Зонік капсули тв. по 150 мг №14
-
Зонік капсули тв. по 150 мг №28 (14х2)
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія -
Зонік капсули тв. по 75 мг №28 (14х2)
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія -
Зонік капсули тв. по 75 мг №14
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія -
Зонік капсули тв. по 50 мг №28 (14х2)
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія -
Зонік капсули тв. по 25 мг №28 (14х2)
Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія
Склад
діюча речовина: прегабалін (pregabalin);
1 капсула містить 150 мг прегабаліну;
допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, магнію стеарат, тверда желатинова капсула (желатин, вода очищена, титану діоксид (Е 171)).
Показання Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Нейропатичний біль.
Препарат Зонік показаний для лікування нейропатичного болю периферичного або центрального походження у дорослих.
Епілепсія.
Препарат Зонік показаний дорослим у якості додаткового лікування при парціальних судомних нападах із вторинною генералізацією або без неї.
Генералізований тривожний розлад.
Препарат Зонік показаний для лікування генералізованого тривожного розладу у дорослих.
Фіброміалгія.
Протипоказання Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин, зазначених у розділі «Склад».
Спосіб застосування та дози Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Препарат Зонік приймати незалежно від прийому їжі.
Даний лікарський засіб призначений винятково для перорального застосування.
Діапазон доз препарату може змінюватися у межах 150-600 мг на добу. Добову дозу розподіляти на 2 або 3 прийоми.
У випадку застосування разової дози менше 150 мг - застосовувати у відповідному дозуванні.
Нейропатичний біль.
Терапію прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг на добу, розподіленої на 2 або 3 прийоми. Залежно від індивідуальної відповіді та переносимості препарату дозу можна збільшити до 300 мг на добу через 3-7 днів, а у разі необхідності – до максимальної дози 600 мг на добу ще після 7 днів.
У випадку застосування разової дози менше 150 мг - застосовувати у відповідному дозуванні.
Епілепсія.
Терапію прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг на добу, розподіленої на 2 або 3 прийоми. Залежно від індивідуальної відповіді та переносимості препарату пацієнтом дозу можна збільшити до 300 мг на добу після першого тижня лікування. Ще через один тиждень дозу можна збільшити до максимальної – 600 мг на добу.
У випадку застосування разової дози менше 150 мг - застосовувати у відповідному дозуванні.
Генералізований тривожний розлад.
Доза, яку розподіляють на 2 або 3 прийоми, може змінюватися у межах 150-600 мг на добу. Періодично слід переглядати необхідність продовження терапії.
Терапію прегабаліном можна розпочати з дози 150 мг на добу. Залежно від індивідуальної відповіді та переносимості препарату пацієнтом дозу можна збільшити до 300 мг на добу після першого тижня лікування. Після ще одного тижня прийому дозу можна збільшити до 450 мг на добу. Ще через один тиждень дозу можна збільшити до максимальної – 600 мг на добу.
У випадку застосування разової дози менше 150 мг - застосовувати у відповідному дозуванні.
Фіброміалгія.
Рекомендована доза препарату для лікування фіброміалгії становить від 300 до 450 мг на добу. Лікування слід розпочинати із застосування дози 75 мг двічі на добу (150 мг на добу). Залежно від ефективності та переносимості, дозу можна збільшувати до 150 мг двічі на добу (300 мг на добу) протягом одного тижня. Для пацієнтів, для яких застосування дози 300 мг на добу є недостатньо ефективним, можна збільшити дозу до 225 мг двічі на добу (450 мг на добу)*. Хоча існують дослідження застосування дози 600 мг на добу, доказів того, що застосування цієї дози буде мати додаткову перевагу, немає; також така доза мала гіршу переносимість. Беручи до уваги дозозалежні побічні реакції, застосування доз вище 450 мг на добу не рекомендується. Оскільки прегабалін виводиться головним чином нирками, слід коригувати дозу препарату пацієнтам із порушенням функції нирок.
У випадку застосування разової дози менше 150 мг - застосовувати у відповідному дозуванні.
Відміна прегабаліну.
Відповідно до діючої клінічної практики, припиняти терапію прегабаліном рекомендується поступово, протягом щонайменше одного тижня, незалежно від показань (див. розділи «Особливості застосування» та «Побічні реакції»).
Порушення функції нирок.
Прегабалін виводиться з системного кровотоку в незміненому вигляді, переважно нирками. Оскільки кліренс прегабаліну прямо пропорційний до кліренсу креатиніну (див. розділ «Фармакокінетика»), зменшувати дозу пацієнтам з порушенням функції нирок слід індивідуально, як зазначено в таблиці 1, відповідно до кліренсу креатиніну (CLcr), який слід визначати за формулою:
Прегабалін ефективно видаляється з плазми крові за допомогою гемодіалізу (50 % препарату протягом 4 годин). Для пацієнтів на гемодіалізі добову дозу прегабаліну слід коригувати відповідно до функції нирок. Крім добової дози, одразу після кожної 4-годинної процедури гемодіалізу необхідно застосовувати додаткову дозу препарату (див. таблицю 1).
Таблиця 1. Корекція дози прегабаліну відповідно до функції нирок.
Кліренс креатиніну (CLcr) (мл/хв) |
Загальна добова доза прегабаліну # |
Режим дозування |
|
|
Початкова доза (мг/добу) |
Максимальна доза (мг/добу) |
|
≥ 60 |
150* |
600 |
Двічі або тричі на добу |
≥ 30 – < 60 |
75* |
300* |
Двічі або тричі на добу |
≥ 15 – < 30 |
25–50* |
150* |
Раз або двічі на добу |
< 15 |
25* |
75* |
Раз на добу |
Додаткова доза після гемодіалізу (мг) |
|||
|
25* |
100* |
Однократна доза+ |
* У випадку застосування разової дози менше 150 мг – застосовувати у відповідному дозуванні. # Загальну добову дозу (мг/добу) слід розподілити на декілька прийомів відповідно до режиму дозування, щоб отримати дозу для однократного прийому (мг/дозу). + Додаткова доза – це додаткова однократна доза. |
Печінкова недостатність.
Для пацієнтів з порушенням функції печінки необхідності у корекції дози немає (див. розділ «Фармакокінетика»).
Пацієнти літнього віку.
Для пацієнтів літнього віку через погіршення функції нирок може знадобитися зменшення дози прегабаліну (див. розділ «Особливості застосування»).
Діти.
Безпека та ефективність прегабаліну при його застосуванні дітям віком до 18 років не встановлені. Доступна на цей час інформація наведена у розділі «Побічні реакції», а також у розділах «Фармакодинаміка» і «Фармакокінетика», однак, опираючись на них, неможливо надати жодних рекомендацій щодо дозування цій категорії пацієнтів.
Побічні реакції Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Найчастішими побічними реакціями, що призводили до припинення застосування прегабаліну, були запаморочення та сонливість.
Зазначені побічні реакції також можуть бути пов’язані з перебігом основного захворювання та (або) супутнім застосуванням інших лікарських засобів.
Під час лікування нейропатичного болю центрального походження, спричиненого ураженням спинного мозку, збільшувалася частота побічних реакцій у цілому, частота побічних реакцій з боку ЦНС та особливо сонливість (див. розділ «Особливості застосування»).
Інфекції та інвазії: назофарингіт.
З боку крові та лімфатичної системи: нейтропенія.
З боку імунної системи: гіперчутливість, ангіоневротичний набряк, алергічні реакції, анафілактоїдні реакції.
З боку обміну речовин, метаболізму: підвищення аппетиту, втрата апетиту, гіпоглікемія.
З боку психіки: ейфоричний настрій, сплутаність свідомості, дратівливість, дезорієнтація, безсоння, зниження лібідо, галюцинації, панічні атаки, неспокій, збудження, депресія, пригнічений настрій, піднесений настрій, агресія, зміни настрою, деперсоналізація, утруднений добір слів, патологічні сновидіння, посилення лібідо, аноргазмія, апатія, розгальмовування.
З боку нервової системи: запаморочення, сонливість, головний біль, атаксія, порушення координації, тремор, дизартрія, амнезія, погіршення пам’яті, порушення уваги, парестезія, гіпестезія, седативний ефект, порушення рівноваги, летаргія, синкопе, ступор, міоклонія, втрата свідомості, психомоторна гіперактивність, дискінезія, постуральне запаморочення, інтенційний тремор, ністагм, порушення когнітивних функцій, порушення психіки, розлади мовлення, гіпорефлексія, гіперестезія, відчуття печіння, агевзія, загальне нездужання, апатія, навколоротова парестезія, міоклонус, судоми, паросмія, гіпокінезія, дисфагія, гіпалгезія, залежність, мозочковий синдром, синдром зубчастого колеса, кома, делірій, енцефалопатія, екстрапірамідний синдром, синдром Гієна-Барре, внутрішньочерепна гіпертензія, маніакальні реакції, параноїдні реакції, розлади сну.
З боку органів зору: нечіткість зору, диплопія, кон’юнктивіт, втрата периферичного зору, порушення зору, набряк очей, дефекти поля зору, зниження гостроти зору, біль в очах, астенопія, фотопсія, сухість в очах, підвищене сльозовиділення, подразнення очей, блефарит, порушення акомодації, крововилив в око, світлобоязнь, набряк сітківки, втрата зору, кератит, осцилопсія, зміна зорового сприйняття глибини, мідріаз, страбізм, яскравість зору, анізокорія, виразки рогівки, екзофтальм, параліч очного м’яза, ірит, кератокон’юнктивіт, міоз, нічна сліпота, офтальмоплегія, атрофія зорового нерва, набряк диска зорового нерва, птоз, увеїт.
З боку органів слуху та рівноваги: вертиго, гіперакузія.
З боку серця: тахікардія, атріовентрикулярна блокада першого ступеня, синусова брадикардія, застійна серцева недостатність, подовження інтервалу QT, синусова тахікардія, синусова аритмія,
З боку судин: артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, припливи, гіперемія, відчуття холоду в кінцівках.
З боку дихальної системи, грудної клітки та середостіння: фаринголарингеальний біль, задишка, носова кровотеча, кашель, закладеність носа, риніт, хропіння, сухість слизової оболонки носа, набряк легень, стиснення в горлі, ларингоспазм, апное, ателектаз, бронхіоліт, гикавка, фіброз легенів, позіхання.
З боку шлунково-кишкового тракту: блювання, нудота, запор, діарея, метеоризм, здуття живота, сухість у роті, гастроентерит, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гіперсекреція слини, гіпестезія ротової порожнини, холецистит, холелітіаз, коліт, шлунково-кишкова кровотеча, мелена, набряк язика, ректальна кровотеча, асцит, панкреатит, набряк язика, дисфагія, афтозний стоматит, виразка стравоходу, періодонтальний абсцес.
З боку шкіри та підшкірної тканини: пролежні, папульозне висипання, кропив’янка, гіпергідроз, свербіж, алопеція, сухість шкіри, екзема, гірсутизм, виразки шкіри, везикуло-бульозний висип, синдром Стівенса-Джонсона, холодний піт, ексфоліативний дерматит, ліхеноїдний дерматит, меланоз, розлади з боку нігтів, петехіальний висип, пурпура, пустулярний висип, атрофія шкіри, некроз шкіри, шкірні та підшкірні вузлики.
З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини: м’язові судоми, артралгія, біль у спині, біль у кінцівках, спазми м’язів шиї, набряк суглобів, міалгія, посіпування м’язів, біль у шиї, скутість м’язів, рабдоміоліз.
З боку нирок та сечовивідних шляхів: нетримання сечі, дизурія, альбумінурія, гематурія, утворення каменів у нирках, нефрит, ниркова недостатність, олігурія, затримка сечі, гостра ниркова недостатність, гломерулонефрит, пієлонефрит.
З боку статевої системи та молочних залоз: еректильна дисфункція, імпотенція, статева дисфункція, затримка еякуляції, дисменорея, біль у молочних залозах, лейкорея, менорагія, метрорагія, аменорея, виділення з молочних залоз, збільшення молочних залоз, гінекомастія, цервіцит, баланіт, епідидиміт.
Загальні розлади та реакції у місці введення: периферичний набряк, набряк, порушення ходи, падіння, відчуття сп’яніння, незвичайні відчуття, підвищена втомлюваність, генералізований набряк, набряк обличчя, скутість у грудях, біль, жар, спрага, озноб, загальна слабкість, нездужання, абсцес, запалення жирової тканини, реакції фоточутливості, гранульома, умисне заподіяння шкоди, заочеревинний фіброз, шок.
Лабораторні дослідження: збільшення маси тіла, збільшення рівня креатинфосфокінази в крові, збільшення рівня аланінамінотрансферази, збільшення рівня аспартатамінотрансферази, збільшення рівня глюкози в крові, зменшення кількості тромбоцитів, збільшення рівня креатиніну в крові, зменшення рівня калію в крові, зменшення маси тіла, зменшення рівня лейкоцитів у крові.
У деяких пацієнтів після припинення короткострокової або тривалої терапії прегабаліном спостерігалися симптоми відміни препарату. Повідомлялося про такі реакції: безсоння, головний біль, нудота, тривожність, діарея, грипоподібний синдром, судоми, нервозність, депресія, біль, гіпергідроз і запаморочення, які вказують на фізичну залежність. Цю інформацію слід повідомити пацієнту перед початком терапії.
Дані щодо відміни прегабаліну після тривалого застосування вказують на те, що частота виникнення та ступінь тяжкості симптомів відміни можуть бути дозозалежними.
Діти. Профіль безпеки прегабаліну, встановлений у ході досліджень з участю дітей, був подібний до профілю, який спостерігався у дослідженнях у дорослих пацієнтів (див. розділи «Спосіб застосування та дози», «Фармакодинаміка» та «Фармакокінетика»).
Повідомлення про підозрювані побічні реакції. Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливим. Це дозволяє здійснювати безперервний моніторинг співвідношення користі та ризику при застосуванні лікарського засобу.
Передозування Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Повідомлялося, що найчастішими побічними реакціями при передозуванні прегабаліну були сонливість, сплутаність свідомості, збудження та неспокій. Також надходили повідомлення про судоми.
Рідко повідомлялося про випадки коми.
Лікування передозування прегабаліну полягає у загальних підтримувальних заходах та у разі потреби може включати гемодіаліз (див. розділ «Спосіб застосування та дози», таблиця 1).
Застосування в період вагітності або годування груддю Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Годування груддю не впливало або мало незначний вплив на фармакокінетику прегабаліну при його застосуванні у дозі 150 мг кожні 12 годин (добова доза 300 мг). Прегабалін проникає у грудне молоко, при цьому його середні концентрації у рівноважному стані становили близько 76 % від концентрацій у плазмі крові матері. Розрахована доза, яку отримує немовля з грудним молоком (при середньому споживанні молока 150 мл/кг/добу) від жінки, яка приймає прегабалін у дозі 300 мг/добу або у максимальній дозі 600 мг/добу, становить 0,31 або 0,62 мг/кг/добу відповідно. Ці розраховані дози становлять приблизно 7 % від загальної добової дози у матері у перерахуванні на мг/кг.
Умови зберігання Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Термін придатності
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 14 капсул у блістері. По 1 або по 2, або по 4, або по 6 блістерів у картонній упаковці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Реєстраційні дані Зонік капсули тв. по 150 мг №14
Виробник: Кусум Хелтхкер Пвт. Лтд., Індія
Фарм. група: Протиепілептичні засоби.
Реєстрація: № UA/16350/01/01 від 11.10.2017. Наказ № 1246 від 11.10.2017
МНН: Pregabalin
Код АТХ:
(N) Засоби, що діють на нервову систему
(N03) Протиепілептичні препарати
(N03A) Протиепілептичні препарати
(N03AX) Інші протиепілептичні препарати
(N03AX16) Прегабалін
Дата оновлення информації: 26.02.2023 р.
© likiteka 2024
- Екзиста капс. 150 мг блистер №28, Адамед, ТОВ, Польща
- Екзиста капсули тв. по 75 мг №56 (14х4), Адамед, ТОВ, Польща
- Екзиста капсули тв. по 75 мг №28 (14х2), Адамед, ТОВ, Польща
- Екзиста капс. по 150 мг №56 (14х4), Адамед, ТОВ, Польща
- Прегадол капсули по 150 мг №30 (10х3), Борщагівський ХФЗ, НВЦ, ПАТ, м.Київ, Україна
- Прегадол капсули по 75 мг №30 (10х3), Борщагівський ХФЗ, НВЦ, ПАТ, м.Київ, Україна
- Прегадол капсули по 300 мг №30 (10х3), Борщагівський ХФЗ, НВЦ, ПАТ, м.Київ, Україна
- Прегабалін-Ріхтер капс. 75 мг блістер №14, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Прегабалін-Ріхтер капс. 75 мг блистер №56, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Прегабалін-Ріхтер капс. 150 мг блістер №14, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Прегабалін-Ріхтер капс. 150 мг блістер №56, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Прегабалін-Ріхтер капс. 300 мг блистер №14, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Прегабалін-Ріхтер капс. 300 мг блістер №56, Гедеон Ріхтер - РУС, ЗАТ, РосійськаФедерація/Угорщина
- Бапре капсули по 150 мг №30 (10х3), Гетеро Лабз Лтд, Індія
- Бапре капсули по 75 мг №30 (10х3), Гетеро Лабз Лтд, Індія