма
Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, скошеними краями та рискою.
Фармакотерапевтична група
Протимікробні засоби для системного застосування. Сульфаніламіди. Код ATX J01E B06.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Стрептоцид, як і інші сульфаніламіди, порушує утворення у мікроорганізмах факторів росту - фолієвої, дигідрофолієвої кислот, інших сполук, що містять у своїй молекулі параамінобензойну кислоту. Через те що її структура близька до структури стрептоциду, останній як конкурентний антагоніст цієї кислоти включається у метаболічний ланцюг мікроорганізмів і порушує процеси обміну, що призводить до бактеріостатичного ефекту. Препарат належить до сульфаніламідів короткої дії.
Стрептоцид чинить бактеріостатичну дію щодо стрептококів, менінгококів, гонококів, кишкової палички, збудників токсоплазмозу та малярії. За ефективністю значно поступається сучасним антибіотикам. На даний час дуже багато штамів мікроорганізмів, особливо госпітальні, стійкі до стрептоциду.
Активність стрептоциду зростає у лужному середовищі.
Не чутливі до стрептоциду ентерококи, синьогнійна паличка, анаероби.
Фармакокінетика.
При застосуванні внутрішньо препарат швидко всмоктується: максимальна концентрація стрептоциду у крові спостерігається через 1-2 години, через 4 години препарат виявляється у спинномозковій рідині. Зниження максимальної концентрації у крові на 50 % відзначається менш ніж за 8 годин. Нирками виводиться близько 95 % препарату.
Показання Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами: інфекційні захворювання шкіри та слизових оболонок (рани, виразки, пролежні), ентероколіт, пієліт, цистит.
Протипоказання Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
- Індивідуальна непереносимість сульфаніламідів, сульфонів та інших компонентів лікарського засобу; наявність в анамнезі виражених токсико-алергічних реакцій на сульфаніламіди;
- нефрози, нефрити;
- Базедова хвороба;
- гострі гепатити;
- пригнічення кістковомозкового кровотворення;
- ниркова та/або печінкова недостатність;
- декомпенсована хронічна серцева недостатність;
- уроджений дефіцит глюкозо-б-фосфатдегідрогенази, порфірія;
- захворювання кровотворної системи: анемія, лейкопенія;
- гіпертиреоз;
- азотемія.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії
При одночасному застосуванні:
- з нестероїдними протизапальними засобами, похідними сульфонілсечовини. антитромботичними засобами, антагоністами вітаміну К - посилюється дія цих препаратів;
- з фолієвою кислотою, бактерицидними антибіотиками (у тому числі пеніцилінами, цефалоспоринами) - знижується ефективність сульфаніламідів;
- з бактерицидними антибіотиками, пероральними контрацептивами - знижується дія цих препаратів;
- з парааміносаліциловою кислотою (ПАСК) та барбітуратами - посилюється активність сульфаніламідів;
- з похідними піразолідону, індометацином і саліцилатами - посилюється активність і токсичність сульфаніламідів;
- з метотрексатом та дифеніном - посилюється токсичність сульфаніламідів;
- з еритроміцином, лінкоміцином, тетрацикліном - взаємно посилюється антибактеріальна активність, розширюється спектр дії;
- з рифампіцином, стрептоміцином, мономіцином, канаміцином, гентаміцином. похідними оксихіноліну (нітроксолін) - антибактеріальна дія препаратів не змінюється;
- з кислотою налідиксовою (невіграмон) - іноді спостерігається антагонізм;
- з хлорамфеніколом, нітрофуранами - знижується сумарний ефект;
- з препаратами, що містять ефіри параамінобензойної кислоти (новокаїн, анестезин, дикаїн), - інактивується антибактеріальна активність сульфаніламідів.
Сульфаніламіди не призначають одночасно з гексаметилентетраміном (уротропіном), з антидіабетичними препаратами (похідними сульфонілсечовини), з дифеніном. неодикумарином та іншими непрямими антикоагулянтами.
Стрептоцид може посилювати ефект та/або токсичність метотрексату внаслідок витіснення його зі зв'язку з білками та/або послаблення його метаболізму.
При одночасному застосуванні з іншими препаратами, які спричиняють пригнічення кісткового мозку, гемоліз, гепатотоксичну дію, можливий розвиток токсичних ефектів. Не рекомендується одночасне застосування з метенаміном (уротропін) через підвищення ризику розвитку кристалурії при кислій реакції сечі.
Фенілбутазон (бутадіон), саліцилати та індометацин можуть витісняти сульфаніламіди зі зв'язку з білками плазми крові, тим самим підвищуючи їх концентрацію у крові. При застосуванні разом із парааміносаліциловою кислотою та барбітуратами посилюється активність сульфаніламідів; з левоміцетином - збільшується ризик розвитку агранулоцитозу.
Особливості щодо застосування
При лікуванні препаратом необхідно проводити систематичний контроль функції нирок і показників периферичної крові, рівня глюкози у крові.
При тривалому лікуванні препаратом необхідно періодично проводити аналіз крові (біохімічний та загальний аналіз крові). Призначення препарату у недостатніх дозах або раннє припинення застосування препарату може сприяти підвищенню стійкості мікроорганізмів до сульфаніламідів.
Сульфаніламіди не слід застосовувати для лікування інфекцій, спричинених бетагемолітичним стрептококом групи А, оскільки вони не спричиняють його ерадикації і, отже, не можуть запобігти таким ускладненням, як ревматизм та гломерулонефрит.
Препарат необхідно з обережністю призначати хворим із хронічною серцевою недостатністю, захворюваннями печінки та при порушенні функції нирок. При нирковій недостатності можлива кумуляція сульфаніламіду та його метаболітів в організмі, що може призвести до розвитку токсичного ефекту.
Стрептоцид слід призначати з обережністю пацієнтам з тяжкою формою алергічних захворювань або бронхіальною астмою, із захворюваннями системи крові. При появі ознак реакції підвищеної чутливості лікарський засіб слід відмінити.
З обережністю слід застосовувати сульфаніламіди, у тому числі стрептоцид, хворим на цукровий діабет, оскільки сульфаніламіди можуть вплинути на рівень цукру у крові. Високі дози сульфаніламідів чинять гіпоглікемічну дію.
Оскільки сульфаніламіди є бактеріостатичними, а не бактерицидними препаратами, необхідний повноцінний курс терапії для запобігання рецидиву інфекції і розвитку стійких форм мікроорганізмів.
Враховуючи схожість хімічної структури, сульфаніламіди не можна застосовувати людям з підвищеною чутливістю до фуросеміду, тіазидних діуретиків, інгібіторів карбоангідрази та похідних сульфонілсечовини.
Пацієнтам необхідно вживати достатню кількість рідини для запобігання кристалурії і розвитку уролітіазу.
У людей літнього віку відзначається підвищений ризик розвитку тяжких небажаних реакцій з боку шкіри, пригнічення кровотворення, тромбоцитопенічної пурпури (останнє - особливо при поєднанні з тіазидними діуретиками).
Слід уникати призначення препарату пацієнтам віком від 65 років у зв'язку з підвищеним ризиком виникнення тяжких побічних реакцій.
Рекомендується уникати впливу прямих сонячних променів і штучного ультрафіолетового опромінення з огляду на можливість розвитку фотосенсибілізації при застосуванні сульфаніламідів.
Під час лікування необхідно дотримуватися режиму дозування, застосовувати рекомендовану дозу з інтервалом у 24 години, не пропускаючи прийому. У випадку пропуску дози не подвоювати наступну дозу.
Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров'я погіршиться чи виникнуть небажані явища, необхідно призупинити застосування лікарського засобу та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого застосування лікарського засобу.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Доки не буде з'ясована індивідуальна реакція пацієнта на препарат, слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, враховуючи, що під час лікування Стрептоцидом можливі такі побічні реакції з боку нервової системи, як запаморочення, судоми, атаксія, сонливість, депресія, психози.
Спосіб застосування та дози Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Приймати внутрішньо під час або після прийому їжі, запиваючи 150–200 мл води. Дорослим та дітям віком від 12 років призначають по 500–1000 мг 5 разів на добу, всього на добу – 3–6 г. Максимальна доза для дорослих: разова – 2 г, добова – 7 г.
Дітям віком від 3 до 6 років – по 250 мг 4–6 разів на добу, від 6 до 12 років - по 250–500 мг 4–6 разів на добу. Максимальна доза для дітей: 1–2,5 г.
Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально залежно від тяжкості і перебігу захворювання, локалізації процесу, ефективності терапії.
Діти.
Препарат не застосовують дітям віком до 3 років.
Побічні реакції Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, агранулоцитоз, апластична анемія, тромбоцитопенія, гіпопротромбінемія, еозинофілія, гемолітична анемія при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, міокардит.
З боку нервової системи: головний біль, неврологічні реакції, включаючи асептичний менінгіт, атаксію, незначна внутрішньочерепна гіпертензія, судоми, запаморочення, сонливість/безсоння, відчуття втоми, депресія, периферичні або оптичні невропатії, порушення зору, психоз, пригнічений стан, парестезії.
З боку дихальної системи: легеневі інфільтрати, фіброзуючий альвеоліт.
З боку травного тракту: спрага, сухість у роті, диспептичні явища, нудота, блювання, діарея, анорексія, панкреатит, псевдомембранозний коліт.
З боку гепатобіліарної системи: підвищення активності печінкових ферментів (аланінамінотрансферази (АЛT), аспартатамінотрансферази (ACT), лужної фосфатази), холестатичний гепатит, гепатонекроз, гепатомегалія, жовтяниця, холестаз.
З боку сечовивідної системи: зміна кольору сечі (насичений жовто-коричневий колір), кристалурія при кислій реакції сечі; можливі нефротоксичні реакції: інтерстиціальний нефрит, тубулярний некроз, ниркова недостатність, гематурія, шокова нирка з анурією.
З боку шкіри і підшкірної клітковини: гіперемія шкіри, шкірні висипання (у т. ч. еритематозно- сквамозні, папульозні), свербіж, кропив'янка, алергічний дерматит, фотосенсибілізація, ексфоліативний дерматит, вузликова еритема, ціаноз.
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), синдром Стівена - Джонсона, системний червоний вовчак, сироваткоподібний синдром, анафілактичні реакції, набряк Квінке, нежить.
Загальні порушення: медикаментозна гарячка, біль у правому під ребер’ї та попереку.
Інші: утруднення дихання, вузликовий періартеріїт, гіпотиреоз, гіпоглікемія.
Передозування Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Можливе посилення проявів побічних ефектів.
При передозуванні можливе виникнення анорексії (відсутність апетиту), нудоти, блювання, колікоподібного болю, головного болю, сонливості, запаморочення, непритомності. При тривалому застосуванні можливі гарячка, гематурія, кристалурія, ціаноз, тахікардія, парестезії, діарея, холестаз, ниркова недостатність з анурією, токсичний гепатит, лейкопенія, агранулоцитоз.
Лікування. У випадку передозування рекомендується звернутися до лікаря. До надання медичної допомоги промивати шлунок 2 % розчином натрію гідрокарбонату та приймати суспензію активованого вугілля або інших ентеросорбентів. Показане вживання великої кількості рідини, форсований діурез, гемодіаліз. Симптоматичне лікування.
Застосування в період вагітності або годування груддю Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності або годування груддю.
Умови зберігання Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Термін придатності
5 років.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Реєстраційні дані Стрептоцид табл. 0,5 г стрип, у пачці №20
Виробник: Монфарм, ПАТ, м.Монастирище, Черкаська обл., Україна
Фарм. група: Хiмiотерапевтичнi засоби для мiсцевого застосування. Сульфанiламiди.
Реєстрація: UA/7121/01/01
МНН: Sulfanilamide
Код АТХ:
(D) Лікарські засоби для лікування захворювань шкіри
(D06) Протимікробні препарати для лікування захворювань шкіри
(D06B) Інші протимікробні препарати для зовнішнього застосування
(D06BA) Сульфаніламіди
Дата оновлення информації: 16.11.2022 р.
© likiteka 2024
- Стрептоцидова мазь 10% по 25 г у конт., Віола, ФФ, ПрАТ, м.Запоріжжя, Україна
- Стрептоцидова мазь 10% туба 25 г, Віола, ФФ, ПрАТ, м.Запоріжжя, Україна
- Стрептоцидова мазь 5% туба 25 г, Віола, ФФ, ПрАТ, м.Запоріжжя, Україна
- Стрептоцидова мазь 5% контейнер 25 г, Віола, ФФ, ПрАТ, м.Запоріжжя, Україна
- Стрептоцидова мазь 10% туба 25 г, Тернофарм, ТОВ, м.Тернопіль, Україна