Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Герофарм, ТОВ, м.Санкт-Петербург, Російська Федерація
Інструкція вказана для Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Склад

діюча речовина: 1 флакон містить 5 мг ретиналаміну®;

допоміжна речовина: гліцин.

Лікарська форма

Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: стерильний ліофілізований порошок або пориста маса білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакотерапевтична група

Офтальмологічні засоби. Код АТХ S01X A.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії препарату визначається його метаболічною активністю: препарат покращує метаболізм тканин ока та нормалізує функції клітинних мембран, покращує внутрішньоклітинний синтез білка, регулює процеси перекисного окислення ліпідів, сприяє оптимізації енергетичних процесів.

Комплекс поліпептидів із молекулярною масою, яка не перевищує 10 кДа, виділених із сітківки очей крупного рогатого скота віком не більше 12 місяців чи свиней. Препарат проявляє тканиноспецифічну стимулюючу дію на фоторецептори та клітинні елементи сітківки ока; сприяє покращенню функціональної взаємодії пігментного епітелію та зовнішніх сегментів фоторецепторів при дистрофічних змінах сітківки; прискорює відновлення світлової чутливості сітківки; активізує репаративні процеси при захворюваннях чи травмах сітківки ока, зменшує прояви запальної реакції, нормалізує проникність судин, а також проявляє імуномодулюючу дію.

Фармакокінетика.

Внаслідок багатокомпонентного складу препарату представленого біологічно активними пептидами та амінокислотами, які проявляють сумарну багатофункціональну дію та високу тропність до тканин сітківки ока, звичайний фармакокінетичний аналіз окремих компонентів та дослідження фармакокінетики препарату неможливі.

Показання Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Компенсована первинна відкритокутова глаукома, діабетична ретинопатія, центральна дистрофія сітківки запального та травматичного генезу, центральна дистрофія сітківки, міопічна хвороба (в складі комплексної терапії), центральна та периферична тапеторетинальна абіотрофія.

Протипоказання Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Індивідуальна чутливість до препарату.

Особливі заходи безпеки

Використовувати РЕТИНАЛАМІН® тільки за призначенням лікаря.

Флакон із розчиненим лікарським препаратом не можна зберігати та використовувати після зберігання. Розчин препарату РЕТИНАЛАМІН® не рекомендується змішувати з іншими розчинами.

У разі пропуску ін’єкції не рекомендується вводити подвійну дозу, а провести наступну ін’єкцію, як звичайно, в намічений день.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодія з лікарськими засобами не описана.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає на здатність працювати з механізмами та керувати транспортом.

Спосіб застосування та дози Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

При діабетичній ретинопатії, центральній дистрофії сітківки запального та травматичного генезу, центральній та периферичній тапеторетинальній абіотрофіі парабульбарно або внутрішньом’язово по 5-10 мг 1 раз на добу. Курс лікування – 5-10 днів, при необхідності повторити через 3-6 місяців.

При компенсованій первинній відкритокутовій глаукомі парабульбарно або внутрішньом’язово по 5 мг 1 раз на добу. Курс лікування – 10 днів, при необхідності повторити через 3-6 місяців.

При міопічній хворобі парабульбарно по 5 мг 1 раз на добу. Курс лікування – 10 днів. Рекомендується у поєднанні з ангіопротекторними засобами і вітамінами групи В.

Препарат розчинити у 1-2 мл води для ін’єкцій, 0,9 % розчину натрію хлориду або 0,5 % розчину прокаїну (новокаїну), направляючи голку до стінки флакона, щоб уникнути піноутворення.

При використанні в якості розчинника 0,5% розчину прокаїну (новокаїну) для внутрішньом'язового введення слід дотримуватися інформації про протипоказання, застережні заходи і вікові обмеження, що викладені в інструкції до застосування прокаїну (новокаїну).

Діти

Досвід застосування у дітей відсутній.

Побічні реакції Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Можливі алергічні реакції. У дуже рідкісних випадках при парабульбарному введенні препарату можливе виникнення набряку, гіперемії, болю в ділянці повік.

Передозування Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Випадки передозування препарату не описані.

Застосування в період вагітності або годування груддю Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

У період вагітності та годування груддю застосовувати препарат протипоказано.

Умови зберігання Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2)

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

В оригінальній упаковці при температурі від +2 до +20 °С.

Дата оновлення информації: 23.11.2021 р.

© likiteka 2024

Аналоги по ATC 4 го рівня: Ретиналамин ліофілізат для р-ну д/ін. по 5 мг у флак. №10 (5х2):